čt 12. 10. 2006
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Slavia Praha
2:3 0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 26. Kloz (Pinka), 52. Bacovský (Salač) - 22. Kachlík (Růžička, Drbohlav), 47. Kachlík (Jebavý), 48. Malárik (Stromko). Rozhodčí: Bolina - Chochola, Marek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 26:35 (3:12, 12:10, 11:13). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Fryč, Moščic, Kučera, Kopejtko, Pinka - Hanzl, Mach, Polakovič - Kloz, Škaloud, Kadič - Salač, Bacovský, Moro.

HC Slavia Praha: Brož – Beránek, Mazanec, Jebavý, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang – Krejčí, Růžička, Stromko - Ondráček, Malárik, Stoklasa - Sklenář, Kauschitz, Kachlík - Indra, Fára, Hafenrichter.

Komentář

Prvních deset minut utkání nemělo tu správnou šťávu, šance mohli diváci zhlédnout výjimečně, hrálo se zezadu, opatrně, s minimem nebezpečných ztečí. Nezviditelňoval se ani hlavní sudí Bolina, z poslední doby spojovaný spíš ze soudního procesu s Pavlem Kubinou, než s hokejem. Jako první putoval za katr až v 8. minutě Kachlík, ústecký Mach a Polakovič však nevěděli, jak na překážku v brance Slavie. Hosté dostali výhodu jednoho muže po polovině první části, ale žádný z jejich pokusů se nedostal nadosah k Barochovi, střely Drbohlava a Rotha nikdo nedorážel. V obou přesilovkách bylo k vidění také nezvyklé množství zakázaných uvolnění. V 18. minutě se zkoušel individuálně prosadit tahoun Ústeckých Kloz, avšak beci ho k ničemu nepustili.

I druhá část začala velice opatrně. Bacovský se ale provinil zakrátko proti pravidlům. Slavia nebyla ani ve své druhé přesilové hře nebezpečná, avšak o to efektivnější. Růžička nastřelil kotouč od mantinelu křižně směrem na branku a u ní dobře pozičně postavený Kachlík ztečoval mezi Barochovy betony – 0:1. Po třech minutách byla se ale sešívaní museli bránit a když už se jim to povedlo a pokáraný Krejčí skákal na led, vystřelil Pinka a jeho pokus vyražený Brožem pohotově zasunul do sítě Kloz - 1:1. Ve 31. minutě ujel domácí obraně Stoklasa a za záchranou brzdu tahal i za cenu faulu Bacovský. Jeho druhý trest však už trval celé dvě minuty. Po další nemastné neslané přesilovce svěřenců trenéra Pešouta mohli udeřit domácí, Polakovič a Kadič ale nedokázali nadvakrát překonat ležícího Brože. O minutu později se situace opakovala, dorážel Macaj a ve chvíli, kdy už už vyškraboval puk z pod betonu a hodlal jím rozvlnit síť, dostal „hrazdu“. I díky následné přesilovce pak Lvi hosty zamkli až do konce třetiny a vyjma ojedinělé příležitosti Indyr je vůbec k ničemu nepustili. K ničemu jim to ale bez skórování nebylo.

A po přestávce začali Ústečtí hůře, nechali se opět vyloučit a když skvěle odehráli oslabení, zhřešili znovu. Baroch obdivuhodně semaforem „vyčapal“ Sklenáře, avšak na další akci už byl krátký. Po zkažené přihrávce se puk od Fryčovy brusle odrazil do tyčky a dezorientovaný Baroch nestihl zareagovat na dorážku Kachlíka - 1:2. Druhá smolná chvilka přišla po 72 vteřinách. Slávisté nahodili od červené čáry a Barochovi kotouč po nejistém zákroku sjel po zádech. Na poslední chvíli ho ještě stačil vyhodit téměř z brankové čáry, avšak přímo na hůl Stromka, který sice neskóroval, ale co nedokázal on, napravil u druhé tyče Malárik - 1:3. Zdálo se být vymalováno. Ještě blíž k vítězství mohla být Slavia po svém oslabení! Sklenář vybojoval puk na středu hřiště, jediného zbylého beka soupeře poslal stahovačkou na housku s paštikou, přenechal Kachlíkovi a ve třech i s Růžičkou pokračovali v útěku. Růžička chtěl ale po přihrávce od Kachlíka akci vyšperkovat a puk vrátit, tento úmysl už Baroch vystihl a eliminoval pražské forvardy. V 52. minutě na druhé straně hřiště na jediného beka pokračovali Salač se Škaloudem, prvně jmenovaný naznačil přihrávku na Škalouda, ale chytře přenechal do druhé vlny Bacovskému, který nekompromisně zavěsil – 2:3. Od 53. minuty pak měli domácí dvě minuty přesilové hry, nicméně jediným agilním hráčem byl Kloz a ten sám tíhu na svých bedrech unést nemohl. Slavia se na severočeském ledě prezentovali velice slušným výkonem, avšak domácím opravdu štěstí nepřálo.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže