po 16. 10. 2006, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
5:3 2:2, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Hanták (Kolář), 4. Kudláček (Niko), 22. Tůma (Černý), 28. Chára (Tůma, Kudláček), 38. Kolář (Forman, Hanták) - 13. Řídel (Brož), 17. Kozák, 42. Chládek (Slavíček, Šulc). Vyloučení: 7:6, navíc Husák (SPA) 10 minut OT. Využití: 0:2. Diváci: 56.

HC Sparta Praha: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Vítek, Drvota, Husák, Niko - Černý, Kudláček, Kubů, Tůma, Chára, Svatý, Kolář, Eis, Hanták, Bříza, Forman, Hybner

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Dvořák, Kubín, Dušek, Šimon, Šulc, Brož - Místecký, Řídel, Janíček - Slavíček, Chládek, Šaršok - Oulický, Richter, Kozák - Pojezný, Sova.

První šanci zápasu si vytvořil hostující kapitán Místecký, ale jeho střelu z mezikruží domácí brankář kryl. Ve 3. minutě se dostal do šance domácí Kolář, ale z levého kruhu trefil připraveného Petráska. O několik vteřin později již domácí brankový účet otevřeli. Po Kolářově přihrávce zpoza branky prostřelil hostujícího gólmana Martin Hanták. Hosté se ani nestačili vzpamatovat a inkasovali podruhé. Niko „namazal“ Kudláčkovi, který přesnou ranou vymetl pavučinu z horního rohu ústecké branky. Ve 12. minutě napálil domácí útočník Černý tyč, Petrásek se jen otáčel za jeho střelou. V téže minutě byl vyloučen domácí bek Husák na dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy či krku a hosté početní výhodu využili. Po Brožově přihrávce trefil přesně skulinu nad Kociánovým ramenem Petr Řídel. V 16. minutě nebezpečně pálil z levého kruhu hostující Šimon, ale Kocián byl připraven. O minutu později však brankář Sparty nestačil na přízemní střelu Jana Kozáka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a srovnal stav na 2:2. Ve dvacáté minutě měli gól na hokejkách Chládek se Šaršokem, ale Kocinána překonat nedovedli. Po dvaceti minutách byl tak stav nerozhodný 2:2.

Na začátku druhé třetiny ujel po pravé straně David Tůma a zavěsil puk nad Petráskovo levé rameno. Ve 23. minutě nebezpečně pálil z mezikruží Řídel, ale domácí brankář zakročil pravým betonem a střelu vyrazil. V 28. minutě se domácí radovali z další trefy, když po pohledné kombinaci Kudláčka, Tůmy a zakončujícího Jiřího Cháry získali zpět dvoubrankové vedení. Ve 31. minutě byli vyloučeni dva hráči Ústí najednou, Sparta však dvojnásobnou přesilovou hru trestuhodně nevyužila. Ve 33. minutě se do samostatného úniku dostal Husák, ale pouze zazvonil na spojnici hostující branky. O tři minuty později ujel Tůma, Petrásek však jeho blafák bravurně zlikvidoval. Ve 37. minutě se při vyloučení hostujícího obránce Filipa dostal do nájezdu ústecký kapitán Místecký, ale jen orazítkoval tyč Kociánovy svatyně. O minutu později přidali domácí pátý zásah do hostující sítě. Po přihrávkách Hantáka a Formana překonal hostujícího brankáře Ondřej Kolář. Ve 40. minutě se do další obrovské příležitosti dostal ústecký kapitán Místecký, ale tváří v tvář Kociánovi neuspěl. Několik vteřin před druhou sirénou byl vyloučen domácí bek Koranda. Po dvou třetinách tak Sparta vedla nad hosty z Ústí nad Labem 5:2.

V úvodu třetího dějství se do šance dostal domácí obránce Husák, jeho střelu z levého kruhu ale Petrásek vytěsnil. O několik okamžiků později byl vyloučen domácí forvard Kudláček a hosté tak dostali šanci zahrát si přesilovou hru s výhodou dvou mužů v poli. Hosté přesilovku zužitkovali, když se po přihrávce Slavíčka trefil z otočky Ondřej Chládek a snížil na 5:3. Ve 49. měl obrovskou šanci ústecký kapitán Místecký, ale ani ve svém třetí samostatném úniku se mu nepovedlo překonat výborného Kociána. Tlak hostí byl přerušen vyloučením Janíčka, domácí však přesilovku nevyužili. V 57. minutě byl vyloučen obránce Sparty Koranda za hákování a hosté si vzali oddechový čas. Po konzultacích na hráčské lavici poté Ústí odvolalo brankáře a poslalo na led šestého hráče. Hosté si vytvořili několik slibných příležitostí, tu největší nevyužil Místecký, na kterého zívala prázdná branka. Kapitán ústeckých hráčů však dlouho váhal se střelou a dal tak Kociánovi dostatek času, aby se přemístil a tygřím skokem zlikvidoval jeho střelu. V 58. minutě vyslal od modré pumelici Brož, ale netrefil branku. Několik vteřin před koncem měl ještě velikou šanci Chládek, ale gólman Sparty již další ránu do své sítě nepustil.

Dorostenci Sparty tak porazili své vrstevníky z Ústí nad Labem 5:3 po třetinách 2:2, 3:0 a 0:1.