čt 28. 9. 2006
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
3:7 2:0, 1:6, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Salač (Kopejtko), 15. Kočí (Škaloud), 37. Moro (Hanzl) - 29. Škumát (Nakládal), 30. Dobiáš (Svoboda, Semorád), 31. Škumát (Bláha, Jindřich), 31. Semorád (Svoboda), 33. Jindřich (Semorád, Růžička), 38. Lesák (Rejzek), 52. Bláha (Nakládal). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 8:8, navíc D. Salava (PCE) 5+OK VYSH. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch (33. Dědek) - Kopejtko, Urušev, Moščic, Fryč, Kučera - Salač, Kloz, Hrala - Kočí, Škaloud, Šrámek - Hanzl, Moro, Jindřich.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Růžička - Lesák, Rejzek, Nakládal, Drtina, Poskočil, D. Salava - Jindřich, Bláha, Škumát - Svoboda, Semorád, Dobiáš - Paučin, Kaut, Janecký.

Utkání otevřely menší tresty na obou stranách, rozhodčí Turčan si zjednával respekt hned od prvních vteřin. Větší manévrovací pole sedlo především hostům, z parkety od zadního hrazení hledal Semorád před lví svatyní až příliš osamoceného Nakládala. Rychlejší a důraznější hosté se pevně drželi kormidla utkání až do 5. minuty, kdy je zle zaskočil ukázkový blafák do forhendu perníkové obraně uniknuvšího Salače - 1:0. Nakopnutí domácí se s chutí pustili do dalšího presu, v 8. minutě kouzlil za brankou hostí Kloz, jehož magie poté málem využil bombou z mezikrůží Kučera. Utkání skýtalo důraz, nasazení, hokejovost a po pohledné, leč neúspěšné akci dua Semorád - Škumát i další ústecký zářez. V 15. minutě nechal v tandemu najíždějící Škaloud zbrklost stranou, počkal si na prvního spoluhráče z druhé vlny, jenž poté švihem pod víko, na kterém nechal své razítko Kočí, zajistil Lvíčatům vedení 2:0. Vzápětí Pardubice zachránil krásným semaforem brankář Růžička, který byl poslední instancí trasy Moro - Janský. Prvním fatálním okamžikem, který nakonec obral domácí o body, byla nevyužitá dvouminutová přesilovka 5 na 3. Jak moc se po ní hosté zvedli, dokladuje moment z 20. minuty, to když si po Lesákově pasu sjel středem obrany před pozorného Barocha Bláha.

Pardubičtí zahájili druhou část zkrácenou přesilovkou, ale i tak se Baroch musel otáčet za tvrdým projektilem Poskočila. Lehko domácímu brankáři nebylo ani po nahození Nakládala, na které jen těsně před brankovištěm nedosáhl Drtina. Domácí opláceli ve 24. minutě, to Hrala se z bezprostřední blízkosti snažil přetavit Salačovu příhru zpoza branky. Pardubice si však trpělivě šly pro první branku, která přišla v čase 28:08. V oslabení zužitkoval Škumát důrazem před ústeckým brankovištěm předchozí snažení Nakládala - 2:1. Při ponechané výhodě si za 58 sekund jako přes kopírák počínala dvojice Dobiáš - Svoboda, které poslal do gólové koncovky skvělou akcí v rohu kluziště Semorád - 2:2. Za další minutu už hosté vedli. Na vině byl opět nedůraz Lvíčat před domácí svatyní, odkud osamocený Škumát potěšil původce gólového nápadu Jindřicha s Bláhou - 2:3. Černé chvilky domácích pokračovaly, u pravé tyče se silou proti vetché obraně Ústí prosadil Semorád - 2:4. Další těžká rána přišla pro Lvíčata v oslabení, když po pravé straně zatáhl kotouč Semorád, jehož asistenci nasměroval z ostrého úhlu do šibenice Jindřich - 2:5. Domácí se alespoň na okamžik probudili z noční můry paradoxně v oslabení, ve 37. minutě se do brejku řítila dvojička Hanzl - Moro a po dvojité výměně kotouče se za prázdnou klecí rozsvítilo červené světlo - 3:5. Hořký kalich druhé třetiny museli domácí vypít ještě v tom samém oslabení, s bombou od modré v podání Lesáka zhořkl zápas i vystřídavšímu brankáři Lvíčat Dědkovi - 3:6.

Domácí vstoupili do posledního dějství s evidentní snahou pokusit se o malý zázrak. Jako první se o jeho autorství přihlásil Jindřich, kterému napříč kluzištěm milimetrově servíroval Hanzl. Snaha Lvíčat nabírala na intenzitě především s přítomností Morova útoku. Ve 48. minutě se projektilem těžkého kalibru prezentoval také domácí obránce Kopejtko. Pardubice se z pevné, nikoliv však zbabělé obranné ulity vydávali na zteč ústecké svatyně pomálu, ale když se tomu tak stalo, opět se měnilo skóre. V dvounásobné přesilovce nechal účelovou hru přesilovkové formace Pardubic vyniknout dělovkou od modré v 52. minutě Bláha - 3:7. Na doraz hrající domácí ještě museli čelit Svobodově nebezpečnému zakončení před Dědkem, kam mu nalil zpoza klece Semorád. V očekávání výhry si dobře naložení hosté ještě jednou dovolili upoutat pozornost, s přicházející sirénou se mezi beky Lvíčat jako blesk prosmýkl Svoboda, ale Slovan zůstal od osmé branky ušetřen.

Jiří Šejba (Pardubice): "Domácím se povedl začátek, kdy nás potrestali za naše dvě chyby. Velmi důležitá byla ubráněná přesilovka 5 na 3, kdyby nám tam Ústí odskočilo o tři branky, bylo by to velice těžké. Kluky musím pochválit za hru v druhé třetině, kdy jsme hráli bez vyloučení, výborně jsme napadali, což se potom projevilo v šancích, které jsme dokázali proměnit. Domácím se kolem poloviny zápasu rozpadla hra, díky tomu, že jsme za nimi rychle chodili, se dostávali do velkých problémů, které jsme využili. Kluci musí pochopit, že na ledě musí pracovat tak, jak po nich chce trenér. Myslím, že už poznali, že to skutečně funguje a že to přináší výsledky."
Vladimír Bednář (Ústečtí Lvi): "Těžko k tomu něco říct. První třetina v našem podání dá se říci vynikající. Zápas rozhodla 29. minuta, kdy jsme hráli přesilovku, v které jsme po individuální chybě inkasovali. Vzápětí sme dostali další branku, po které jsme se sesypali. Každá další střela tam Pardubicím v podstatě padla, což drželo mančaft úplně dole. Poslední třetina byla opět dobrá, ačkoliv jsme ji prohráli 0:1. Ale když jsme se podívali na led, tak naše pásmo bylo krásně hladké a jejich rozbruslené, byli jsme pořád u nich. Efekt to ale nepřineslo, je to dáno i tím, že teď prohráváme, mužstvo je psychicky dole. Teď budou dva zápasy pravdy, s Hradcem Králové a Jindřichovým Hradcem. Ale musím říct, že s takovou marodkou jsem jako trenér nikdy nehrál. Doufám, že se dá brzy někdo dohromady. Sezóna je sice dlouhá, ale příští dva zápasy musíme bodovat, abychom od toho dna trochu utekli. Musíme víc trénovat, aby se kluci v té extralize zapracovali a obstáli. Je to o zkušenostech, z té 1. ligy je nemůžou mít takové, jaké by v extralize byly třeba. Tady je to třídu vejš."