Vsetín - Po štastné páteční výhře urvali Valaši důležité vítězství i před zraky domácích fanoušků. Vsetín nakročil k třetímu triumfu už ve 4. minutě, kdy v přesilovce 5 na 3 skóroval Stantien. Vzápětí poslal Vsetínské do dvougólového trháku Rob. Otřesené Ústí však nesložilo zbraně a ve 44. minutě vykřesal naději Jiří Kuchler. V závěrečném zoufalém náporu, kdy Roman Málek musel několikrát zachraňovat vysunutou ústeckou obranu, nepomohla ani dvouminutová power-play. Po porážce 1:2 tak bude Slovan usilovat o zachování extraligových tužeb ve středu na domácí půdě.
po 3. 4. 2006, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
2:1 2:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Stantien (Rob, Jenáček), 6. Rob (Dubec, Jenáček) - 44. Kuchler (Slížek, Havel). Rozhodčí: Minář, Smeták - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Stantien (VSE) 10 min NARZ, Sýkora (UNL) 10 min NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5135. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Bolf, Bauer, Spitzer, Horák - Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Jenáček, Rob - Sakrajda, Steiner, Duba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Zápotočný, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, Hájek - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt.

Domácí vlétli do zápasu jako uragán. Už v první minutě si Valaši vynutili tlak, když hosty zmáčkli v obranném pásmu a zaměstnávali Málka ostrými ranami. Neblíže ke gólu měl Marek Dubec, jehož střela z levého kruhu jen o několik centimetrů minula branku. V čase 1:48 šli Ústečtí do tří, když zároveň faulovali Evan s Klimtem. Vsetínští se usadili v útočném pásmu a spustili nacvičenou hru v přesilovce. Nejprve Málka jedovkou od modré prověřil Hrabal a vteřinu před vypršením dvojnásobného trestu Severočechů poslal domácí do vedení Stantien. Rob dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud vyslal ideální pas do Málkova brankoviště. Vsetínský kapitán si nabruslil až před ústeckého gólmana a poslal puk jemnou tečí za jeho záda – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali podruhé. Dubec vyslal od mantinelu vysoký puk do brankoviště, odkud učebnicově tečoval Rob a zvýšil vedení domácích na 2:0. Stejný recept zkoušeli Valaši na Málka i nadále, zvýšit náskok mohl obránce Bolf, když vypálil od modré čáry a kotouč sklouzl po Málkových betonech mimo tyče.

Perličkou první třetiny byla drobná rozmíška mezi oběma týmy, když ujíždějícího Sýkoru stíhal Bolf a oba hráči se do sebe vzápětí pustili. Do šarvátky se několika větami připojil i domácí gólman Hovi. Další brankovou příležitostí se blýskl Demel, když v útočné třetině ukořistil puk a zpoza obránce vyslal na Málka nepříjemnou střelu. Severočeši se dostali do tempa až v závěru první dvacetiminutovky, když se jim naskytla početní výhoda. Nejprve vystřeli zápěstím od modré Zápotočný, jehož rána si však přes klubko hráčů cestu za Hoviho záda nenalezla. Spoluhráče pak jedenáct vteřin před sirénou napodobil Grof, když vypálil ze stejné pozice, ovšem do jeho střely se obětavě vrhl domácí Rob.

Na začátku druhé části dohrávali hosté přesilovku, ale do výraznější šance se nedostali. Naopak Valaši, jejichž početní výhoda následovala vzápětí, se před Málka propracovali. Velkou šanci promarnil Rob, slibnou příležitost spálil také obránce Kučný. Druhé dějství se neslo v pomalejším tempu, hra se více kouskovala. V sedmadvacáté minutě vypálil v přesilovce Mazanec, jeho střela se však otřela o Stantienovu hokejku a skončila vysoko nad. Neprosadil se ani Eiselt od modré nebo Evan zpoza obránce. Následně Málek podržel své spoluhráče, když v polovině utkání objel Duba severočeskou klec a dlouhým vysavačem zkoušel poslat puk za Málkova záda. Posila z extraligové Plzně však prokázala rychlý reflex, stejně jako jeho protějšek Hovi. Ten musel likvidovat dvě rychle po sobě jdoucí příležitosti Jankových a Kudrny. První dorážku vytěsnil špičkou hole, druhou zneškodnil vysunutým betonem. Sérii spálených tutovek završil před Málkem domácí Duba, když promarnil Květoňův křížný pas napříč brankovištěm.

V sedmatřicáté minutě si s pukem pohráli Rob s Jenáčkem, ovšem ani spolupráce dvou vsetínských mazáků Valachům další ovoce nepřinesla. Následně se před Hovim neprosadili Červenka s barážovým specialistou Jankových. Největší brankové příležitosti třetiny musel ale opět likvidovat Roman Málek. Hosté zkazili rozehrávku ve vlastním obranném pásmu a kotouče se zmocnil Dubec. Ani slovenský forvard si však na plzeňskou posilu nepřišel. Stejně tak jako Martin Jenáček, jenž při signalizovaném vyloučení Červenky pálil k levé tyči, ale Málek se stihl včas přesunout.

Jestliže ve druhé části hosté hru vyrovnali, ve třetím dějství měli navrch. Valaši nebyli s to se proti Málkovi prosadit. Steinerovu nebezpečnou ránu v prvním střídání vytěsnil ústecký gólman ramenem, poradil si i s akcí Hrabala s Květoněm. Vsetínský obránce vybojoval kotouč na útočné modré a vyměnil si se vsetínským mladíkem, který mu puk vrátil pasem do brankoviště. Hrabalova teč ale skončila v Málkově výstroji. V čase 43:49 se konečně dočkali i hosté. Po vyšachování celé vsetínské defenzívy se Kuchlerovi otevřela prázdná vsetínská brána a ústecký křídelník nedal Hovimu šanci - 2:1. Vsítěný gól posadil Severočechy na koně. Začali domácí přehrávat v osobních soubojích a řádně Valachům zatápěli v obranném pásmu. Bek Kučný až na poslední chvíli vypíchl puk ujíždějícímu Antošovi a Eiselt pálil mimo. Domácí poté zkusili zreprízovat situaci, která předcházela prvnímu gólu: Rob z úrovně vedle ústecké brány našel v mezikruží Jenáčka, jehož střelu mezi betony Málek bez potíží pokryl. Severočeši poté zkoušeli štěstí v power play, umocněné vyloučením Stantiena, ale prosadit se nedokázali. Vsetín tak ubránili vedení 2:1 a otočil barážovou sérii. V souboji o extraligu vede 3:2 na zápasy.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Utkání rozhodly naše dva góly v první třetině. Celých šedesát minut bylo vypjatých, hrálo se na hranici tvrdosti. Nesmí se nám stávat, abychom inkasovali branky na začátku třetin. Jsem ale rád, že jsme gól Ústí ustáli. Chtěl bych hráčům poděkovat, protože se vyždímali ze sil a díky nasazení a většímu úsilí dovedli utkání do vítězného konce. Vynikající práce."

Pavel Hynek (Ústí): "Přijeli jsme do Vsetína s tím, že budeme hrát zodpovědně dozadu. To jsme bohužel nesplnili, dostali jsme gól v dvojnásobném oslabení. A půlku zápasu jsme se z toho vzpamatovávali, zvedli jsme se až v poslední třetině. Ovšem chtěl bych říct jednu věc: Jsem zklamán z toho, že už ve třetí minutě hrajeme ve třech proti pěti. To si pak skutečně připadám jako Jirásek. Proti všem. Co se týče zranění Havla, má zřejmě zlomenou klíční kost. V Ústí podstoupí operaci."