Ú s t í n/L. - Velkou dávku odolnosti prokázali Ústečtí Lvi v souboji s rivalem z Mladé Boleslavi. Na ledě Středočechů v průběhu utkání celkem třikrát prohrávali, třikrát však dokázali srovnat. Jako první přesně zamířil exústecký Sýkora, na jehož branku rychle odpověděl Milan Antoš. Pak se Boleslav dvěma zásahy utrhla až na nebezpečných 3:1, Slovan však znovu dotáhl. Těsně před koncem druhé třetiny šla Boleslav díky Nouzovi znovu do vedení, ale necelých osm minut před koncem zápasu odmítl porážku Slížek. V následném prodloužení gól nepadl a v samostatných nájezdech byli lepší domácí, rozhodující trefu zaznamenal Paroulek - 5:4sn.
st 6. 12. 2006
BK Mladá Boleslav
5:4sn 2:1, 2:2, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Sýkora (Eiselt), 12. Sýkora (Dornič, Majeský), 28. Kadlec (Paroulek, Koláček), 39. Gombár (Ťupa, Zdráhal), 65. Paroulek - 9. Antoš (Grof, Slížek), 30. Klimt (Martinec, Janků), 37. Grof (Micka), 53. Slížek (Klimt). Rozhodčí: Blecha - T. Prchal, R. Prchal. Diváci: 2450. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

BK Mladá Boleslav: Altrichter - Ťupa, Kolda, Jindra, Majeský, Bauer, Výborný, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Lipina, Piecha - Dornič, Sýkora, Eiselt, Krupka M.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficent, Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna, Nádašdi, Pojkar - Antoš, Bauer, Hulva - Ivan, Janků, Klimt - Klobouček, Martinec, Micka - Přeučil, Slížek, Vítek.

Domácí nastoupili poprvé v sestavě s útočníkem Lipinou a také slovenským forvardem Dorničem. Proti svému loňskému zaměstnavateli nastoupil také další z útočníků Eiselt a spolu s ním také Sýkora. Ten odehrál velmi dobrý zápas a do sítě Severočechů se trefil hned dvakrát. Naopak v ústeckém dresu se na boleslavský led vrátil gólman Přikryl. Každopádně ve Zlatopramen Aréně se hrál velmi dobrý hokej, který se divákům musel líbit. Už úvod potvrdil, že se utkávají dva favorité prvoligové soutěže. Hra měla spád a oboustranně vysoké nasazení. První úspěšný zákrok si zapsal Altrichter po dorážce Slížka, na druhé straně se zblízka neprosadil ani novic v boleslavské sestavě Donič a střelou z prostoru mezi kruhy Výborný. Týž hráč to vzápětí zkoušel také v přesilovce, lež znovu našel pouze připraveného strážce ústecké svatyně. Až v 7. minutě Přikryl poprvé kapituloval. Po přihrávce Dorniče otevřel skóre zblízka Sýkora – 1:0. Hosté zlobili při následné přesilovce, kdy Altrichter stačil ještě zlikvidovat střelu Slížka. Na dorážku Antoše na konci 9. minuty už ale nedosáhl – 1:1. Ve 12. minutě ale znovu radovala Zlatopramen Aréna. Útočné pásmo ohlídal Maurský, Dornič se prosmýkl kolem mantinelu a po jeho přihrávce dopravil puk na Přikrylova záda znovu Sýkora – 2:1. Zvýšit vedení mohl v samém závěru úvodní třetiny Výborný. Odkrytou část branky ale tentokrát netrefil.

