so 25. 11. 2006
ČEZ Motor České Budějovice
3:2 1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Jindřich (Weidlich, Fryč), 27. Salač (Zukal), Macaj (Zukal, Salač) - 18. Stejskal (Klíma, Ferebauer), 24. Zíb (Červený, Feferle). Rozhodčí: Hrubý - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 14:12 navíc Slavík (CEB) 5 min. + DKU (ZHK), Červený (CEB) 10 min. (NESP), Ježek (CEB) 5 min. (VRAŽ)+ DKU (NESP). Využití: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Fryč, Zukal, Kopejtko, Pinka, Weidlich - Hanzl, Salač, Kadič - Bacovský, Moro, Novák - Kočí, Jindřich, Hrala - Šrámek, Hříbal

ČEZ Motor České Budějovice: Kovář - Bílek, Zourek, Předota, Havran, Klíma, Zíb - Stejskal, Rod, Ferebauer - Feferle, Červený, Slavík - Ježek, Hájek, Formánek - Ťoupal

Do utkání vstoupily oba týmy stejně aktivně, od začátku se hrálo střídavě v obranném pásmu obou soupeřů. Pozornost domácího gólmana Dědka prověřil při přesilové hře Stejskal, ale ani nadvakrát ho nepřekonal, neujala se ani Zíbova střela od modré a Formánek před bránou ve slibné šanci promáchl. Už v pěti proti pěti se naopak nadýchli k ofenzivě domácí, Weidlichovu střelu ještě Kovář vyrazil, ale ten samý hráč vzápětí nahodil puk před bránu, kotouč se odrazil od klubka stínících hráčů a první, kdo se zorientoval byl Miroslav Jindřich, který poslal puk přímo do levého horního růžku branky hostujícího gólmana. V pětiminutové přesilové hře se domácí nedokázali prosadit a poté se pro změnu aktivity ujali Budějovičtí. Rodova přihrávka na Stejskala před bránou ale nenašla využití, druhý jmenovaný puk jen tečoval a Dědek reagoval přesně. Formánek zkoušel střílet zprava, ale domácí brankář si proti jeho pokusu dobře vyjel. V 18.minutě ale už byl Dědek na ofenzívu domácích krátký. Klíma nahodil puk do prostoru před brankou, kotouč se na chvíli ztratil z dohledu, ale pak spadl na led přímo před Stejskala, od jehož hrudi se zřejmě odrazil, útočník v této situaci nezaváhal a upravil stav utkání na 1:1.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Ústeckých pět na tři, ale Zukal ve slibné pozici minul kotouč při pokusu střílet z první a střela Pinky byla zblokována. O chvíli později si přesilovou hru zahráli i hosté a během jedenácti vteřin ji dokázali využít, po přihrávce Červeného střílel Petr Zíb z mezikruží hned z první a propálil přesunujícího se Dědka. České Budějovice vedoucí gól povzbudil, a tak se i nadále mladíci z jihu Čech hrnuli do útoku, po dalším zápisu do statistik utkání už málem sahal Zíb, ale Dědek jeho pokus pokryl. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Ferebauer, ale domácí gólman ho odmítl nechat promluvit do stavu utkání. Ve hře čtyři na čtyři se Budějovičtí nadechovali k další ofenzivě, ale po jejich nezdařené akci se puk dostal na hole domácích, a ti vyrazili do protiútoku, aby vzápětí dokázali vyrovnat, ujal se toho Vlastimil Salač, který nejprve vystřelil do gólmana, aby pak z dorážky vstřelil branku na 2:2. Po pěti minutách střídavé aktivity obou celků, poznamenané častým vylučováním, dokázali domácí na chvíli sevřít hosty v jejich obranném pásmu a těžil z toho Petr Macaj, který střílel od modré a jehož střela nikým nezastavena ani netečována prošla až do branky. Po druhé třetině svítil na kostce příznivý stav pro domácí 3:2.

Třetí třetina se opět nesla ve znamení častého vylučování, na ledě i mimo něj občas vzplály emoce, což poslednímu dějství utkání značně ubralo na kráse. Budějovičtí se při přesilových hrách pokoušeli vyrovnat, domácí zodpovědně bránili, vydechnout si mohli při vlastních početních výhodách, ve kterých občas ohrozili Kováře. Ale přesto vše se stav utkání už nezměnil.

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): "Jsme velice spokojení, protože jsme vyhráli 3:2 se soupeřem, který je kvalitní, což je úspěch. Myslím si, že už ty dva venkovní zápasy, i když jsme je prohráli, naznačovaly, že ta herní jistota a pohoda už u nás je. A na tenhle zápas se kluci vyloženě těšili, ještě to bylo umocněné tím, že jsme ho odehráli skoro na dva útoky, třetí tam chodil jen občas a máme dost zraněných. I když třeba nemáme takový kádr jako soupeř, tak dobře organizovanou obranou, ctižádostí a bojovností uhráváme tyhle výsledky."
Milan Černý (České Budějovice): "Tenhle hokej asi nikoho moc nepotěšil, možná domácí jenom, že měli ty body, hokej byl mizerný, k čemuž přispěl i výkon rozhodčího. My jsme měli své problémy v tom zápase a nehráli jsme dobře."