Ú s t í n/L. - Nečekaný protivník si odváží ze Lví arény body. A to hned všechny tři. Prostějov v Ústí podal koncentrovaný výkon, využil dvě přesilovky, proměnil penaltu a to na Slovan dnes stačilo. Lvi vstoupili do hry trochu lehkovážně a pak, když chtěli ukázat svou pravou tvář, nebyli schopní ji už najít. Nejživěji působil Petr Přeučil. Nejdřív připravil vyrovnání, pak sám v závěrečné části korigoval, na víc nestačil. Ne, že by si dnes Ústečtí nevypracovali šance, ale v rozhodujících momentech neměli dobře seštělovaná mířidla, anebo zasáhl velmi dobrý Vojtek. Vrcholem zmaru bylo čtyřicet vteřin promarněných při dvojnásobné přesilovce v závěru druhé třetiny. Prostějov tedy v Ústí slavil překvapivou výhru 3:2.
st 11. 10. 2006
LHK Jestřábi Prostějov
2:3 1:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 18. Klimt (Přeučil, Ficenc)), 48. Přeučil (Martinec) - 17. Jindra (Bařica), 22. Jindra (Říha), 41. Říha (TS). Rozhodčí: Svoboda - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:13, navíc Klobouček (UNL) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 2055. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (22. Fikrt) - Grof, Nádašdi, Kudrna Jan, Zápotočný, Pojkar, Ficenc , Hořava, Suchánek - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Vítek - Kloz, Martinec, Klimt - Přeučil, Bauer, Kudrna Jiří.

LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek - Poživil, Sedlák, Jindra, Flašar, Bartoň, Doseděl - Pavelek, Říha, Vymazal - Čech, Piecha, Bařica - Minařík, Mikšovský, Korčák - Grofek, Vrba, Škatula.

Hned v úvodních vteřinách zápasu měl prakticky přímo z vhazování šanci Hulva, jeho průnik však zastavil ve 12. vteřině faulem Pavelek. Ve 3. minutě našel Martinec od zadního mantinelu najetého Pojkara, ale domácí obránce netrefil z první branku. Ihned z protiútoku zahrozili i hosté, ani oni nebyli úspěšní. Celkově se nehrál nijak líbivý hokej. K vidění bylo množství soubojů u hrazení, nepřesností a ze strany hostí úporná obrana s množstvím drobných faulů. V 15. minutě, při domácí přesilovce, zazvonila po jedné ze střel konstrukce Vojtkovy svatyně. Po rychlém protiútoku Jestřábů musel faulem hasit Jan Kudrna. V 16. minutě měli hosté více než minutovou výhodu dvou hráčů v poli a také ji využili. Mezi Zikmundovy betony se trefil Jindra. Odpověď domácích Lvů přišla po minutě. Přeučil přenechal kotouč najetému Klimtovi a ten kličkou do bekhendu překonal Vojtka - 1:1. Vzápětí domácí hokejisté pár vteřin před první sirénou spálili jasnou šanci, když Slížek těsně minul branku.

Trest podle pravidla "nedáš - dostaneš" přišel po minutě a půl. Nejprve putoval po faulu - nefaulu na trestnou lavici domácí kapitán Antoš. Od modré napřáhl opět Jindra a Zikmund, který jeho střelu musel vidět, si vybral slabší chvilku - 1:2. Po této brance přišel pokyn z lavičky a jeho místo ve Lví svatyni zaujal Fikrt. Při dalším oslabení domácích, ve 25. minutě, se hosté prakticky nedostali k útočné modré čáře. Byli to domácí, kdo udával tempo při nestandardním počtu hráčů na ledě. Síly na ledě vyrovnal záhy Bařica, což ale hokejistům Slovanu paradoxně spíš uškodilo. Při hře ve 4 proti 4 a následně i v přesilovce totiž nic kloudného nevymysleli. Až ve 30. minutě, při hře s plným počtem hráčů, si domácí vytvořili dvakrát za sebou šanci, tu tutovější neproměnil Ficenc. Po velkém tlaku domácích hokejistů se dostala do ohrožení i domácí branka, ale to byla spíše ojedinělá situace. Z následného bleskového protiútoku fauloval Bauera obránce Jindra. Přesilovky ale dnes nebyly tou obávanou zbraní Lvů. I v této byli úplně bezzubí. Ve 37. minutě měli domácí dokonce výhodu dvojnásobné přesilovky celých 40 vteřin. Zdálo se ale, že na celou pětici domácích stačí častokrát jen jediný hráč, Lukáš Říha.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny hráli domácí dost lehkovážně a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Nádašdi. Ve snaze vyrazit kotouč se vrhnul na led, ale ten nezasáhl a vlastním tělem podrazil útočícího hráče. Rozhodčí neváhal ani zlomek vteřiny a okamžitě ukázal na trestné střílení. K němu se postavil Říha a střelou zápěstím překonal Fikrta - 1:3. Poté se domácí vrhli do útoku, ale koncovka jim pravidelně selhávala. Ve 45. minutě vytáhl Říha z rukávu jeden ze svých mistrovských kousků, ale rozhodčí pro něj pochopení neměl. Za nafilmovaný pád se musel jít zchladit na trestnou lavici. Trest ale nepřišel, protože domácí při přesilovce prakticky nevystřelili. Branka padla až při hře v 5 proti 5. Ve 48. minutě nahodil puk zprava, téměř z nulového úhlu, na Vojtka Přeučil a hostující brankář si ho srazil do branky - 2:3. S přibývajícími minutami hráli domácí stále křečovitěji a procento nepovedených přihrávek či zakončení se zvyšovalo. Hosté z vypětím všech sil už těsné vítězství udrželi a domácím nepomohla ani půlminutová powerplay.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství. My jsme dnes podali špatný výkon. Nedařila se nám hra, nedařily se nám přesilovky, nahrávky a myslím si, že vše se odvíjelo od toho, že jsme k celému zápasu špatně přistoupili. Říkali jsme si, že to utkání nesmíme hlavně podcenit a že musíme mít dobrý pohyb. V utkání jsme ale nebruslili, nehráli důsledně a nedohrávali osobní souboje. Pak jsme chtěli přepnout na vyšší rychlost a ono to nešlo a srážela nás zbytečná vyloučení. První gól jsme dostali ve třech, pak druhý ve čtyřech a třetí z trestného střílení. Když se nedaří, musíme bojovat. Lidé, kteří přišli, musí vidět, že tu padáme po "hubě" a že to chceme zvrátit. Stáhli jsme to na tři pětky a stejně polovina hráčů hrála pod svoje možnosti. Takhle se o body nebojuje. Měli jsme spoustu přesilovek a to byl obraz naší hry. My jsme hráli špatně v situaci pět na pět a v přesilovkách, kde je více prostoru pro zakončení, jsme to zbytečně překombinovávali a při finálních střelách jsme hlavně nestáli před brankářem. Ten byl rozchytaný a chytal výborně, i když kolikrát měl i štěstí. Marek Ivan dnes nehrál, nevešel se do sestavy."