čt 7. 12. 2006
HC Škoda Plzeň
5:4pp 2:1, 1:0, 1:3 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Žák (Chládek, Šimon), 11. Vernek (Chládek, Dušek), 27. Kozák (Šaršok, Richter), 46. Kozák (Dvořák, Sova), 64. Brož (Janíček, Šulc) - 12. Baxa (Lev), 50. Rutta (Kovář), 52. Hošťálek (Baxa), 54. Kovář (Zavřel). Rozhodčí: Plachý - Vitík, Mašek. Vyloučení: 5:6, navíc Jeřábek a Francouz (oba PLZ) 10 min. NESP. Využití: 2:1. Diváci: 116. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Šulc, Dušek, Šimon, Dvořák, Sova - Místecký, Pekárek, Janíček - Vernek, Chládek, Žák - Šaršok, Richter, Kozák.

HC Škoda Plzeň: Francouz - Ketner, Pour, Růžička, Hrbas, Jeřábek, Rutta - Petr, Hošťálek, Baxa, Vild, Kovář, Pacanda, Straka, Šimek, Zavřel, Jonák, Lev, Sedláček.

Hned od začátku utkání byl k vidění hokej nahoru dolů, obě mužstva se ale vytasila s přehlídkou nepřesností. V 6. minutě hráli domácí první přesilovku. Francouz v brance Plzně dokázal vyrazit střely Šimona i Chládka, na poslední dorážku Žáka už byl ale krátký - 1:0. Plzeňští sice zvýšili tempo hry, byli to ale opět domácí, kdo se radoval. V 11. minutě přistrčil Dušek kotouč rozjetému Chládkovi, ten předal na Verneka, který pěkným blafákem pokořil plzeňského brankáře podruhé. Z dvougólového vedení se však domácí radovali přesně 39 vteřin, když po bleskové akci na 2:1 snížil Baxa.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku, domácí Lvy však sevřeli až při hře v plném počtu. Domácí hráči se měli co ohánět a Petrásek byl ve stálé permanenci. Ve 27. minutě, z ojedinělého protiútoku objel branku Plzně Šaršok a jeho pokus dorazil za záda Francouze Kozák - 3:1. Plzeňští se ihned pustili do dalšího obléhání ústecké svatyně, domácí ale hru brzy vyrovnali. Velkou šanci ke snížení měli hosté ve 32. minutě, přesně v okamžiku návratu Richtera na led, ale kotouč zamířil těsně vedle tyčky. Ve 35. minutě hráli domácí opět v oslabení, ale Petrásek své spoluhráče několikrát podržel.

Třetí třetina začala ve znamení snahy hostí o zkorigování skóre, zatímco domácí se spíše bránili. Ve 46. minutě ale vyslal Dvořák do brejku Kozáka, a ten, ač nedovoleně atakován, i z pozice sedícího střelce dokázal poslat kotouč za Francouzova záda - 4:1. To byla pro hosty studená sprcha a zdálo se, že vše je na nejlepší cestě za vítězstvím žlutomodrých. O 3 minuty později šel ale za vražení na ohrazení pykat Dvořák a na ledě se začaly dít věci. Nejprve zazněla tyč Petráskovy svatyně a vzápětí, po nahození Rutty od modré čáry, šel domácí brankář příliš brzy na kolena a puk mu prosvištěl těsně nad pravým ramenem - 4:2. Současně byl zrušen signalizovaný trest. Ještě v témže oslabení ujel Chládek, ale těsně před brankářem trochu zaváhal a poslal puk nad horní tyčku. Pravidlo nedáš - dostaneš platilo o chvíli později doslova a do písmene. Minutu na to, po chybě na obranné modré čáře, snižoval už na rozdíl jediné branky Hošťálek. Čtyřminutovou zkázu dokonali hosté v 54. minutě. Přes Šimona, který se trochu zbrkle vrhl na led, střílel pohodlně do odkryté branky kanonýr Západočechů a lídr kanadského bodování celé dorostenecké extraligy Kovář. Necelých 5 minut před koncem 3. třetiny mohl o třech bodech pro domácí rozhodnout Místecký, ale jasnou šanci neproměnil.

V prodloužení tahali za delší konec domácí a svou aktivní hrou donutili soupeře k faulu. Při přesilovce 4 proti 3 napřáhl z prostoru mezikruží Brož a utrhl pro Lvy alespoň dva body.

Radek Kampf (HC Lasselsberger Plzeň): "Udělali jsme tam na začátku hrubé chyby. Za to jsme klukům hodně vyčinili. Do třetí třetiny jsme to zredukovali na tři lajny a kluci se o to poprali. Za tu poslední třetinu si zaslouží pochvalu, ale za ty dvě první vůbec. K zápasu přistoupili trochu s takovým nadhledem, ale jak je vidět, tady musí ti kluci od první minuty hrát naplno. To potom dělá zápas zápasem. Škoda jen, že v tom prodloužení jsme se nechali vyloučit a soupeř to potrestal gólem. Snažíme se do mužstva zapracovávat i kluky ročníku 92 a 93. Do mužstva zapadli a nevedou si špatně. Naopak tři naši hráči nastupují za juniory. Bylo dnes vidět, že Ústí má to mužstvo tvořené hlavně z hráčů ročníku 90, ten fyzický rozdíl tam byl znát."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Řekl bych, že dnes to pro nás asi byla ztráta jednoho bodu. To utkání bylo hezké, Petrásek chytal výborně a řekl bych, že větší část zápasu jsme byli i lepším mužstvem než Plzeň. Ve třetí třetině nás dostali během 3, 4 minut pod velký tlak a tomu jsme, bohužel, podlehli a soupeř vyrovnal. Za toho stavu 4:1 tam přišlo uspokojení, a to je přesně to, co ti kluci nezvládnou a udělají tam i ti nejlepší chyby. Škoda, že Ondra Chládek nedal na 5:2. Potom jsme udělali dvě chyby na modré čáře, a to nás stálo ten bod navíc. Nakonec pro nás bylo dobře, že se v prodloužení nechal vyloučit ten plzeňský hráč. Při oddechovém čase jsme si řekli, co v té přesilovce chceme hrát a Vláďovi Brožovi se to povedlo tam trefit."