so 17. 2. 2007
Královští lvi Hradec Králové
4:6 2:1, 0:1, 2:4

Branky a nahrávky: 7. Kadič (Salač, Pekárek), 10. Macaj (Dolina, Šrámek), 45. Salač (Brož), 48. Dolina (Janíček) - 13. Fiedler (Janoušek, Stehno), 40. Kubišta (Seidl, Janoušek), 52. Ropický (Šejnoha), 53. Šimoníček (Bendík, Seidl), 55. Janoušek (Šejnoha, Kubišta), 58. Ropický. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Šerý. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Musílek, Macaj, Brož, Zukal, Moščic, Šimon - Salač, Pekárek, Kadič - Dolina, Chládek, Bacovský - Kočí, Šrámek, Janíček - Místecký.

Královští lvi Hradec Králové: Balážik - Černák, Klement, Seidl, Svoboda, Rozlivka, Kotrč, Macháček, Prostředník - Ropický, Pospíšil, Stehno - Šejnoha, Janoušek, Berger - Březina, Šimoníček, Zindulka - Fiedler, Kubišta, Bendík.

Po úvodní seznamovací pětiminutovce si první šanci zápasu připsali hosté. Šimoníčkovo nahození od modré se pokoušel za Dědkova záda rychlou bekhendovou kličkou dopravit Ropický. Lvíčata oplácela i s úroky, Salač nabil na pravý kruh Kadičovi a ten táhlou střelou zamířil pod víko - 1:0. V 10. minutě přidali domácí druhou branku, nesmělou kombinaci Doliny se Šrámkem utnul bombou od modré přiřítivší se Macaj. O tři minuty později se po studené sprše vrátili Hradečtí do zápasu, přesilovku využil důrazným počínáním v brankovišti Fiedler - 2:1. Lvíčatům však kontaktní branka ze strany hostí neubrala nic na chuti do hry a dál držela v permanenci gólmana Hradce Balážika. Chvilku po Fiedlerově snížení se na hradeckou branku řítili Šrámek s Janíčkem, ale první jmenovaný se v samostatném zakončení neprosadil. Ústečtí mohli odskočit na dvě branky ještě v samotném závěru třetiny, po Šimonově nahození nedokázal ve zmatku trefit odkrytou klec Šrámek.

I druhé dějství zahájili žlutomodří sebevědomě, v jejich hře se zračila lehkost a přehled. Jednu z šancí měli ve 30. minutě Šrámek s Kočím, kteří se před Balážikem zjevili sami, ale na gólmana hradeckého brankáře si nepřišli. O pět minut později se při hře 4 na 4 blýsknul výborným pasem přes střední pásmo Zukal, po jehož parádě postupoval sám na branku Hradce Dolina, ale skóre se neměnilo ani tentokrát. S blížící se druhou pauzou Lvíčata svůj tlak stupňovala, Kočí, Šrámek ani Janíček ovšem proti Balážikovi nepochodili. Necelou minutu před druhou sirénou se tedy červené světlo rozsvítilo na druhé straně. Ústečtí přečkali oslabení ve 3 proti 5, klasické oslabení bylo už ale nad jejich síly. Z ojedinělé šance, kdy po Seidlovu střelu vydoloval zpod Dědka Kubišta, jenž poté dorážel do šibenice, inkasovali vyrovnávací branku - 2:2.

Ústecké gól do šatny nepoložil a poslední dějství přivítali velice aktivně. Během signalizovaného trestu pro hosty zatlačili domácí hradeckou obranu před Balážika, kterého u pravé tyče překonal dorážející Salač - 3:2. Ve 48. minutě pak přenechal Janíček na modré Dolinovi, jenž lehkým příklepem zaskočil hostujícího gólmana - 4:2. Zdálo se, že v pohodě hrající domácí směřují v poklidu za vítězstvím, ještě v 50. minutě měl pátou branku na holi Pekárek. Pár chvil na to však potrestal Zukalovo hákování Ropický, jenž dělovkou od modré uklidil odražený kotouč za Dědkova záda - 4:3. Za necelou minutu už bylo srovnáno, zpoza branky nahrával Bendík a Šimoníček trefil z mezikruží přesně. Rozklíženou obranu zastihl na začátku 55. minuty v nedbalkách Janoušek, který z bezprostřední blízkosti poslal hosty do vedení. Rozsypaní domácí zkoušeli vzápětí odpovědět, ale kotouč poskakující na brankové čáře nedokázal doklepnout do sítě Brož. Dílo zkázy nakonec dokonal dvě minuty před koncem Ropický, který v oslabení ujel chybující přesilovkové formaci Ústí a úspěšným bekhendovým blafákem uzavřel skóre - 4:6.

Jiří Seidl (Hradec Králové): „Na obou mužstvech bylo vidět, že je konec sezóny a že už o nic nejde. Ta kvalita tam nebyla taková, v podstatě už se myslí na příští sezónu. Ústí mě herně nijak nepřekvapilo, jen snad, jak omladili kádr, kdy jim tam chyběly ty starší ročníky. Dnes, když jsme prohrávali, jsem to stáhnul na tři pětky, tak jak jsme byli zvyklí hrát do Vánoc, hra se zrychlila, zkvalitnila a nakonec jsme dokázali vyhrát.“

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): „Po Pardubicích jsme byli dobře naladění, v první třetině to bylo vidět, kdy jsme vedli po deseti minutách 2:0. Škoda toho gólu na 2:1, dnes jsme měli celý zápas problém s vykrýváním brankoviště, dostali jsme tak skoro všechny góly. Měli jsme také dobrý vstup do třetí třetiny, vedli jsme 4:2, ale pak se to během osmi minut zlomilo a my dostali čtyři branky. Máme v kádru sedm dorostenců, na oslabení a přesilovky musí chodí ty starší, který jsou tak přetěžovaní a ke konci jim ty síly prostě chybí. Musíme se učit dál a snad to bude lepší. Mančaft se tu teprve tvoří, hráči nejsou, takže je bereme z dorostenců. Ale celkově ta hra nebyla tak špatná.“