čt 14. 9. 2006
HC Sparta Praha
4:5 1:2, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Sova (Místecký, Janíček), 33. Oulický (TS), 55. Janíček (Brož), 58. Janíček (Sova, Brož) - 12. Pacovský (Chára), 17. Pacovský (Chára), 26. Kudláček (Šimon), 27. Kolář (Forman), 36. Pacovský (Kudláček). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Bohatý. Vyloučení: 9:13, navíc Šimon (SPA) TS - padnutí na puk v brankovišti. Využití: 3:1. Diváci: 103. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (27. Voráček) - Brož, Sova, Kubín, Šulc, Šimanovský, Mikula - Místecký, Chládek, Janíček - Šaršok, Řídel, Žák - Slavíček, Richter, Kozák - Oulický

HC Sparta Praha: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Cicvárek, Drvota, Šimon, Husák, Niko - Černý, Kudláček, Pacovský - Kubů, Tůma, Chára - Svatý, Kolář, Mišner - Bříza, Forman, Pekárek

První šanci si vytvořili domácí, když už ve 3. minutě hráli přesilovku. Šaršok ale po ideální přihrávce od Žáka Kociána nepřekonal. Hned z protiútoku se až před Petráska proháčkoval Pekárek, ale domácí brankář jeho pokus zmařil. V 10. minutě dostal Husák ideální přihrávku přímo před domácí branku, Petrásek byl ale na místě. Hůře se mu ale už vedlo o 2 minuty později. Pacovský napřáhl od modré a jeho střelu přes obránce viděl brankář Lvů asi až v brance - 0:1. Z vyrovnání se Lvíčata mohla radovat v 16. minutě. Nejprve Místeckého střelu z voleje vykopl brankář Sparty betonem, vzápětí byl ale krátký na střelu Sovy od modré. Domácí radost však trvala pouze 10 vteřin. Brzy po vhazování ve středovém kruhu vystřelil na branku opět Pacovský a Petráskovi proletěl kotouč nad pravým ramenem přesně do rohu branky - 1:2.

Na začátku druhé třetiny hráli hosté brzy přesilovou hru 5 proti 3, ale domácí se ubránili. Tlak Sparty pokračoval i v následné hře s plným počtem hráčů. Asi rozhodující momenty zápasu přišly ve 26. a 27. minutě. Nejprve v oslabení chytil Petrásek jasnou branku, vzápětí ale inkasoval z hole Kudláčka do prázdné. O 46 vteřin později propadli domácí hráči v obraně a Kolář své sólo zakončil parádním blafákem - 1:4. To už bylo mnoho i na Petráska a své místo v domácí svatyni přepustil Voráčkovi. Lvíčata se snažila o zkorigování nepříznivého stavu. Nejprve při přesilovce domácí hráče vychytal Kocián, poté po závaru před brankou, zalehli hráči Sparty kotouč v brankovišti. Rozhodčí neváhal ani okamžik, písknul a zkřížil ruce nad hlavou. Následovalo trestné střílení, které chladnokrevně proměnil Oulický - 2:4. Když už se zdálo, že se domácí trochu otřepali, přišla ve 36. minutě další hrubka v obranné činnosti a Pacovský dobře věděl, jak s nabídnutou šancí naložit - 2:5.

Úvod závěrečného dějství patřil hostům, kteří si hlídali své vedení. Hokejisté Slovanu se tlačili dopředu, ale končili na sparťanské obraně. Ve 48. minutě dostali domácí padesátivteřinovou výhodu dvojnásobné přesilovky, naložili s ní ale prachbídně. V 51. minutě nezvládli domácí střídání a téměř všichni odjeli současně. Sparta toho málem dokázala využít, stadionem se ale nesl jen zvonivý zvuk tyčky. K mohutnému finiši, umocněného přesilovkou, se domácí nadechli 5 minut před třetí sirénou. Brož vypálil od modré a Janíček před brankovištěm poslal tečí kotouč do víka - 3:5. O 3 minuty později hráli domácí ve dvojnásobné početní výhodě. Po kolotoči, při kterém hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, se před brankou nejrychleji zorientoval Janíček a střelou do odkryté branky snížil na rozdíl jediného gólu. K vytouženému bodu ale domácím nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): "Momentálně mám po každém zápase stejné hodnocení, protože to je taková nekázeň hráčů, že máme každý zápas velké množství vyloučených. To se hraje těžko. Tři góly dal Dominik Pacovský. Zahraje si za nás tak pět zápasů a pak půjde hrát za juniory. Je to velmi šikovný hokejista."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas byl vyrovnaný. My jsme podcenili druhou třetinu a nedodrželi jsme to, že se nenecháme vylučovat. Tam se to zlomilo, když jsme se nechali vyloučit a dostali jsme v oslabení gól. Snažili jsme se to sice dohnat, ale, bohužel, ten jeden gól nám chyběl. Hlavní problém máme s proměňováním šancí. Každý mohl vidět, že jich tam bylo hodně. Musíme se na tom zapracovat snažit se získat body hlavně s těmi týmy z dolních pater tabulky."