po 11. 12. 2006
Bílí Tygři Liberec
5:4sn 2:1, 2:1, 0:2 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Richter (Kozák), 14. Místecký (Pekárek), 29. Místecký (Brož), 34. Místecký (Pekárek, Janíček), 65. Brož (rozhodující nájezd) - 2. Jánošík (Bortňák), 37. Bortňák (Kedršt, Jánošík), 41. Jánošík (Bortňák), 50. Příkazský (Přibyl). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Sova, Dušek, Šimon, Kubín, Dvořák - Místecký, Pekárek, Janíček - Vernek, Chládek, Žák - Kozák, Richter, Šaršok.

Bílí Tygři Liberec: Pyrochta - Jurčák, Kulda, Příkazský, Lacek, Diviš, Přibyl - Vašek, Bortňák, Jánošík, Drnec, Kedršt, Mizerík, Skalický, Vařecha, Klíma, Lemfeld.

Už po 40 vteřinách hry se pěkně kolem obou obránců Liberce uvolnil Janíček, ale na zakončení mu nezbylo mnoho času a netrefil branku. Podle ohraného pravidla nedáš - dostaneš prakticky hned z následného protiútoku vytáhl Jánošík Petráska z branky a střelou podél lapačky otevřel skóre. V 8. minutě vyzval Kozák od pravého mantinelu najetého Richtera, po jehož pokusu Pyrochta jen bezmocně máchnul vyrážečkou - 1:1. Ve 13. minutě, po vhazování po pravici libereckého brankáře, vytvořili Lvi závar, ale rozhodčí je brzy vykázal z pásma za postavení útočícího hráče v brankovišti. O několik okamžiků později neudrželi liberečtí obránci kotouč v útočném pásmu a Pekárek zatáhl kotouč po levé straně až před branku. Pyrochta proti němu vyjel, ale ústecký hráč se mu vyhnul. Libereckého brankáře sice zastoupili jeho spoluhráči, ale po pokusu právě Pekárka a po něm i Janíčka a Místeckého skončil kotouč v brance - 2:1. Klid na hokejky Lvů mohl přinést v 17. minutě Kozák, který číhal u levé tyče, ale netrefil dobře prudkou přihrávku Šaršoka. Poslední slovo v první třetině měli hosté, ale proti nebezpečným akcím Bortňáka a po něm Jánošíka se strážce Lví svatyně vytáhl.

Začátek druhé třetiny se nesl v duchu liberecké střelby z dálky a častých ofsajdech domácího mužstva. Ve 27. minutě hasil na poslední chvíli libereckou šanci Brož a musel si jít odpočinout na trestnou lavici. Brzy po návratu na led ale získal kotouč, vysunul Místeckého a kapitán domácích v nabídnuté šanci nezaváhal - 3:1. O necelých 5 minut později vyhrál v útočném pásmu Pekárek vhazování, přistrčil Janíčkovi, ten mu kotouč vrátil, centr prvního útoku našel u pravé tyčky Místeckého a ten bekhendem zkompletoval čistý hattrick - 4:1. O 2 minuty později šli domácí po zbytečných faulech na minutu do tří. Hosté dvojnásobnou přesilovku ale vůbec nerozehráli dobře, protože jim při ní ujel Pekárek, ale byl tísněn a netrefil dobře kotouč. K odraženému puku se dostal ještě Místecký, ale ani on svou šanci neproměnil. Brzy na to ale domácí prováhali možnost vyhodit puk z obranného pásma, když se postupně za brankou do puku netrefili hned dva hráči. Ten ukořistil Jánošík, přes Kedršta se dostal až k Bortňákovi, který se střelou do prázdné branky neměl žádný problém - 4:2.

Již po půlminutě hry měli domácí hokejisté obrovskou šanci svému soupeři odskočit. Pekárek křižnou přihrávkou našel napravo Janíčka, ten prodloužil k pravé tyči, kam najížděl Místecký, ale kapitán domácích hokejistů bekhendem netrefil kotouč dobře. Tak jako v první třetině i v té třetí dokázali hosté odpovědět díky otřepanému pravidlu bleskově. Opět z rychlého protiútoku, opět stejným způsobem a opět Jánošík - 4:3. Domácí viditelně znervózněli a hokej se postupně proměnil na boj o každý puk, o každý kousek ledu. Ve 49. minutě, po vhazování v útočném pásmu domácích, tečoval střelu mezi Pyrochtovy betony Chládek, ale k překvapení domácích hráčů rozhodčí neukázal do branky, ale na Žáka, kterého vyloučil za nedovolené bránění. Hosté se ale téměř celou přesilovku k ničemu nedostali. Až v jejím závěru, po velké chybě domácích, kdy nikdo nedokázal zamést před brankářem kotouč, využil šance Příkazský a pohodlnou střelou do prázdné branky vyrovnal. Domácí trenéři si okamžitě vyžádali oddechový čas, a poté zredukovali hru na 4 obránce. Domácí měli snahu strhnout vedení na svou stranu, ale Tygři už se k ničemu příliš nehrnuli a bod si ohlídali.

Na začátku prodloužení dohrával Slovan v oslabení, ale hosté toho nevyužili. Domácí hokejisté tlačili, ale jedinou šanci měl po závaru Pekárek, který střílel vedle. Zdálo se, že hosté vyloženě čekají na nájezdy. Při nich se za hosty trefil pouze Klíma, za domácí skórovali Pekárek a Brož.

Lubomír Bouchner (HC Bílí Tygři Liberec): "My jsme se zvedli až ve třetí třetině, kdy jsme hru stáhli na dvě obrany a tři útoky. Zaplať pánbůh, že nám to tam spadlo hned v její první minutě a dostali jsme se na kontakt. Ústí znervóznělo a nakonec přišlo naše kýžené vyrovnání. Jinak to byl z naší strany velmi upracovaný výkon. Máme velice šikovné kluky dopředu, ale dnes nebyla nahrávka, nebyla myšlenka, nebylo se moc na co dívat. Jsme velice rádi alespoň za ten bod. Dvě minuty před koncem tam vyhodili puk z obranného pásma. Víte jak to je, tam by to mohlo skončit nějakou nahozenou nebo nastřelenou brankou, tak tam jsme díky té přesilovce získali klid, že ta remíza by nám neměla uniknout. To se stalo mému předchůdci, kterého právě po zápase v Ústí odvolali, že to hráli 2:2 a nakonec dostali gól na 2:3."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zdá se, že vedení 4:1 nám nesvědčí. Byl tam prakticky stejný obrat jako v utkání s Plzní. Nakonec se podařilo urvat alespoň dva body. Když jsme hráli oslabení ve třech proti pěti, tak jsme tam měli dvě šance do prázdné, tam jsme měli dát gól a Liberec by se asi položil. Dnes nebyl tak silný jako jindy, hodně jim chyběl Chlouba. Vypadá to, že na to, aby nás vždy vytáhl z bryndy, je tu Vláďa Brož. No, kéž by tak tomu bylo pořád (smích). Ne, vážně. Jsme tak dohodnutí, že on je ten, kdo to musí rozhodnout. Šulc, který se zranil v Litvínově, absolvoval rozbruslení, ale nešlo to. Musel za něj naskočit Kubín. Dvě třetiny odehrál dobře, neudělal prakticky žádnou chybu, ale ve třetí třetině jsme to už museli stáhnout."