čt 30. 11. 2006, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
1:3 0:0, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 24. Hertl (Procházka) - 42. Zukal (Salač), 45. Salač (Kadič), 50. Salač (Pinka, Macaj). . Rozhodčí: . Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 52.

HC Sparta Praha: Vajner - Vošmik, Procházka, Cunik, Hanzl, Spudil, Trojan, Sem, Kanov - Hertl, Mrňa, Karpov, Bezouška, Morkes, Škaloud, Regner, Ton, Slaba, Fiala, Pacovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Fryč, Kučera, Zukal, Kopejtko, Pinka - Kočí, Jindřich, Šrámek, Mach, Novák, Bacovský, Hrala, Kadič, Salač, Moro.

Sparta vstoupila do utkání svižně. Brzy se probíjel dopředu Morkes, jeho střelu se snažil dorážet dobře postavený kapitán Ton. Domácí si vytvořili tlak, který Lvi zastavili jen pomocí faulů. Minutovou dvojnásobnou výhodu ale svěřenci Doležala nedokázali využít, branku hostí ani neohrozili. Naopak z protiútoku unikl po křídle Kadič, z pravé strany mířil jen do náruče Vajnera. V druhé polovině prvního dějství nabil zpoza branky Karpov Pacovskému, ten ale ranou bez přípravy Lví branku minul. Ze stejné pozice o pár chvil později pálil sám Karpov, rozezvonil však brankovou konstrukci. V početní výhodě napříč pásma hledal Salač osamoceného Jindřicha, tomu však při zakončení do prázdné klece puk uskočil.

Druhé dějství načal pokus Šrámka, jenž svoji ránu skryl za vracejícího se beka, ale Vajner našel puk ve své lapačce. Na druhé straně se již skóre měnilo. Ve 24. minutě se z pravého křídla do protipohybu brankáře prosadil subtilní Hertl. Spartu hubené vedení povzbudilo a domácí se nadále tlačili do ofenzívy. Únik Pacovského vytěsnil Dědek chrániči do rohu kluziště, Bezouška svůj nájezd zakončil pouze do boční sítě brány. Tlak Pražanů se stupňoval. V oslabení se háčkami prosazoval Regner, jeho kličky zastavil pozorný Dědek. Krátce poté minul poloodkrytou klec ještě Ton. V závěru dokumentoval zmar domácích v koncovce znovu Regner, jenž tváří v tvář gólmanovi Slovanu byl nepřesný.

Ústí nad Labem vlétlo do třetí části jako uragán. V oslabení se utrhla trojice hostí, Salač posunul touš doleva na Zukala, který chladnokrevně propálil lapačku Vajnera. O necelé tři minuty později ujel Salač a precizním blafákem do bekhendu obrátil stav utkání ve prospěch Severočechů. Udivená Sparta se snažila bojovat, ale v koncovce působila bezradně. Když navíc v 50. minutě znovu v oslabení uspěl blafákem do forhendu podruhé v utkání Salač, bylo o osudu střetnutí definitivně rozhodnuto. Nejblíže zkorigování stavu byl Ton, který od modré prudkou ranou donutil Dědka zakročit lapačkou. A následně vyhořel před prázdnou brankou rovněž Pacovský. Lvi nebyli v Praze lepším týmem, ale v zakončení byli důraznější a v koncovce efektivnější.