po 18. 9. 2006, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
6:2 1:0, 3:0, 2:2

Branky a nahrávky: 3. Kajínek (Křišťán), 23. Vach (Kajínek), 26. Vach (Křišťán), 37. Kopic (Křišťán, Vach), 43. Peřina, 53. Liška (Vopálka) - 44. Kloz (Mach), 53. Kloz (Mach, Hanzl). Rozhodčí: Kareš - Padevět, Čížek. Vyloučení: 10:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 33:30 (12:5, 10:14, 11:11). Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Bílí Tygři Liberec: Nedvídek - Hrach, Kajínek, M. Tondr, Kollmann, Pavlů, Jaroměřský - Křišťán, Vach, Kopic - Bezděk, Bárta, Nevyhoštěný - L. Tondr, Langr, Peřina - Vopálka, Liška, Krastenics - Bacovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Musílek, Moščic, Kučera, Urušev, Kopejtko, Pinka - Kočí, Hanzl, Mach, Janský, Kloz, Škaloud, Kadič, Salač, Moro.

Možná inspirací pro mužstvo dospělých by mohlo být rychlé využití přesilových her, které předvedli proti Ústí junioři Bílých Tygrů. Když byl v 3. minutě vyloučen Kučera za nedovolené bránění, stačilo Davidu Kajínkovi jen 11 vteřin k otevření skóre. I další dva góly libereckých juniorů padly v početní převaze.

O oba se postaral centr prvního útoku Karel Vach. V 23. minutě, když byl vyloučen Pinka za zdržování hry, skóroval Vach po 52 vteřinách, a na 3:0 zvýšil v 26. min. čtyři vteřiny před vypršením dvouminutového trestu Hanzla.

Také čtvrtou branku Bílých Tygrů zařídila první pětka. Střelcem byl v 37. min. Miroslav Kopic a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Za pozornost stojí individuální statistiky některých libereckých hráčů v prvních dvou třetinách: Vach 2+1, Kajínek 1+1, Křišťán 0+3.

Stejně tak je nutné zmínit, že svěřenci trenérů Skrbka a Nedvěda se dokázali v průběhu celého utkání ubránit v deseti oslabeních, a že v druhé třetině, která skončila 3:0 pro Liberec, vychytal Michal Nedvídek dvakrát více střel než jeho ústecký protějšek Baroch.

Ve vlažné třetí třetině nejprve Jiří Peřina zvýšil na 5:0 a potom se podařilo hostům zkorigovat výsledek dvěma góly Jana Kloze. Na konečný stav 6:2 upravil Tomáš Liška.