so 6. 1. 2007
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
5:6sn 2:0, 1:3, 2:2 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Fiedler (Kašpárek, Kamír), 18. Anděl (Kašpárek, Kamír), 35. Vácha (Uhlíř), 50. Jakerle (Vácha), 60. Sladký (Vácha, Kašpárek) - 27. Zukal (Hanzl, Kloz), 36. Salač (Hanzl), 44. Hanzl (Salač), 57. Hanzl (Salač), rozhodující nájezd Salač. Rozhodčí: Ondřej - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 68. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kalčík - Zimmel, Pospíchal, Vácha, Palacký, Fiedler, Slepička, Koumal, Dolina, Uhlíř, Jakerle, Sladký, Kašpárek, Anděl, Zich, Kamír, Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Musílek, Fryč, Moščič, Zukal, Pinka, Kočí, Hanzl, Novák, Kloz, Bacovský, Hrala, Kadič, Salač, Moro.

První přesilovkou zápasu si zahráli domácí, ale v polovině početní výhody ujel hostující Salač a v tu ránu bylo kvůli faulu po šanci. V 6. minutě rozjel Vajgar po buly rychlý útok, Jan Sladký pálil vedle, ale vykoledoval si nedovolený zákrok soupeře. Vajgar dokázal tuto přesilovku využít. Adam Kašpárek našel od mantinelu Jakuba Fiedlera a ten bez přípravy prostřelil Jana Dědka poprvé. - 1:0. Při ohlašování gólu hlavní arbitr zjistil, že asistující Petr Freiberg není v zápise a proto musel předčasně pod sprchy. Od poloviny třetiny hosté ožili, zblízka střílel Hrala, tutovku zahodil Kloz. V 15. minutě hostující gólman zbrkle rozehrál a Sladkému moc nechybělo ke skórování. V 17. minutě mířil do boční sítě Jakerle. O minutu později bylo na střídačce domácích veselo podruhé. Opět nepovedená rozehrávka hostů, Adam Kašpárek byl sám za brankou s pukem na holi a Jakub Anděl nadvakrát propasíroval puk za Dědkova záda - 2:0. V závěru třetiny měl obrovskou šanci ústecký Moro, stejně jako na druhé straně Jakub Dolina.

Ve 22. minutě předvedli pěknou kombinaci Sladký s Novákem. O minutu později během přesilovky hostů dotíral před Kalčíkem Robin Hanzl. Ve 26. minutě hrál Vajgar přesilovku, ale před Kalčíka se díky zaváhání obrany dostal Marek Zukal a v oslabení snížil - 2:1. V polovině utkání šel jeden proti jednomu Ivo Novák, ale jeho střela mířila jen do výstroje gólmana hostů. O pár okamžiků později vyslal dělovku na ústeckou branku Jaroslav Slepička. Ve 33. minutě bylo srovnáno, uplynulo jen 15 vteřin od návratu Kašpárka z trestné lavice a pěknou akci hostů zakončil Jan Kloz - 2:2. 35. minuta patřila Kašpárkovi, když několikrát probruslil křížem krážem útočnou třetinu, avšak ani jedna ze dvou střel švihem se neujala. Bruslař Adam Kašpárek však vyhrál následné vhazování, přihrál za sebe na modrou čáru a Josef Vácha prostřelil dělovkou vše, co stálo v cestě - 3:2. Tento stav dlouho nevydržel, za minutu bylo vyrovnáno. Podobně jako Vácha, tak i Vlastimil Salač skóroval ránou jako z kanónu - 3:3.

Ve 43. minutě vystřelil Jakub Anděl od modré čáry a Dědek musel vytěsnit kotouč ramenem. O pár vteřin později se Ústečtí Lvi dostali poprvé do vedení. Zčistajasna se před Kalčíkem zjevil Robin Hanzl, který si blafákem Kalčíka doslova vychutnal - 3:4. Ve 47. minutě se ukázal Jakub Dolina, když s pukem na holi projel celé kluziště, ale koncovka se mu dvakrát nepovedla. Stejně jako ve 49. minutě nedotáhl svou akci do konce Petr Zich. V 50. minutě vybojoval téměř ztracený kotouč v rohu útočného pásma Ondřej Jakerle, dostal se až k bráně a překonal ležícího Dědka - 4:4. Prakticky ihned z protiútoku měl pátou branku Ústí na holi Kočí. Pět minut před třetí sirénou se Vajgar nadechoval k finálnímu tlaku, ale ten skončil dřív než začal kvůli vyloučení Lukáše Uhlíře. Oslabení sehráli domácí poměrně v klidu, v jeho samotném závěru, ale nedokázali kotouč vyhodit do bezpečí a přihrávku zpoza branky přetavil v pátý ústecký gól opět Robin Hanzl - 4:5. V 58. minutě střílel vedle Sladký, stejně jako o minutu později Jakerle. Ten si však vykoledoval faul Kočího. Vajgar se dlouho usazoval ve své útočné třetině, když se mu to podařilo, opustil gólman Kalčík hrací plochu a Vajgar to zkusil bez brankáře. Dloho to vypadalo, že přijde další smolná prohra, ale v čase 59:52 nabil Kašpárek Váchovi, ten vyslal na Dědka dělovku, kterou do černého tečoval Jan Sladký - 5:5. Nic nebylo hostujícímu gólmanovi platné hlasité láteření na všechny strany.

V úvodu nastaveného času se předvedly obě čtrnáctky. Ústecký Kloz mířil vedle, vajgarský Slepička vyslal bombu do Dědkovy lapačky. V té samé minutě ujížděl sám na ústeckého brankáře Sladký, kterého nedovoleně zastavil Moščič a hlavní arbitr Ondřej zkřížil ruce nad hlavou. K exekuci trestného střílení se postavil Adam Kašpárek, s jehož střelou mezi betony si Dědek poradil.

O zisku dosud nezadaného bodu musely rozhodnout nájezdy. Robin Hanzl Kalčíka překonal, vylákal ho z branky a ten se pak již nestačil přesunout. První nájezd Vajgaru jel bek Josef Vácha, kterému se pokus nevyvedl. Ústecká dvaadvacítka napodobila akci Hanzla a bylo to již o dvě branky. Hradecká dvaadvacítka Ivo Novák nedal a o majiteli prémiového bodu bylo rozhodnuto.