Ú s t í n/L. - Lvi poprvé prohráli. Kdyby nebyly v první lize zrušeny sázky, ústecká veřejnost by možná šilhala zpětně po kurzech na vítězství Havlíčkova Brodu. Ten si na Lvy vyšlápl a na domácím ledě porazil obhájce mistra ligy 4:3, když šel do vedení již v 1. minutě zápasu a vedení udržel. Ústecký Grof znovu válel a zařídil dva góly, ve strhujícím závěru stačil Hulva při power play jen snížit. Na víc nestačily ani tři využité přesilovky. Slovan se díky dalšímu vítězství Hradce Králové a Brna dělí s Kometou o druhou příčku a na první ztrácí již čtyři body.
st 27. 9. 2006
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3 1:1, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Kubeš, 23. Jelínek (Šulc), 32. Kukla (Kubeš), 36. Varga (Havel) - 7. Grof (Jan Kudrna), 33. Janků (Grof), 58. Hulva. Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:11, navíc Kukla (HBR) a Klobouček (UNL) oba 10 min NESP. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1550. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Roháčik, J.Kolář, Charousek, Vašíček, Šulc, Procházka, Pavlík, A.Jelínek - Kubeš, Polák, Kreuzer - Havel, Varga, Endál - Čermák, Kukla, P.Jelínek - Juza, Kraučuk, Kubát

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Nadášdi, Zápotočný, Evan - Antoš, Hulva, Ivan - Janků, Klimt, Klobouček - Martinec, Kudrna Jiří, Kloz - Přeučil, Slížek, Vítek.

Domácí Rebelové vlétli na jednoho z aspirantů na vítězství v první lize bez jakéhokoliv respektu. Hned při svém prvním střídání se prosadil kapitán domácích Kubeš. Jeho zblokovaná střela skončila až za zády překvapeného ústeckého brankáře Fikrta. Rychlý gól domácí ještě více nabudil a hosté se po několik následujících minut jen těžko dostávali ze svého obraného pásma. Nápor Rebelů ukončilo v 6. minutě oslabení při vyloučení Poláka. Nabídnutou příležitost dokázalo Ústí po necelé minutě využít. Nahození Jana Kudrny tečoval za Nerudova záda Grof a v čase 6:20 tak srovnal skóre utkání na 1:1. O několik okamžiků později se Ústeckým naskytla dokonce dvojnásobná početní převaha trvající celé dvě minuty, ale tentokrát se domácím podařilo všechna útočná snažení hostí překazit. Ke gólu nevedla ani pohledná akce Antoše s Vítkem z 10. minuty. Následovala série vyloučených na obou stranách. I domácí měli možnost hrát početní výhodu pěti proti třem, ale ani oni ji využít nedokázali. Závěr třetiny patřil opět Rebelům ale gólu se do první sirény diváci již nedočkali.

I druhou část začali lépe domácí. Stoprocentní šanci si vypracovala dvojice slávistických posil Havel s Endálem, ale Fikrt svoje spoluhráče výborným zákrokem podržel. Hůře už si vedl o několik okamžiků později při vyloučení hostujícího Zápotočného. Šulcovu střelu pouze vyrazil k volnému Petru Jelínkovi, který puk pohodlně uklidil do branky a poslal domácí do vedení – 2:1. Na druhé straně se vyznamenal Neruda proti šancím Klimta a Hořavy. V polovině utkání usedli na trestnou lavici dva hráči hostí a Rebelové si tak mohli znovu vyzkoušet výhodu dvou mužů v poli. Tu sice opět nevyužili, ale ve chvíli kdy se první vyloučený hráč hostí vracel do hry, našel milimetrovou přihrávkou od modré čáry Kubeš volného Kuklu a ten střelou švihem zvýšil náskok domácích na 3:1. Světelná tabule ukazovala čas 31:33. Hosté se do hry dostali o tři minuty později opět v přesilové hře, kdy tvrdou ranou od modré čáry na 3:2 snížil Janků. Radost ze snížení ale ústeckým dlouho nevydržela, již v čase 35:06 vrátil domácím dvougólové vedení po Havlově přihrávce Varga. Tento náskok si Rebelové, také díky skvělému výkonu brankáře Nerudy, pohlídali až do druhé přestávky.

V závěrečné části hosté vrhli všechny síly do útoku, ale zodpovědně bránící domácí jim zpočátku příliš příležitostí ke skórování nenabízeli. Naopak rozhodnout mohl Varga, když poslal kotouč do opuštěné klece hostí, ale téměř fotbalovým skluzem mu ve skórování zabránil jeden z hráčů soupeře. Ústí se do nebezpečných situací dostalo až po zbytečných faulech Rebelů v rozmezí 6. až 10. minuty. I přes místy obrovský tlak hostí kotouč v domácí brance neskončil. Největší potíže dělali domácím Hulva a Grof, kteří měli před Nerudou několik vyložených šancí. V čase 57:54 se hosté přece jen dočkali. Při hře bez brankáře se zblízka střelou přes obránce prosadil Hulva a upravil na rozdíl jediného gólu – 4:3.Vyrovnání již domácí ale nepřipustili. Výborným výkonem v závěrečných minutách podržel své mužstvo Neruda a Rebelové tak nakonec zaslouženě zvítězili.

Vladimír Evan (asistent trenéra Ustí nad Labem): "Rozhodně jsme nečekali jednoduchý zápas, věděli jsme že Havlíčkův Brod má silné mladé mužstvo. Věděli jsme i o stylu hry který praktikuje, takže k žádnému podcenění nedošlo. Domácí nastartoval rychlý, pro nás nešťastný gól. Nám se první dvě třetiny nevydařily, hráli jsme příliš profesorsky. Hokej jaký jsme si představovali se nám dařilo předvést až ve třetí třetině a to už na vyrovnání nestačilo. V samém závěru chybělo i trochu štěstí."

Kamil Pokorný (trenér Havlíčkova Brodu): "Věděli jsme, že proti Ústí to hokejově nepůjde. Takového soupeře lze zdolat jedině bojovností, nasazením a srdcem. Dnes jsme velice dobře bruslili a již tradičně nás podržel brankář Neruda. Mrzí mě neproměněná tutovka z třetí třetiny, pokud bychom zvýšili skóre na 5:2 nemusel být závěr tak dramatický. Za obětavost v dnešním zápase jsme si vítězství zasloužili."