Ú s t í n/L. - Zatímco obě úvodní utkání nové sezóny Ústečtí Lvi zvládli již v základním čase, Jihlavu zdolali až po samostatných nájezdech. Slovan vstoupil do utkání výborně a již ve čtvrté minutě dal svou premiérovou branku ve lvím dresu Ficenc. Dukle se však povedlo již po třech minutách srovnat a ve druhé třetině se Jihlavští dvěma brankami ujali dvougólového vedení. Proti však byli ústečtí Kloz s Grofem, kteří srovnali náskok soupeře a vynutili si prodloužení. V něm si bonusový bod vybojovali Ústečtí Lvi. V úvodní sérii dali góly Rytnauer a Kaňkovský a za Slovan Hulva s Ivanem. Rozhodující nájezd proměnil Jakub Hulva a zatímco v přípravě se Slovanu samostatné nájezdy nedařily, v mistrovském zápase v nich přesvědčili hned napoprvé a celkově tak vyhráli utkání 3:4.
st 20. 9. 2006
HC Dukla Jihlava
3:4sn 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Lukačovič (Duben), 27. Rytnauer (Kaňkovský, Bakus), 32. Kaňkovský (Bakus) - 4. Ficenc (Přeučil, Klimt), 37. Kloz (Hořava, Kudrna Jiří), 52. Grof (Martinec), 65. Hulva. Rozhodčí: Pešina - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 10:10, navíc Říha (JIH) 10 min OT, Fiedler (JIH) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1180. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 3:4.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Duben, Lukáč, Lukačovič, Chvátal, Čintala, Kuchyňa - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Fiedler - Lazorišák, Dušátko, Hanzal - Horský, Havel, Polák

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt (32. Zikmund) - Grof, Nadášdi, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Kudrna Jan, Kolafa, Hořava - Antoš, Hulva, Ivan - Janků, Martinec, Vítek - Klimt, Slížek, Přeučil - Kloz, Klobouček, Kudrna Jiří

První šanci ve vyrovnaném zápase si vypracoval ústecký Ivan Marek, ale svou střelou trefil jen Řehořův plastronu. Hned druhá akce hostů však skončila gólem. Po zaváhání jihlavské obrany se na Řehořovu branku řítili tři ústečtí hráči. Petr Přeučil pálil z voleje, Řehoř jeho střelu jen vyrazil a exjihlavský Tomáš Ficenc tak dorážel do prázdné brány - 0:1.Jihlava se z gólu rychle otřepala a hned se pokusila okopírovat gól od soupeře. Lukáč pálil, ale na odražený puk se Bakus nedokázal natáhnout. Druhý pokus byl ovšem již gólový. Duben pálil v přesilovce od modré čáry a Lukačovič usměrnil puk do sítě. Další šanci na navýšení skóre měl Kuchyňa, ale Fikrt včas sklapnul betony. Hned z protiútoku mohl skórovat Slížek, ale ten ani nadvakrát nepřekonal Řehoře. Jihlavský brankář musel předvést akrobatický zákrok proti Vítkově pokusu, který nakonec zachytil vleže mezi rukou a hlavou. Po této akci se hokej vytratil a na ledě začal účinkovat rozhodčí, který svými hvizdy často zbytečně kouskoval hru, takže dobré herní tempo z úvodu zápasu bylo to tam. Až v patnácté minutě měl šanci na gól Ivan Marek, ovšem Řehořův beton byl proti. Vzápětí nejzkušenější ústecký hráč, Milan Antoš, nastřelil jednou střelou dvě tyčky, ale puk se naštěstí pro domácí odrazil pryč. Potom se zase chvíli spíše vylučovalo než aby se hrál hokej, takže poslední velkou akci třetiny měl asi minutu před koncem ústecký Marek, ale ani dvě jeho dorážky Řehoře nepřekvapily.

Druhá třetina byla oproti první výrazně živější a aktivnější, na čemž mělo svou zásluhu i méně část vylučování. První šanci třetiny zaznamenal Lukáč, ale jeho rána od modré Fikrta nepřekvapila. Jen o pár vteřin později na Říhu zívala odkrytá brána, ale jihlavský útočník ji z asi dvoumetrové vzdálenosti minul. Dukla opravdu Lvy zatlačila v začátku třetiny do defenzivy, čemuž odpovídal i Hanzalův únik, jenže jeho křižná přihrávka nenašla hůl žádného spoluhráče. Jihlavští byli za svou aktivitu odměněni druhým gólem v utkání. Kaňkovský v rohu u modré čáry geniálně našel volného Rytnauera, kterému stačilo puk jen tečovat za Fikrtova záda - 2:1 Ani to však domácím nestačilo a tak Fiedler svým pokusem z otočky trefil tyčku. Ústí se v této fázi hry zmohlo pouze na Zápotočného střelu od modré, kterou ovšem Řehoř zlikvidoval efektním semaforem. Byla to ale Dukla, kdo měl otěže zápasu ve svých rukách. Kaňkovský nejprve střílel jen do Fikrtova betonu, ale o deset vteřin později již využil své geniality naplno a po naznačení přihrávky mazácky nahodil puk na branku a k překvapení všech se puk dokutálel až do branky - 3:1. Tento gól již vyhnal Fikrta ze Lví klece a jeho místo zaujal náhradník Zikmund. Tato změna jakoby hosty nabudila k nastupujícímu tlaku. Hulva nejprve pálil od modré při signalizovaném vyloučení. Vzápětí musel jihlavský brankář řešit několik ošemetných situací, kterým vévodilo několik pokusů opět Jakuba Hulvy. Tomáš Klimt se pokusil prokličkovat mezi obránci, ale zakončit již nestihl. Vytrvalý tlak hostů však musel vyústit v gól. Že bude ale tak smolný, tušil jen málokdo. Hořava vypálil tvrdou ránu a Řehoř netušil, kde je puk. Toho využil Jan Kloz, který puk dostrkával do branky z těsné blízkosti - 3:2. To byl však impuls pro domácí aby se vzchopili a začali více útočit. Hanzal nejprve nikým neatakován pálil mezi Zikmundovy betony a vzápětí Kaňkovský nahrával mezi kruhy Bakusovi. Jeho hbitou střelu však brankář Ústí zázračně vytáhl. Před sirénou se ještě o slušný závar postarala lajna kolem domácího kapitána, která se ve svém útočném pásmu zabydlela na dlouhou dobu, ovšem gól z toho nevytěžila.

