Ú s t í n/L. - Už zase se soupeři musí bát přesilovek Ústí. Hned šest soupeřových faulů Slovan potrestal a udělal tak z utkání jednoznačnou záležitost. Přitom tomu tak vůbec být nemuselo. První vyloženou šanci v přesilovce měli hosté. Neproměnili ani druhou výhodu. Pak udeřili poprvé domácí. Hosty poslal do kolen gól Davida Pojkara, který se trefil přes půl hřiště dvě minuty před první sirénou. Ve zbytku zápasu pokračovali domácí v téměř stoprocentním využíváním přesilovek.
po 6. 11. 2006
HC Rebel Havlíčkův Brod
7:0 2:0, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Martinec (Jan Kudrna, Zápotočný), 19. Pojkar (Kolafa), 28. Vítek (Hulva), 38. Antoš (Janků), 40. Hulva (Grof, Nádašdi), 48. Vítek (Slížek), 51. Janků (Martinec). Rozhodčí: Fraňo - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7:8, navíc Fábry (HBR) a Pojkar (UNL) 10 min. (oba NESP). Využití: 6:0. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 7:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Houdek, Jan Kudrna, Zápotočný, Hořava, Pojkar, Kolafa - Hulva, Ivan, Antoš - Klobouček, Slížek, Vítek - Janků, Martinec, Klimt - Přeučil, Kloz, Jiří Kudrna.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Růžička - Kolář, Drtina, Šulc, Vašíček, A. Jelínek, Procházka - Kubeš, Endál, Čermák - Fábry, Žák, Matušík - Hadrava, Varga, Kraučuk - Chytráček, Kukla.

Utkání mělo pomalejší rozjezd, postupně měli více ze hry domácí. Ve 4. minutě vyprášil Růžičkovy betony Houdek, poté pálil vedle Kolafa. Následně rozjeli domácí před hostující brankou kolotoč. Hosté Přikryla neohrozili ani při následné přesilovce. Jinak tomu už ale bylo ve 13. minutě. Hosté se do Lvů obuli a před Přikrylem bylo pořádně horko. Udeřilo však na druhé straně. V 15. minutě vystřelil v přesilovce od modré Jan Kudrna a Martinec jemnou tečí poslal kotouč za Růžičkova záda - 1:0. Necelé 2 minuty před koncem první třetiny vystřelil přes bránící hráče z poloviny kluziště Pojkar a Růžička jen bezmocně promáchl - 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté trochu ležérně, hosté ale příliš nebezpeční nebyli. Postupně Lvi zvyšovali tempo a hrálo se převážně na polovině Rebelu. Ve 28. minutě, v přesilovce, vyjel zpoza branky Hulva, ale jeho pokus brankář vyrazil. Do branky odražený kotouč vrátil až Vítek - 3:0. Ve 33. minutě měli při vyloučení Hulvy hosté možnost upravit skóre, ale místo toho hasil Růžička brejk Vítka a brzy na to šanci Nádašdiho. S blížícím se koncem druhé třetiny hra upadala, až si ve 38. minutě, jak jinak než v přesilovce, zaklepal na modré o puk Antoš a z nájezdu nedal brankáři Havlíčkova Brodu šanci - 4:0. Samotný závěr třetiny patřil opět domácím. Pouhých 40 vteřin jim trvalo, než po parádní kombinaci na jeden dotek zakončil přesně Hulva a ukončil tak trest Vašíčkovi - 5:0.

První vážnější akci ve třetí třetině měli hosté. Ve 44. minutě se do brejku dostal Drtina, ale ve finále přestřelil. Ve 47. minutě zaujala ochozy zimního stadionu bitka mezi domácím Pojkarem a Havlíčkobrodským Fábrym. Vynikající přesilovková produktivita domácích hokejistů zkrátila následnou početní výhodu na 52 vteřin, když se nenápadným bekhendem ze strany trefil už podruhé v zápase Vítek - 6:0. Neuvěřitelnou šestou přesilovku v řadě využili Lvi v 51. minutě, kdy mířil z levého kruhu přesně ke vzdálenější tyči Janků - 7:0. Domácí hokejisté hráli jednoduchý bezstarostný hokej a zdálo se, že v exhibičním tempu dojdou až k závěrečné siréně. Hosté byli ale v samém závěru proti a v posledních minutách si Přikryl připsal ještě několik dobrých zákroků.

Jiří Čelanský (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu favorita této soutěže. Záměr dobře bránit a mít dobrý pohyb, se kterým jsme do utkání vstupovali, se nám vůbec nedařil. Snažili jsme se zatáhnout čtyřmi hráči, ale bylo to bez pohybu a k tomu přišla ještě oslabení. Dostali jsme sedm gólů, z toho šest z přesilových her. Ve hře pět na pět jsme dostali jediný gól, a ještě se štěstím, když to brankáři skočilo o zmrazek ledu. Ale i v plném počtu hráčů jsme se soupeři nemohli rovnat. Máme v sestavě sedm juniorů, osmý nám chytá. Máme velkou marodku, v každém zápase nám někdo odchází... Zítra nám odjíždějí další dva hráči na soustředění dvacítky."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Měli jsme před sebou tři zápasy na domácím ledě v řadě. Jsem rád, že jsme je dokázali odehrát na plný počet bodů. Hrát třikrát za sebou doma není jednoduché. Jsem také rád, že jsme potvrdili výkon z utkání s Olomoucí. Hráče musím pochválit, protože si myslím, že jsme měli po celou dobu utkání pod kontrolou. Pomohly nám také přesilovky, které jsme dokázali trestat. Na jednu stranu jsme hráli přesilovky dobře, na druhou to, co vám umožní soupeř. Nechci snižovat výkon Havlíčkova Brodu, ale jinou kvalitu oslabení mají mužstva ze špičky a jinak hrají v oslabení týmy z druhého konce tabulky. Teď se musíme připravit na Kadaň. To utkání nesmíme podcenit, tam je specifické prostředí a hlavně je to také severočeské derby."