Ú s t í n/L. - Tvrdě vydolované body znamenají vítězství v utkání s Duklou Jihlava. Lvům je zajistilo proměněné trestné střílení Jakuba Hulvy. Ústečtí sice začali utkání lépe, když ale neproměnili své šance v úvodu, začali hosté cítit šanci a výkon Lvů šel rapidně dolů. Chvíli před brankou zachránil domácí dvěma výtečnými zákroky Jiří Zikmund. Ve třetí třetině už domácí úporně bránili svůj hubený náskok. Jinak to byl dnes spíše boj, který mnoho hokejové krásy nepobral, podobně jak to na titulním snímku předvádí Jan Klobouček proti hostující obraně.
po 30. 10. 2006
HC Dukla Jihlava
1:0 0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 33. Hulva (TS). Rozhodčí: Šindler - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 9:6, navíc Chvátal (TS) a Dobrovolný (oba JIH) 10 min. (NESP) a 20 min. (ZHK). Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2450. Průběh utkání: 1:0. Střely na branku: 41:28 (14:5, 18:10, 9:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Jan Kudrna, Nádašdi, Zápotočný, Pojkar - Janků, Klobouček, Antoš - Ivan, Slížek, Jiří Kudrna - Přeučil, Martinec, Klimt - Hulva, Bauer, Vítek.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Chvátal, Morava, Kuchyňa, Lukáč, Dobrovolný, Šmarda, Lukačovič, Duben - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Dušátko, Lazorišák - Hanzal, Řípa, Fiedler - Vlk, Havel, Tkáč.

Již ve 2. minutě nabral rychlost Hanzal, projel rozevřenou obranou, ale na Zikmunda nevyzrál. Poté měli více ze hry domácí, ale chybu v obraně využil Řípa, který nikým neatakován dostal kotouč mezi kruhy. Netrefil ho ale dobře, a tak Zikmund nemusel ani zasahovat. V 6. minutě zavezl Ivan puk do útočného pásma, v souboji u hrazení ho přikopl Jiřímu Kudrnovi, po jehož pokusu vznikl před Řehořem nepřehledný závar a jihlavský brankář vůbec nevěděl, kde má kotouč. V 8. minutě zavezl za branku puk Hořava, odtud rozehrál na Přeučila, který z voleje trefil jen Řehoře. Nebezpečné situace se střídali postupně před oběma brankáři, převažovala však spíš nepřesná rozehrávka. V poslední minutě první třetiny přihrával zprava Martincovi na teč Klimt, ale domácí centr v klubku hráčů netrefil dobře kotouč.

V úvodu druhé třetiny dohrávali Lvi přesilovku, ale nic se z toho neurodilo. Ve 25. minutě dostal volný Řípa opět nahrávku až před Zikmunda, ze souboje však vyšel lépe domácí brankář. Ve 28. minutě vynikla Zikmundova lapačka po střele Říhy od modré. O minutu později si na odražený kotouč najel Kuchyňa a jeho bomba srazila domácímu brankáři masku. Ve 31. minutě si pozapomenutý Řípa zaklepal na útočné modré o puk. Těsně před Zikmundem ho dobruslil Pojkar a bez váhání zatáhl za záchrannou brzdu. V následném oslabení ale domácí hokejisté mnohem častěji ohrozili branku než jejich soupeř. Jasnou šanci neproměnil Rytnauer. Vzápětí Chvátal nezachytil kotouč, do brejku se utrhl Martinec a jihlavský obránce ho poté nekompromisně poslal k ledu. Rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil Hulva a kličkou do forhendu poslal kotouč Řehořovi pod vyrážečku. Ve 34. minutě trochu zbytečně fauloval Houdek. V následném oslabení sebral puk Antoš, nenápadným bekhendem posunul přes bránícího hráče na Janků, ten se však dostal příliš blízko branky a nestačil už zakončit. Ve 36. minutě vyhodil Dobrovolný v přerušené hře kotouč mimo plochu a inkasoval desetiminutový trest. Ve 38. minutě daroval jihlavský trenér Vlk, když se příliš hlasitě ohradil proti trestu pro Dušátka, domácím hokejistům dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Ti s ní však, ostatně jako v posledních zápasech už tradičně, naložili velmi špatně a prakticky neohrozili jihlavskou branku.

Na začátku závěrečné části hry přežili domácí hokejisté dvakrát hru v oslabení. Hokejistům Dukly ale během ní narostla křídla a ve snaze o vyrovnání si vytvořili značný tlak. Hra se chvílemi přelévala od branky k brance, k vidění byl ale nepříliš pohledný hokej plný nepřesností. Zajímavá situace nastala v 51. minutě. Na Řehořovu branku vystřelil odražený kotouč Vítek, ten se odrazil od ochranného skla za brankou a cinkl o horní tyčku jihlavské branky. Tlak Dukly postupně narůstal. V 56. minutě ho přibrzdil Dobrovolný, který vyfasoval krom menšího další desetiminutový trest. Místo cesty pod sprchu se však usadil na trestné lavici. V 58. minutě byl vyloučen Přeučil a hosté brzy sáhli ke hře bez brankáře. Dramatický závěr, kdy hosté hráli více než minutu v 6 proti 4, už ale branku nepřinesl, a tak mohli hokejisté domácího Slovanu slavit hodně hubenou výhru s fotbalovým výsledkem 1:0.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Musím naše kluky pochválit. Protože na tak horké půdě prohrát gólem z penalty, a myslím, že sporné, tak si nic jiného, než pochvalu, nezaslouží. S výkonem jsem spokojený. Vytvořili jsme si šance, ale s tou koncovkou teď bojujeme. Myslím, že už jsme ale na dobré cestě. Na obou stranách se hrálo dost přesilovek, ale gól z nich nepadl. Ta defenzíva, nasazení a důraz všech hráčů dnes byla taková, že ani ten jeden hráč dnes nebyl výhodou. Tři minuty před koncem jsme byli v oslabení, kde jsme měli tři šance. To o něčem svědčí. Ve venkovních zápasech jsme chtěli zapracovat na tom, abychom zbytečně neinkasovali v úvodu utkání, a to se povedlo."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po herní stránce to dnes byl špatný výkon. Můžeme být rádi, že jsme to dotáhli do tříbodového zisku. Hráčům bych chtěl poděkovat za to, že i když se nedařilo, tak bojovali. Dnes jsme i lehali do střel a hráli obětavě. Hodně nás také podržel brankář Zikmund. Po herní stránce se nám ale nedaří. Posledních pět zápasů máme tragickou koncovku a nedáváme ani ty nejvyloženější šance z předbrankového prostoru nebo dorážek. Nedaří se nám ani přesilovky. Naše hra je taková hodně upracovaná a křečovitá, postrádám v ní lehkost. Myslím, že dnes nás hodně srazila nevyužitá dvouminutová přesilovka 5 na 3. Tam se to lámalo. Měli jsme tam odskočit na 2:0, my jsme ji ale nevyužili. Protočili jsme na ni skoro tři řady a hráli jsme ji opravdu tragicky. Po té přesilovce jsme se ještě víc rozklepali. Pak už jsme jen bojovali, abychom ubránili ten výsledek."