čt 18. 1. 2007, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
Ústecký Slovan s.r.o.
6:2 2:0, 0:1, 4:1

Branky a nahrávky: 1. O. Ježek (Matušík), 11. Matušík (O. Ježek), 23. Zourek (Ferebauer), 44. Rod (O. Ježek), 47. O. Ježek (Rod), 57. Předota (Ferebauer) - 24. Kadič, 47. Moro (Novák). Rozhodčí: Dvořák - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Kovář - Klement, Zourek, Předota, Müller, Havran, Parýzek, Zíb - Rod, Matušík, O. Ježek - Bíza, Hájek, Slavík - Stejskal, Horák, Ferebauer - Sekera, Ťoupal, Stejskal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Musílek, Moščic, Zukal, Pinka, Brož - Novák, Hrala, Moro - Místecký, Pekárek, Kočí - Dolina, Hanzl, Kadič.

Komentář

Juniorská extraliga přistoupila již ke svému 35. pokračování a v jeho rámci přicestovali ze severu Čech do Českých Budějovic Ústečtí Lvi. Tento souboj nabídl do jisté míry zajímavé položky či mezery v sestavách obou týmů. Domácí celek nastoupil oslaben hned o trojici hráčů. Nejednalo se však v žádném případě o absence zaviněné zraněními. Českobudějovický forvard Rudolf Červený přičichl k nejvyšší seniorské soutěži, když nastoupil v nepříliš vydařeném utkání za "A" tým v Plzni, a vzhledem k přetrvávající marodce prvního mužstva utkání juniorů vynechal. Obránci Lukáš Bílek a Martin Hlavatý pak sbírali zkušenosti ve 2. lize, kde nastoupili v barvách jindřichohradeckého Vajgaru. A právě hráč tohoto dalšího jihočeského klubu, Jakub Dolina, přes sebe v Budvar Aréně navlékl dres ústeckého Slovanu. Staronovou posilou domácích se naopak stal Jakub Matušík, jež se, dle slov vedoucího mužstva Jiřího Šrámka, přemístil na jih Čech z prvoligového Havlíčkova Brodu již natrvalo. S největší pravděpodobností si však talentovaný útočník vyzkouší během probíhající sezony v rámci kraje ještě jedno angažmá, když je ve hře start za jeho mateřský klub, táborské Kohouty.

Ústecký Slovan si přijel na jih Čech spravit chuť po dvou domácích porážkách. Tento smělý plán dostal v utkání se čtvrtým celkem tabulky ale příliš brzy značné trhliny. Na časomíře svítil čas 00:11, když za tuto krátkou dobu stačil Jakub Matušík všem přihlížejícím v hale ukázat, jak moc již přerostl úroveň juniorské soutěže. První centr domácích nejprve dokázal vyhrát úvodní vhazování, aby následně vyslal na hostujícího Dědka i první střelu v utkání. Ústecký brankář ji sice ještě stačil vyrazit před sebe, ale opět jen k Matušíkovi a ten periferním viděním našel u levé tyčky zcela osamoceného Ondřeje Ježka. Kapitán Jihočechů tak mohl založit střeleckou listinu utkání velice snadnou trefou do odkryté klece - 1:0. Svěřenci Milana Černého pak Lvům zle zatápěli především v přesilových hrách. Dokonce ve dvojnásobné převaze však spálil největší šanci domácích Slavík, když trestuhodně minul napůl prázdnou branku. Českobudějovické tato skutečnost příliš mrzet nemusela, protože následně opět zaúřadovala dvojice Ježek - Jakub Matušík. Tentokrát si elitní útočníci své role proměnili a na konci úspěšné akce stál druhý jmenovaný - 2:0. Jihočechům se v první třetině podařilo docílit ještě dalších dvou branek. První z nich ale sudí Dvořák neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti a u druhé posoudil počínání Slavíka jako hru vysokou holí. Brankář Jakub Kovář se na druhé straně měl možnost protáhnout při pokusech Moščice a Pinky. Střely hostujících obránců by se však daly zařadit do kategorie propagačních.

Vladimír Bednář, rovněž trenér české reprezentace do 20 let na nedávno skončeném Mistrovství světa ve Švédsku, měl svým svěřencům o první přestávce v kabině zřejmě hodně co říct. Slovan byl totiž v úvodní části na ledě jasně horším týmem. Při vlastním oslabení však Jakub Kadič obral na obranné modré čáře o puk domácího Předotu a svůj samostatný únik zakončil svižnou a přesnou ranou k levé tyčce Kovářovy svatyně. Jenže ke smůle hostů této situaci předcházela ještě trefa Tomáše Zourka, a tak Kadičova parádní akce snižovala z pohledu Severočechů skóre na pouhých 1:3. V dalších příležitostech ovšem náhradník Ondřeje Palivce na zmíněném šampionátu svůj tým výrazně podržel. Například proti razantnímu pokusu Pekárka vytáhl ze svého repertoáru zákroků bleskurychlý semafor. Jakub Kovář měl však notnou podporu i ve svých spoluhráčích, když třeba minutu před koncem druhého dějství překazil Zíb v zakončení ústeckému Hanzlovi efektním skokem po ledě a kotouč mu z hole vypíchl.

Poslední část již však opět patřila výhradně domácím. Svěřenci trenéra Milana Černého si dokázali vypracovávat střelecké příležitosti a ty také proměňovat. První z nich chladnokrevně využil v přesilové hře Tomáš Rod - 4:1. Hostům posléze ještě svitla naděje na bodový zisk ve 47. min., když se z čista jasna útočným pásmem Jihočechů prohnal Miroslav Moro a ač faulován, dokázal pro své mužstvo vykřesat naději - 4:2. Vzplanutý plamínek se ovšem zanedlouho nadobro uhasil. Třiatřicet sekund stačilo Ondřeji Ježkovi k tomu, aby jako správný kapitán strhl výhru definitivně na stranu svého mužstva - 5:2. Vítězství domácích ještě stačil zpečetit a skóre na konečných 6:2 upravit Ondřej Předota.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (České Budějovice): Jsem rád, že se nám dnešní zápas s relativně slabším soupeřem podařilo zvládnout a vyhráli jsme jej i vyšším rozdílem. Bohužel se nám ale také do naší hry ve druhé třetině opět možná trochu vloudila lehkovážnost, což se nám v utkáních s těmi slabšími soupeři občas stává.
Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): Sezonu už prakticky dohráváme s torzem kádru, když někteří jsou na různých hostováních a dnes jsme k utkání přijeli jen se třemi pětkami a se třemi dorostenci v sestavě, čemuž odpovídal i průběh utkání. Přesto se nám zhruba do poloviny třetí třetiny podařilo držet nadějný výsledek, poté ale jakoby nám došli síly a rovněž v naší hře výrazně ubyla i koncentrace.
Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže