čt 7. 12. 2006, Svijanská arena
Bílí Tygři Liberec
5:1 0:1, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Peřina (Bezděk, Bárta), 25. Liška (Skalický), 39. Kollman, 40. Peřina (Bezděk, Tondr M.), 59. Tondr L. (Kajínek) - 16. Salač. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:10, navíc Pinka (UNL) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 80. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Bílí Tygři Liberec: Nedvídek - Hataš, Kollmann, Kajínek, Hanousek M., Jaroměřský, Hanousek J., M. Tondr, Hrach - Peřina, Bárta, Bezděk - Kopic, Křišťán, L. Tondr - Krastenics, Langr, Vopálka - Skalický, Liška, Besonov.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Pinka, Macaj, Kopejtko, Zukal, Musílek, Kučera, Fryč -Salač, Moro, Hanzl - Bacovský, Kloz, Novák - Hrala, Kočí, Mach - Hříbal, Jindřich, Šrámek.

První střelou zápasu se ve druhé minutě prezentoval domácí Křišťan. Jeho pokus ukryl Dědek v lapačce. Na opačné straně mířila střela Pinky od modré nad Nedvídkovu branku. Ve čtvrté minutě si od pravého mantinelu nabruslil před hostujícího gólmana Bezděk, Dědek však puk zalehl. Od úvodních minut měli převahu Liberečtí, v sedmé minutě neuspěli v přesilovce od modré Martin Tondr ani Bezděk s dorážkou. Ve chvíli, kdy se na led vracel ústecký Macaj, odpískal rozhodčí vyloučení domácího L. Tondra. V početní výhodě se hostům podařilo poprvé vážněji ohrozit libereckého gólmana dvěma střelami Pinky od modré, Nedvídek byl však pozorný. Na konci oslabení se v obranném pásmu zmocnil puku Bezděk a ujížděl sám na Dědka, který jeho střelu k tyči betonem vyrazil. Pěknou akci se u brány domácích prezentoval Kloz s Bacovským, ani oni však Nedvíka nepřelstili. Už v plném počtu nahrával Kopic před bránu Kajínkovi, tomu znemožnil skórovat po pohotové střele z otočky vynikající Dědek. Více ze hry měli i nadále domácí. Ve 12. minutě si zpoza brány najel před gólmana Vopálka, ani on ho však nepřekonal. V polovině druhé liberecké přesilovky střílel dvakrát nebezpečně, leč neúspěšně, Kopic. V 16. minutě vybojoval puk ústecký Moro a ujížděl po pravém křídle, odkud přihrál ideálně do jízdy Hanzlovi, kterému zabránil ve střele jen za cenu faulu Vopálka. Rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení. K tomu se postavil Vlastimil Salač a blafákovým zakončením nedal Nedvídkovi šanci! Domácí tento gól zaskočil, avšak i nadále byli nebezpečnějším týmem. Na gólmana Dědka ale svými pokusy nevyzráli Hrach, Martin Tondr a s dorážkou ani Bezděk.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí. Zleva zkoušel štěstí Langr, s dorážkou neuspěl ani Skalický. Ve 24. minutě už se Tygři dočkali. Za bránou vybojoval kotouč Bezděk, ten si nabruslil před bránu, kde nastřelil jen připravený beton Dědka. Odražený puk se však dostal k Jiřímu Peřinovi, který se zblízka nemýlil! O minutu později prostřelil z pravé strany gólmana Ústí i Tomáš Liška a otočil tak vývoj zápasu. V polovině utkání se po přihrávce zpoza brány neúspěšně snažil překonat Nedvídka Moro. Ve 32. minutě se při domácí přesilovce po odrazu od brusle jednoho z ústeckých hráčů dostal puk před bránu, kde čekal na přihrávku Bezděk. Ten však zblízka neuspěl. Na druhé straně si také při početní výhodě najel mezi kruhy Mach a jeho pěknou střelu zneškodnil vyrážečkou domácí gólman. V 37. minutě dostali domácí výhodu dvojnásobné početní výhody poté, co nebyla ústecká střídačka spokojena s verdiktem rozhodčího a k trestu Pinky obdržela ještě další za nesportovní chování. Hosté se bránili statečně, obětavým skokem do střely se prezentoval Kopejtko, avšak pár vteřin před koncem výhody se po závaru před gólmanem zmocnil puku Petr Kollmann a Dědka překonal. O minutu později putoval na trestnou další hráč hostí. Po střele Martina Tondra od modré se k dorážce dostal Jiří Peřina a svým druhým gólem stanovil skoré 4:1 po druhé části.

Začátek poslední třetiny začal mírným ústeckým tlakem. Ve 42. minutě se před Nedvídka snažil prokličkovat kapitán Kloz, ale v rozhodující chvíli mu ujel puk. O tři minuty později zkoušel zvýšit vedení domácích střelou od modré Martin Tondr, chvíli poté dával ten samý hráč příliš vysokou přihrávku najíždějícímu Bártovi. Ve 48. minutě pálil tvrdě z mezikruží do masky Dědka Křišťan. Dalším výborným zákrokem se ústecký gólman vytáhl proti Lukáši Tondrovi, který se před ním objevil zcela sám. V poslední desetiminutovce nepouštěli Tygři svého soka do pásma. Jeden z mála průniků ukázala Klozova řada, ani Novák se však ke střele nedostal. Na konci zápasu se několika pěknými zákroky vytáhl ústecký Dědek, nepřekonali ho postupně Vopálka, Bezděk, Kollmann ani Křišťan. V 56. minutě se rýsovala šance na druhé straně. Pinka přihrával od brány na modrou Salačovi, proti kterému však pohotově vyjel Nedvídek a puk mu vyrazil. Když už se zdálo, že se utkání v klidu dohraje, putoval na trestnou lavici právě Salač. Střela Lukáše Tondra od modré byla tečována bruslí některého z hráčů v klubku před gólmanem, a tak doputovala až za jeho záda a určila konečný výsledek utkání na 5:1.

Milan Skrbek (Liberec): "Myslím, že jsme ten zápas zvládli docela dobře. Měli jsme převahu už v té první třetině, ale dostali jsme branku po jednom našem zaváhání. Druhou třetinu jsme vyhráli 4:0 a tak nějak jsme ten zápas dohráli v pohodě. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože občas máme problémy hrát s těmi týmy z druhé poloviny tabulky."

Vladimír Bednář (Ústí n. L.): "Nehráli jsme dobře, snad kromě první třetiny, která vyšla a vyhráli jsme 1:0. Ale to ta hra také nebyla ideální, to nám jen domácí dovolili skórovat z trestného střílení. Od druhé třetiny byl určitě lepší Liberec. Přestříleli nás hlavně při přesilovkách, po kterých byli jasně lepší. My už jsme pak neměli síly na to ten vývoj zvrátit."