so 21. 10. 2006
Bílí Tygři Liberec
0:3 0:0, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 35. Langr (Mrkvička), 35. Nevyhoštěný (Vopálka), 40. Kopic (Křišťán, Tondr). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 4:9, navíc Nevyhoštěný (LIB) 10 min NESP. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Pinka, Kučera, Kopejtko, Zukal, Macaj - Hrala, Moro, Kadič - Mach, Kloz, Hanzl - Salač, Škaloud, Bačovský.

Bílí Tygři Liberec: Nedvídek - Kollman, Tondr, Hataš, Jaroměřský, Kajínek, Hrach, Mrkvička, Pavlů - Vopálka, Bárta, Nevyhoštěný - Křišťán, Liška, Kopic - Bezděk, Vach, Peřina - Langr, Krastenics, Tondr.

Lvíčata se pustila do křížku s Tygry s velkou chutí. Ve 2. minutě se prohnal Kloz po levém křídle až za branku hostí, odkud nabíjel do jasné šance Machovi. Pár sekund na to oplácel Mach svému kapitánovi famózním pasem přes obránce, Kloze však ze stoprocentní příležitosti vytlačila dvojice libereckých beků. První minuty určily podobu celé úvodní třetiny, hra se nesla v ďábelském tempu a obě mužstva se předháněla v nápaditosti svých akcí. Ve 4. minutě se po přihrávkách celé pětky octnul před gólmanem Ústí Barochem Liška, domácí se nenechali zahanbit pohledným ťukesem Mora s Hanzlem. V 7. minutě se kolem pravého hrazení protáhl ústecký Salač, jenž se svým forhendem neuspěl. Na druhé straně nastal slušný zmatek díky Langrově triu, nebezpečně doklepával Krastenics. Na Langrovo komando navázal vzápětí Nevyhoštěný, který zkoušel své štěstí u levé tyčky. Po krátkém intermezzu se zase připomněla Lvíčata, v přesilovce se probil před liberecké brankoviště Škaloud, jeho snažení však přetavil Salač jen v rozvlněnou boční síť. S koncem prvního dějství začala Lvíčata ztrácet na rychlosti. V 15. minutě nabídla chybující obrana Ústí nebezpečný švih Mrkvičkovi. Slovan se do první pauzy přece jen dokázal ještě jednou zmobilizovat, v 17. minutě zpoza branky servíroval Mach, Bacovský se ovšem vší silou opřel jen do gólmana Nedvídka.

Již od prvních chvil druhé části bylo zřejmé, že Lvíčata přišla o drtivou většinu sil po první siréně. Hosté jednoznačně přebíjeli ústecké šelmy v rychlosti, důrazu a přesnosti kombinací. Slovan se nevzchopil ani v dlouhé přesilovce 5 na 3. Poprvé se domácí dostali ze tygřích spárů až ve 32. minutě, kdy Škaloud se Salačem zacinkali na tyčku Nedvídkovy klece. Poslední výstraha před prvním ostrým zásahem přišla od hostí ke konci 34. minuty. Hrach rovnou z buly poslal proti Barochovi Vacha, jehož brilantní blafák do bekhendu na ústeckého gólmana nestačil. Domácí nebrali varovný prst v potaz a v čase 34:06 přišel trest. Od modré posílal lehký oblouk na Barocha Mrkvička a těsně před místem určení ho ke smůle Ústí pohotově tečoval k opačné tyči Langr - 0:1. Lvíčatům vzápětí přisypal sůl do rány Nevyhoštěný, který po bleskové kombinaci s Vopálkou mocným švihem uklidil puk pod víko - 0:2. Opařenému Slovanu zahrála na nervy ve 38. minutě dvojice Mrkvička - Bárta, ale druhý jmenovaný na Mrkvičkův pas těsně nedosáhl. Domácí však třetí gól připravili Liberci takřka sami, po zaspání obrany se utrhnul Křišťán s Kopicem, který si před odkrytou klecí poradil - 0:3.

V třetí části si Liberec pohodlný náskok zkušeně jistil. Domácí navíc neměli na útočné výpady odkud brát, ačkoliv snaha o korekci skóre byla z jejich strany patrná. Hosté se ovšem drželi své hry a málokdy ztratili puk mimo svou kontrolu. V 53. minutě mohli navíc sami zvýšit, od časoměřičů poslal Bezděk za modrou kotouč Vachovi, jenž řádně vyprášil Barochovu výstroj. S vidinou blížící se výhry polevili Tygři v disciplíně a několikrát se nechali nachytat hlavním sudím při porušování pravidel. Naštěstí pro hosty se zbytečných půtek začala účastnit i Lvíčata, konec utkání se tedy ke škodě přítomných diváků rozpliznul v sólo hlavního arbitra.

Milan Skrbek (Liberec): „Dnes to z počátku vypadalo na vyrovnaný zápas, ale od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem. Hodně nám pomohly ty dva rychlé góly, těsně před druhou přestávkou nám tam spadnul ještě třetí. Dostali jsme se do pohody, takže zápas jsme dohrávali v klidu. Trošku mě mrzí, že jsme určitou nedisciplínou, která byla z naší strany úplně zbytečná, nechali domácí ještě žít. Naštěstí jsme si to pohlídali a bereme všechny body.“

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): „V první třetině jsme hráli dobrý hokej, bohužel jsme opět doplatili na neproměněné šance, z nichž bylo pár stoprocentních. V druhé třetině se to zlomilo tou dlouhou přesilovkou 5 na 3, kterou jsme nevyužili. Pak to začalo upadat, dvě prohrané buly, dva rychlé góly a už jsme se dostali do toho samého stavu jako třeba ve Varech nebo s Pardubicemi. Zkusil jsem to oživit time-outem, aby se kluci trochu uklidnili. Pak se to trochu srovnalo, jen škoda toho gólu do šatny, pak už jsme se dostali do úplného útlumu. Ta první třetina byla ve velmi rychlém tempu, my máme úzký kádr, spousta hráčů hraje na hraně svých sil, takže postupně jim dochází síly a dělají chyby.“