Na začátku třetí části se šance periodicky střídaly na obou stranách. Bakusovi nejprve nevyšly kličky, na druhé straně Řehoř svou holí přiloženou k ledu zlikvidoval Klouboučkův průnik. Na straně domácích si na Zikmundovi vylámal zuby i Rytnauer, který sice hezky zakličkoval, ovšem puk poslal mimo branku. Ani ústečtí hráči nemohli na Řehoře vyzrát. O jeho kvalitách se přesvědčil znovu Klobouček, když se neprosadil ani několikanásobnou dorážkou. Na druhé straně si velkou šanci vypracovalo duo Fiedler – Lukáč, když druhý jmenovaný pálil na zadní tyč. Ovšem Zikmund se stihl přemístit jako blesk a zlikvidoval tuto šanci. Uhodilo tedy na druhé straně a opět to byla dorážka. Jakub Grof hbitě dorazil Martincovu střelu - 3:3. Pár vteřin po tomto gólu však v hledišti vzplály emoce když byl Milan Řehoř při jednom z úniků tvrdě sražen na branku. Tento střet však na něm zřejmě nezanechal šrámy, protože o pár minut později si bravurně poradil s Hulvou střelou. Další akce ze sedmnácté minuty málem zastavila srdce všech jihlavských fanoušků. Milan Antoš totiž svou střelou Řehoře docela překvapil. Opuk se potom klepal kolem tyčky a na brankové čáře, než jej jihlavský brankář získal pevně do své moci. Tak tedy skončila třetí třetina, která rozhodla o dělbě bodů.

Obě mužstva se však snažila získat i ten druhý, bonusový. Za zmínku na ústecké straně stojí obzvláště dva pokusy. Nejprve Hulva zkoušel zapíchnout Řehořovi teploměr, ovšem domácí gólman včas mezírku zakryl. Po polovině prodloužení se pak do puku opřel na modré čáře Jan Klobouček, ale Řehoř stihl sklapnout betony. Jihlava si největší šance vypracovala v závěru prodloužení, když na trestnou lavici odešel Klobouček, čímž se domácím naskytla možnost hrát 75 vteřin přesilovku čtyř proti třem. Domácí si vypracovali mnoho šancí, kterých mohlo být ještě více, kdyby často neváhali s rozehrávkou. O vítězi tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jako první se rozjel jihlavský Bakus, ovšem puk mu sjel z hole - 0:0. Na druhé straně se Hulva nemýlil a střelou mezi betony posunul hosty blíže prémiovému bodu - 0:1. Jihlavský Rytnauer svého kapitána nenapodobil a dokázal si položit Zikmunda a puk švihnout nad něj - 1:1. Ústecký Ivan Marek střílel do stejného místa jako jeho spoluhráč a opět úspěšně - 1:2. na řadu přišel Petr Kaňkovský, který instinktivně zavěsil nad Zikmundovo rameno - 2:2. O výsledku mohl rozhodnout ústecký Grof, ale ten svou střelu poslal vedle - 2:2. Po sérii třech nájezdu se obrátilo pořadí a jako první jel na Řehoře ústecký Hulva, který uspěl s kličkou do bekhendu - 2:3. všechna tíha tak padla na Petra Kaňkovského, který zvolil dnes tak oblíbenou střelu mezi betony, kterou si ovšem Zikmund pohlídal - 2:3.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale vzápětí jsme inkasovali v oslabení. V oslabení jsme za zápas hráli několikrát a inkasovali třikrát. Oslabení jsme odehráli špatně a naše přesilové hry se nám, na rozdíl od minulých utkání, nedařily.Dělal nám problém rychlý přístup jihlavských hráčů. Vzhledem k vývoji utkání můžeme být rádi, že jsme utkání dokázali zremizovat. Domácí si dnes zasloužili ten bod, ne-li víc."

Aleš Polcar (Jihlava): „Po dvou porážkách jsme potřebovali bodovat, ale bylo to těžké, protože přijel favorit ligy z Ústí. Před zápasem bych bod bral, ale vzhledem k vývoji je škoda, že jsme nezískali body dva nebo i tři. Naše hra byla založena na defenzivě, protože jsme nemohli otevřít hru proti tak silnému celku jako je Ústí. Kluci to až na ten první gól zvládli výtečně."