čt 19. 10. 2006, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
7:2 1:2, 1:0, 5:0

Branky a nahrávky: 2. Sláma (Budínský), 26. Zucker (Tomiš, Zmeškal), 47. Tomiš (Zucker, Boguský), 55. Sláma (Budínský), 56. Rohan, 57. Sláma (Budínský, Šnajdr), 58. Jan Bauer (Zucker) - 6. Kadič (Pinka, Moro), 14. Salač (Škaloud). Rozhodčí: Machačný. Vyloučení: 10:5, navíc Šnajdr (K. Vary) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Novák, Mašek, Schimdt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš - Sláma, Budínský, Šnajdr, Zucker, Jan Bauer, Tomiš, Topinka, Mareček, Rohan, Smolík, Záhora, Polák

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Fryč, Kučera, Zukal, Pinka - Bacovský, Kočí, Jindřich, Hanzl, Mach, Janský, Kloz, Škaloud, Hrala, Kadič, Salač, Moro

Karlovarští mladíci vstoupili do zápasu zostra a ústecký gólman Baroch se měl co ohánět hned od úvodních sekund. Už po dvaceti vteřinách likvidoval Topinkův volej po ideální přihrávce Zuckera zpoza branky, o půl minuty později si oddechl, když Schmidt zamířil po samostatném průniku bekhendem těsně nad. Ani první změna skóre na sebe nenechala dlouho čekat a na konci 2. minuty ji slavili energetici. Pohledná spolupráce Budínského a Tomáše Slámy překvapila ústeckou obranu natolik, že druhý jmenovaný neměl se zakončením z prostoru mezi kruhy problém. Zdálo se, že první celek s desátým nebude mít příliš mnoho starostí. Jenže záhy se ukázal opak! Po úvodní brance jako by hosté procitli, zpřesnili obranu a poprvé vystrčili růžky v 5. minutě, kdy nepříjemně střílel z dálky Zukal. A v polovině 6. minuty už bylo vyrovnáno, když Závorka vyrazil Pinkovu střelu z pravého kruhu přímo k osamocenému Jakubovi Kadičovi a ten s přehledem skóroval.

Branka na 1:1 vyrovnala na delší dobu kromě stavu i samotnou hru na ledě. Útoky však s železnou pravidelností střídavě narážely na precizní obrany obou mužstev. Až když hosté hráli druhou přesilovku v řadě, naklonila se miska vah na jejich stranu. Vlastimil Salač udělal dva kroky od modré čáry a jeho dělovka skončila po teči stínícího domácího hráče přesně nad Závorkovou lapačkou. Do první sirény už se žádná větší gólová příležitost neurodila, a tak o přestávce vládlo více optimismu v ústecké kabině.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla velmi zajímavé situace na obou stranách a to zejména díky častému vylučování. Celkem devět hráčů poslal rozhodčí ve druhé třetině na trestnou lavici a začal přesně v čase 21:00. Nejprve měli početní výhodu hosté, ta se však záhy změnila ve dvojnásobnou početní nevýhodu. V ní Sláma nedorazil Satorovu tvrdou střelu, ale už v klasické přesilové hře si dostatečně důrazně před Barochem počínal David Zucker a vyrovnal na 2:2. Vzápětí měli dvě přesilovky bezprostředně za sebou Ústečtí, ale sehráli je jako den a noc. Zatímco v té první zaujal nejvíce zmatkující brankář Baroch, jenž měl nikým neatakován problémy s rozehrávkou z vlastního brankoviště, ve druhé se výrazně zablýskalo před Závorkou. Vlastimil Salač, nejlepší hráč Slovanu, nejprve vystrašil gólmana Energie skákavým tečovaným pokusem z dálky a o pár chvilek později ztroskotal na stejném muži z bezprostřední blízkosti.

