so 17. 2. 2007, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
3:0 0:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 56. Chlouba, 57. Bortňák, 59. Chlouba. Vyloučení: 14:18. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 3:0.

Bílí Tygři Liberec: Sklíba - Jurčák, Kulda, Vozka, Kotas, Kysilka, Pulec, Oppelt, Dám - Vašek, Bortňák, Jánošík, Filippi, Madar, Chlouba, Mulač, Vařecha, Bulíř

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Dvořák, Kubín, Dušek, Zedník, Andres, Šulc - Kozák, Ptáček, Janča, Žák, Tuček, Richter, Suchánek, Slavíček, Pojezný, Šaršok, Sova

První střelu utkání měl na svědomí liberecký Jánošík. Ústecký brankář Petrásek byl pozorný. Na druhé straně potom své střelecké schopnosti předvedl kapitán hostů Martin Žák, ale i liberecký gólman zakročil proti jeho střele úspěšně. V podobném duchu pak pokračoval téměř celý zápas. Veškeré snažení střelců ztroskotávalo na výkonech brankařů, kteří si velmi pečlivě a dlouho drželi čistá konta. K těm akcím, které nejvíce zaváněly gólem, určitě patřila situace z 10. minuty. Přesnou přihrávkou vybídl Chlouba ke skórování Vaška, kterému se ale nepodařilo zvednout puk, a tak Petrásek jeho pokus vytěsnil betonem. Další pěknou akci založil na druhé straně Martin Žák zpětnou přihrávkou na modrou a sám se pak prodral k dorážce před libereckou bránu. V 16. minutě měla blízko ke gólu znovu první formace Ústí, když domácí ztratili puk ve vlastním pásmu. Poslední situace, které chyběla gólová tečka, patřila na hokejky liberecké první pětky. Lukáš Vařecha ale ve výhodné pozici volil přihrávku, která ale nenašla Filipa Bortňáka na své postu.

Druhá třetina přinesla obohacení o šance, ale i o vyloučení. Hned v úvodu si připravili nebezpečnou situaci Vašek a Mulač. Druhý jmenovaný střílel nad. Ve 22. minutě protáhl libereckého gólmana nízkou střelou Slavíček. Další střelu, která mířila mezi tyče domácí branky, vyslal Kozák. Sklíba střelu s problémy, ale přece vyrazil. Ve 27. minutě připravoval pozici pro Žáka znovu Kozák a Tygři museli hasit požár za cenu faulu. Tímto se odstartovala řada vyloučení, které rozkouskovaly druhou třetinu. Při hře čtyři na čtyři mohli otevřít skóre ústečtí mladíci, když střela Sovy od modré orazítkovala tyč liberecké klece. Vzápětí ale úvodní branku mohli vstřelit domácí. Souhra Bortňáka a Jánošíka ve 28. minutě velmi zaměstnala Petráska. Vypomoct musela i obrana, když zablokovala Jánošíka, před kterým se odkryla prázdná brána. Smůlu domácích v zakončení neprolomila ani výhodná přesilovka pět na tři ve 31. minutě. Vařecha měl dvakrát za sebou na své holi gól, ale ani jednou puk nedostal za Petráskova záda. Nejnebezpečnější šance hostů pak přišla ve 37. minutě, když se dostali do přečíslení, které zakončil střelou Martin Žák.

Třetí dějství rozhodlo o výsledku. Zpočátku pokračovala zoufalá snaha střelců překonat skvěle chytající brankáře. Poprvé se to málem povedlo znovu první pětce Liberce, která byla na ledě nejvíc vidět. Jánošík přihrál zpoza branky. K puku se dostal Vařecha a dokázal ho prostrčit až do brankoviště, odkud ho ale uklidili do bezpečí ústečtí beci. V následujících minutách už získávali převahu domácí. Ústečtí Lvi se snažili ohrozit libereckou branku střelami z dálky, zato Tygři se stále častěji tlačili před branku. V 51. minutě se takto pokoušel Chlouba, ale ani jeden z jeho dvou pokusů neskončil v síti. V přesilové hře další skvělý zákrok vytáhl Petrásek proti Jánošíkovi. Jeho střelu vychytal neuvěřitelně pohotovým švihem lapačky. Utkání se tedy rozhodlo až v 56. minutě, kdy Chlouba ve vlastním oslabení ujel do brejku stíhán Šulcem. Ten si však pomohl nedovoleně a rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný Roman Chlouba sám proměnil. O pouhých 14 vteřin později už vedli domácí 2:0. Střelou zápěstím zvýšil Dalibor Bortňák. Ústí nedokázalo obrátit vývoj utkání, ani poté co měli možnost si zahrát přesilovku pět na tři. Naopak Liberec ještě jednou upravil výsledek ve svůj prospěch, když Vašek ukázkovým způsobem obehrál hostující obranu a nahrál volnému Romanovi Chloubovi, který podruhé v utkání skóroval. Liberecký dorost si tak připsal za výhru všechny body.