so 7. 10. 2006
Rytíři Kladno
4:5sn 0:2, 2:1, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 21. Moro (Polakovič, Kadič), 30. Škaloud (Salač), 44. Salač, 56. Kloz (Mach, Hanzl) - 13. Babický (Knotek), 17. Růžička (Hudíček), 35. Hudiček (Kříž), 50. Lhotský, 65. Babický (SN) Rozhodčí: Štěpán, Hauser, Bertlík. Vyloučení: 7:8, navíc Moščic (UNL) 10 min. NARZ a Bláha (KLA) 10 min. NARZ. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5 .

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Fryč, Moščic, Kučera, Kopejtko, Pinka - Kočí, Jindřich, Hanzl, Mach, Polakovič, Kloz, Škaloud, Hrala, Kadič, Salač, Bacovský, Moro

Rytíři Kladno: Cikánek - Sedláček, Čermák, Gudas, Mizera, Babický, Kříž, Piskáček - Knotek, Andres, Hauer, Procházka, Valský, Hoffmann, Rudovský, Kazatel, Bláha, Hudíček, Lhotský, Růžička, Hlusička

První třetinu začali aktivněji domácí. Už v první minutě ohrozila Cikánkovu branku trojice Polakovič, Kadič, Moro, následnou přesilovou hru ale ústečtí junioři nesehráli dobře, Kladno se ubránilo a vzápětí převzalo aktivitu, k čemuž jim pomohla i hra v početní výhodě, kterou ale nevyužili o nic lépe než Ústečtí. Za zmínku stojí snad jen Růžičkova střela od modré, která byla ale namířena přímo na hruď domácího gólmana. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale Kladno bylo aktivnější zejména ve střelbě. V 13. minutě hrálo Kladno opět přesilovou hru a tentokráte s ní naložilo o poznání lépe, po přihrávce Tomáše Knotka střílel od modré čáry Tomáš Babický a jeho střela do horní části branky se ujala. Ústečtí se ale jednogólovým mankem nenechali zaskočit, jejich snaha vyrovnat byla málem korunována úspěchem, když Kadič s Morem natřikrát ostřelovali branku hostujících, ale Cikánek svůj tým podržel. Tři minuty před koncem první třetiny naopak přišlo zvýšení náskoku Kladenských, postaral se o to Růžička po přihrávce Hudíčka.

Kdo ale čekal, že tento stav domácí položí, mýlil se. Dokázali to už v první minutě druhé třetiny, když Kadičovu střelu tečoval do sítě Kladna Moro. Vzápětí ohrožuje z protiútoku klec domácích Knotek, ale pozorný Baroch chytá. Ústí ukazuje, že na tom není s přesilovými hrami tak špatně, jek to vypadalo zpočátku, Martin Škaloud proměňuje dvojnásobnou početní výhodu v pro domácí příjemnější stav 2:2. Oba týmy měly do konce 2.třetině stejně ze hry, ale více dokázali vytěžit Kladenští . Střelu Tomáše Hudíčka Baroch chytá, ale puk mu z lapačky vypadává a za jeho zády se dokutálí až za brankovou čáru. Po dvou třetinách je tedy stav 2:3.

Ve třetí třetině přetahování o výsledek pokračuje. Oba týmy hrají vyrovnanou partii. Kladno dělá několik hrubých chyb v rozehrávce, domácí se dostávají do slibných šancí, a to téměř zadarmo, a k radosti domácího publika z toho dokáží těžit, Vlastimil Salač po závaru před Cikánkem doklepává kotouč do branky a je opět srovnáno, ústečtí junioři pokračují v náporu, ale hosté jsou tentokrát pozorní a brzy se sami opět ujímají aktivity. Nejprve se do samostatného úniku dostává Hlusička, ale je pokryt včas se vracejícím obráncem, posléze Baroch špičkou brusle vyráží střelu Kříže, ale na dorážku Lhotského už je vleže krátký. Ústí se vrhá do protiútoku, se přihrávku Škalouda Fryč nezpracoval, posléze se situace opakuje s jinými aktéry a Jan Kloz po příhře Martina Macha nezaváhá – 4:4. Za tohoto stavu končí druhá třetina.

Prodloužení začínají aktivněji domácí zřejmě s pocitem, že už nemají co ztratit. Kopejtko střílí od modré, ale jeho pokus Cikánek kryje. Vzápětí dostává Ústí výhodu přesilové hry, kterou hraje výborně, o šance není nouze. Klozova střela se po teči otře o horní konstrukci branky, při další šanci jsou ústečtí fanoušci přesvědčeni o tom, že se kotouč ocitl za brankovou čarou, rozhodčí, který v tu chvíli stál přímo za bránou, je ale přesvědčen o opaku. Utkání tak dospělo až k trestným nájezdům. Jediný úspěšný střelec byl obránce Babický z týmu Kladna, který svým nájezdem rozhodl o vítězství svého týmu.

Blažek (Kladno): "Jsem spokojený z toho hlediska, že jsme vyhráli, ale na druhou stranu ten výkon mužstva byl slabý. Asi tam došlo k podcenění soupeře, dostali jsme se do vedení a mysleli si, že už je to vyhraný zápas. Ústí je přeci jenom nováček, ale hrálo velmi dobře, ten bod, který získali je zasloužený, předvedli větší vůli po vítězství."
Vladimír Bednář (Ústečtí Lvi): "Po první třetině bych neřekl, že se to takhle obrátí. Tam jsme začali lépe pracovat, lépe jsme vstoupili do té třetiny, to byl dost náhodný gól, ale krásný a to nás nějak povzbudilo a začali jsme hrát, já si myslím, že ta hra už od začátku zápasu měla nějakou logiku, pravděpodobně nám pomohlo vítězství s Hradcem, ty kluci se od toho nějak oprostili a už začali hrát. Je nakonec škoda, že vždy potom, co jsme dali vyrovnávací gól, Kladno zvýšilo. Ale s bodem jsme spokojeni. Chci pochválit celý mančaft za dnešní dobrý výkon."