čt 5. 10. 2006
PZ Kladno
6:4 0:1, 0:2, 6:1

Branky a nahrávky: 41. Žák (Chládek), 43. Místecký (Dušek), 43. Šaršok, 50. Místecký (Šulc), 52. Janíček (Místecký), 60. Brož (Sova) - 7. Osladil (Drahorád), 33. Drda (Csanyi, Hofmeister), 36. Chadima (Hofmeister, Drda), 56. Csanyi (Drahorád). Rozhodčí: Froněk - Kebrle, Hynčica. Vyloučení: 8:7, navíc Pucholt (PKL) a Osladil (PKL) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Sova, Šulc, Šimanovský, Mikula, Kubín, Dušek - Oulický, Chládek, Žák - Místecký, Janíček, Pojezný - Slavíček, Kozák, Šaršok - Řídel.

PZ Kladno: Pucholt (38. Vokatý) - Drahorád, Dostál, Slánský, Průcha, Kolčava, Strachota, Krejčík, Končák - Janů, Csanyi, Hofmeister - Drda, Stahl, Záleský - Chadima, Osladil, Koubek - Suchánek, Kašák, Šůcha.

První 2 minuty utkání se domácí hokejisté prakticky nedostali ven ze svého obranného pásma. V 7. minutě hrálo Kladno první přesilovku a dokázalo ji ukončit už po 23 vteřinách, když otevřel skóre Osladil. První vážnější akce Lvíčat přišla až v 9. minutě. Poté se žlutomodří postupně dostávali do tempa, ale na jejich hře byla příliš patrná křečovitost. Ve 14. minutě dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky, při které viselo vyrovnání ve vzduchu. Nejprve Šaršokovu střelu zastavil na poslední chvíli Pucholtův beton, vzápětí se předčasně z branky radoval Pojezný. Nemohla platit pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V závěru první třetiny měli ještě domácí další přesilovku, nutno dodat, že za delší konec při ní tahala čtveřice hostí.

Na začátku druhé třetiny hráli domácí ještě 40 vteřin v početní výhodě a zamkli kladenské před jejich brankou. Mírnou převahu si udržovali i ve hře v 5 proti 5, kterou korunoval Šaršok jen střelou zblízka do brankáře. Ve 23. minutě si na útočné modré zaklepal o puk Hofmeister, jeho sólo kryl Petrásek. Pak to byli hosté, kdo udával tempo zápasu, zvláště když ve 27. minutě dokázali i v dvojnásobném oslabení ohrožovat ústeckou svatyni. Když ve 32. minutě přežila Lvíčata dvojnásobné oslabení, přišla studená sprcha v plném počtu. Obrana propadla a Drda zvýšil na 2:0 pro hosty. Domácí hokejisté jakoby se nepoučili a o 3 minuty později zvyšoval, při přečíslení 3 na 1, Chadima na 3:0 pro Kladno. Další šanci z přečíslení 3 na 1 ve 37. minutě zlikvidoval Petrásek. Vzrušení přinesly poslední 2 minuty třetiny. Nejprve, po snaze doklepnout kotouč, vystartoval na Místeckého brankář Pucholt. Obdržel 2 minuty za hrubost a nejprve10 minut a vzápětí osobní trest do konce utkání. Za minutu a půl ho napodobil ještě Osladil, když ke dvouminutovému trestu za držení vyfasoval ještě "desítku" za protesty. Zbytečná rána hokejkou do ochranného skla ho už poslala rovnou do kabiny.

Tak jako ve druhé, i na začátku třetí třetiny dohrávali hokejisté Slovanu přesilovku, jen s tím rozdílem, že ji dokázali Žákem využít. Vzápětí zazvonila tyčka po střele Janíčka. Ve 43. minutě se do přečíslení 2 na 1 utrhli Řídel s Místeckým a posledně jmenovaný dokázal příhru střelou z voleje proměnit - 2:3. Pouhých 22 vteřin stačilo poté Šaršokovi, aby dokázal srovnat stav na 3:3. Lvíčata byla na koni a proti předešlým třetinám hrála jako vyměněná. Lepší pohyb a přesnou přihrávku dokázala v další branku přetavit v minutě 50., kdy opět po přečíslení obrany skóroval Místecký - 4:3. O minutu později mohl domácí kapitán zkompletovat hattrick, mířil ale těsně vedle. Další branku tak přinesla až 52. minuta. Místecký ujel v oslabení, objel branku, předložil mezi kruhy najetému Janíčkovi, který se z první nemýlil - 5:3. Hosté dokázali snížit na rozdíl jedné branky, a zdramatizovat tím utkání, ze závaru před Petráskem v 56. minutě. Do černého se trefil Csanyi. Půl minuty před koncem třetiny zkusili kladenští hru bez brankáře, za což je vteřinu před závěrečnou sirénou stihl potrestat střelou přes celé hřiště Brož.

Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to totálně infarktový zápas. Řekl bych, že kluci byli asi moc přemotivovaní, protože ty první dvě třetiny, to byl nejhorší zápas, který jsme odehráli. O druhé přestávce se nám podařilo kluky zdravě vyhecovat. Věřili jsme jim a dali jsme jim příklad, kdy právě "Pézetka" prohrávala 1:5 na Spartě a nakonec vyhrála 8:6. Ve třetí třetině jsme to stáhli na dvě pětky, kluci zapnuli a hráli úplně super. Góly tam padly a to je dobře. Myslím, že za to, co jsme odehráli doposud, jsme si to zasloužili."