Ú s t í n/L. - O překvapení a náhlé změny skóre nebyla v Havířově nouze. Slovan vedl od první třetiny, v jejíž předposlední minutě se prvně trefil Jiří Kudrna. Když v 52. minutě zvýšil Vítek, zdálo se být utkání rozhodnuto, ale Panteři svým lvím sokům nenechali nic zadarmo a rvali se o poslední kousek masa. Infarktový závěr, ve kterém padala jedna branka za druhou do té které sítě, nakonec tahali za bližší konec provazu právě Ústečtí. Na kontaktní gól Lipiny ihned odpověděl Martinec a v oslabení utekl Janků. Domácí se zmohli v závěrečné přesilovce jen na kosmetickou úpravu skóre na 2:4 z jejich pohledu.
po 9. 10. 2006, AAA Auto Arena Havířov
AZ Heimstaden Havířov
2:4 0:1, 0:0, 2:3

Branky a nahrávky: 54. Lipina, 60. Ovčačík (Mareš) - 19. Kudrna Jiří (Přeučil), 53. Vítek (Janků), 55. Martinec (Ivan, Zápotočný), 56. Janků (Slížek, Evan). Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:12, navíc Klobouček (Ústí n./L.) 10 min NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1004. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Galvas, Klimeš, Ovčačík, Balčík, Vavruša, Chmelíř - Mikšan, Lipina, Sedlák - Steber, Heider, Zdráhal - Rozum, Zdeněk, Mareš - Sikora M., Brynecký, Lhotský

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Ficenc, Grof, Hořava, Kolafa, Nadášdi, Zápotočný, Evan, Pojkar - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Ivan - Martinec, Vítek, Klimt - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna.

Do vedení se hosté mohli dostat hned po dvaceti vteřinách, když se mezi obránce vřítil Hulva a ti na něj nestačili. Hostující útočník si však vylámal zuby na domácím gólmanovi. Byl však při zakončení faulován a hosté měli první možnost přesilové hry. V ní byl nejblíže úspěchu Pojkar, jehož tvrdá rána těsně minula levou tyč. V deváté minutě spálil obrovskou šanci Heider. Před Zikmundem dostal spoustu času na zamíření, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Stejnou šanci zmařil na druhé straně Slížek, který v dobré pozici nedokázal namířit kotouč do odkryté branky. V 15. minutě byl zahákován Lipina a domácí zkoušeli v přesilovce štěstí tečovanými pokusy. Dvakrát nebyl úspěšný Zdeněk a po něm ani Brynecký. V 18. minutě se nechal obrat o kotouč na modré Klimeš a zakončení Ivana zlikvidoval výborně Novotný. Z protiútoku zahrozil Lipina, ale ani Zikmund se zaskočit nenechal. Za dalších pár vteřin už se ale ukazatel skóre měnil. Vavruša nezpracoval kotouč v útočném pásmu, Ústí předvedlo rychlý útok, Přeučil našel Kudrnu, který přesnou ranou prostřelil Novotného.

Druhou branku mohl přidat ve 24. minutě Přeučil, který dostal mezi kruhy perfektní přihrávku, ale trefil jen Novotného. I domácím se povedla pěkná akce, kterou zakončoval Mikšan, ale bohužel pro domácí nedokázal ze vzduchu sklepnout kotouč za Zikmundova záda. Domácí postupně přebírali otěže utkání a jejich nápor odstartovalo vyloučení hostujícího Bauera. Sedlákovu střelu po pěkné kolmici musel vytěsnit Zikmund lapačkou a strážce severočeské svatyně musel čelit i obrovské šanci Stebera, který zblízka nadvakrát tlačil kotouč za jeho záda, ale neúspěšně. Po sérii menších příležitostí na obou stranách přišla další velká šance pro domácí. Mareš však znovu tváří v tvář nedokázal Zikmunda prostřelit. V prostřední třetině už zaujala jen přesná střela Galvase v přesilovce, kterou zlikvidoval opět hostující brankář.

V úvodu poslední třetiny se v dobré pozici objevil Slížek, chtěl si Novotného položit, ten tento souboj nervů ustál a akci hostů zlikvidoval. Hosté pozorně bránili a nepouštěli domácí na dostřel Zikmunda. Sami naopak hrozili nebezpečnými brejky a jeden z nich dokázal proměnit Vítek, který si vyjel od pravého mantinelu a překonal Novotného. Místo snahy o snížení byl vyloučen Heider a zdálo se, že šance domácích skomírají. V oslabení však vystihl rozehrávku Lipina a samostatný nájezd zakončil přesnou střelou – 1:2. Hostům však stačila pouhá minuta na odpověď. Prosadil se Martinec a znovu dal hostům na hole klid. Za další minutu našel od mantinelu Slížek Janků, ten v samostatném nájezdu překonal domácího gólmana střelou k tyči. Domácím už se jen povedlo snížit ve dvojnásobné přesilovce zásluhou Ovčačíka.

Jiří Režnar (Havířov) – „My jsme chtěli hrát důsledně v obraně, abychom pokud možno nedostali branku. Už je to ohraná písnička, trénujeme přesilovky na tréninku pořád, ale nepadá nám to tam. Když už jsme snížili v oslabení, nechali se kluci unést a místo toho, abychom dohráli oslabení v klidu, tak jsme se zbláznili a inkasovali další branku.“

Vladimír Evan (Ústí n. L.) – „My jsme rádi, že jsme vyhráli. První třetina pro nás byla po té dlouhé cestě těžká, ale od druhé už jsme hráli dobře a i když se to vítězství nerodilo lehce, tak je zasloužené. Ve druhé třetině nás hodně podržel výborný Zikmund, hlavně v přesilovkách domácích. Trochu zbytečně jsme dostali první branku, ale naštěstí jsme rychle znovu skórovali.“