Lvům narostla křídla a i v plném počtu Energii zle zatápěli. Tlak vyvrcholil ve 33. minutě, kdy Závorka daleko před brankou vyrazil střelecký pokus Macaje vysoko nad sebe. Jenže list padající do karlovarské branky volejbalově odehrál Schimdt a tím jako by předznamenal ústecký pád. Energie sice vzápětí nevyužila výhodu dvou můžu v poli, ale když v poslední minutě při stejné výhodě Salač ani natřikrát nepřekonal Závorku, přišlo rozhodnutí ve třetí třetině.

Blízko důležité třetí branky byl ve 43. minutě domácí Rohan, který se už už chystal dorážet do prázdné lví klece. O zlomek sekundy však byla rychlejší hokejka Bacovského. Povážlivou trhlinu utrpěla ústecká loď nakonec v minutě 47. Zucker vybojoval zdánlivě ztracený kotouč za Barochem a v ohni před brankovištěm se nejrychleji zorientoval Norbert Tomiš, jenž dorazil Zuckerovu výzvu za brankovou čáru - 3:2. Ztracené vedení ústeckými Lvíčaty viditelně zatřáslo, dokonce se vzápětí sama připravila o dobrou čtvrtminutu přesilovky pět na tři, když se pátý hráč zapomněl vrátit z trestné lavice do hry! Chybu ale nutno přiznat i obsluze dvířek, která také se zaujetím sledovala snahu hostí při variantě čtyři na tři.

Poslední záchvěv snaživého hostujícího celku znamenala pěkná kombinace neúspěšně zakončovaná nepřehlédnutelným Salačem v 51. minutě. Zbytek utkání by Ústečané asi nejraději vymazali z historie. 54. minuta patřila karlovarskému Rohanovi, jenž třikrát v různých pozicích narazil na Barocha. Následně odstartovala zelenobílá kanonáda a žlutomodrý horor zároveň. Čas 54:16 - po průniku po pravé straně zvýšil Tomáš Sláma na 4:2. 55:13 - dočkal se Tomáš Rohan, když po okružní jízdě zakončil zpoza branky do prázdné na 5:2 poté, co Baroch vyrazil jeho předchozí střelu a odklouzal mimo brankoviště. 56:13 - po křížné nahrávce prostřelil Barocha z pravého kruhu Tomáš Sláma, upravil na 6:2 a oslavil hattrick. 57:00 - Baroch zoufale bije hokejkou o tyč, když parádní brejk Bauera a Zuckera zakončil Jan Bauer na finálních 7:2. Ústí podalo na ledě prvního celku tabulky sympatický výkon, selhání během necelých čtyř minut v závěru třetího dějství jej však připravilo o myšlenku na bodový zisk.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Začátek zápasu byl hodně špatný, museli jsme pak udělat v kabině trochu bouřku. Poslední třetinu jsme Ústí vrátili za ten zápas u nich, kde jsme ji 0:5 prohráli a dneska jsme ji 5:0 vyhráli, takže jsem rád, že se nám podařilo vyhrát i takovým způsobem. Po první třetině jsem klukům vytkl jednoznačně malý pohyb, malé nasazení, malou vůli, vůbec jsme nedělali to, co jsme si před zápasem řekli. Vůbec jsme nebruslili, byli jsme ztuhlí v pohybu a přizpůsobovali jsme se soupeři a to se mi vůbec nelíbilo. Po tom brzkém gólu přišlo rychlé uspokojení, Ústí rychle vyrovnalo a pak dokonce i vedlo, takže úvod nemůžu hodnotit dobře. Nakonec jsem ale určitě spokojen, že jsme to dokázali zvrátit a dovést do tak výrazného výsledku.

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): Je to pro nás trochu krutý výsledek, jako u několika předchozích zápasů. Nehrajeme špatně, ale dostáváme hloupé góly. Dneska to byl dvě třetiny vyrovnaný zápas, jenže ve 47. minutě přišla chyba při hře čtyři na čtyři, pak další dva góly během minuty a to už bylo o psychice, v závěru jsme se sesypali. Nemáme tak zkušený tým, tihle kluci prakticky extraligu nikdy nehráli.