Na začátku druhé části se před ústeckou branku jako první dostal obránce Maurský. Byl ale tísněn a tak puk do branky hostí dopravit nedokázal.Pozornost Přikryla vyzkoušel také po ledě s obrovskou chutí hrající Dornič. Po buly se neprosadil ani Zdráhal. Domácí ale každopádně měli v této fázi více ze hry, což potvrdil další slibnou příležitostí Lipina. Ústecký gólman si ovšem připsal další úspěšný zákrok. Činil se ovšem také Altrichter. To když si poradil s příležitostí Klimta. Ve 28. minutě ale domácí při signalizovaném vyloučení potvrdili svou převahu ve druhé části. To střílel Paroulek, Přikryl ještě vyrazil, ale Kadlec stál ve správný čas na správném místě 3:1. O minutu později propásl další svou příležitost Dornič. V polovině zápasu se však hosté vrátili do zápasu. Po nenápadné akci přihrával od mantinelu Martinec a Klimt snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Blízko k vyrovnání byl obránce Nádašdi, leč projektil z jeho hole ukryl ve své moci Altrichter. Jisté ale je, že gól ústecké hokejisty namlsal. Jenže do další šance se opět dostali domácí. Výborný vysunul na modré Paroulka a s jeho bekhendovým zakončením si Přikryl poradil. Ve 37. minutě bylo ale vyrovnáno. Na trestné lavici seděl boleslavský Rozsíval a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Grof – 3:3. Svůj podíl na gólu měl i Altrichter, puk si našel cestu do sítě mezi jeho betony. Také Boleslav ovšem dokázala využít početní převahu. Po střele Ťupy, kterou srazil bránící Grof, se k zakončení dostal Gombár a nezaváhal – 4:3. Přesilovku svěřenci Jiřího Režnara využili za pouhých šest vteřin.

Na začátku třetí třetiny se do slibné příležitosti dostal boleslavský obránce Majeský, v koncovce se však neprosadil. Na opačné straně kluziště ho napodobil Houdek. Ve 46. minutě se dvakrát před ústeckou brankou ocitl Rozsíval, ani on však z bezprostřední blízkosti skórovat nedokázal. To ústecký Slížek měl větší štěstí.V 53. minutě při přesilovce projel obranou jako nůž máslem a pod ležícím Altrichterem vyrovnal na 4:4. Dokonce v oslabení Ústečtí ujeli pak v přečíslení dva na jednoho. Naštěstí pro domácí ale Klimt neměl dvakrát po sobě přesnou mušku.Už při plném počtu hráčů to zkoušel také boleslavský Zdráhal. Jeho střela sice vypadla Přikrylovi z lapačky, ale naštěstí pro hosty mimo branku. Po buly v samém závěru dorážel Eiselt, úspěšný ale nebyl a tak čekalo oba celky prodloužení.

Hned po deseti vteřinách našlápl do sóla boleslavský útočník Lipina, jenže branku netrefil. Po ledě se netrefil ani ústecký Houdek. Po dorážce Výborného hasil pro změnu nebezpečí Přikryl. A protože ani přidaná pětiminutovka nerozhodla, ke slovu přišly samostatné nájezdy. První se rozjel hostující Hulva. Zvolil střelu a Altrichter jeho úmysl vystihl. V domácím týmu se rozjel Paroulek a kličkou do pravé strany se trefil. Vzápětí Ivan branku netrefil. Neuspěl ani Sýkora. Ke třetímu nájezdu se rozjel Janků a jelikož netrefil, Mladá Boleslav vyhrála na samostatné nájezdy,.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Vzhledem k tomu vývoji, kdy jsme neustále dotahovali, jsme rádi za to, že jsme v Mladé Boleslavi urvali alespoň bod. Inkasovali jsme hned na začátku, podařilo se nám ale srovnat. Chléb se lámal za stavu 2:1. Než jsme inkasovali třetí gól, měli jsme tam dvě nebo tři šance. Mohli jsme srovnat, místo toho jsme ale inkasovali. Brzy se však náš tým dokázal vrátit do zápasu. Jenže přišla další rána šest vteřin po začátku boleslavské přesilovky. Nicméně věřili jsme tomu, že minimálně bod odvezeme. V prodloužení už jsme to hráli na penalty. Tam bohužel jsem nebyli šťastnější.“

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): „Za stavu 3:1 jsme si mysleli, že konečně v letošní sezoně vybojujeme s Ústím tři body. Bohužel rozhodčí Blecha nás vyloučil a my inkasovali. My jsme se na tyto přesilovky soupeře připravovali. Jenže Ústí, když má o hráče v poli více, je strašně silné. Každopádně v tom utkání, při dvoubrankovém vedení, už musíme hrát více takticky. Sedmdesát procent mužstva už tak hraje, ale zbylá část se snaží dát další branku. Místo toho ale inkasujeme. Prostě musíme hrát tak, jako Ústí. To znamená v klidu, rozebrat si střední pásmo a třeba někdy také vyčkávat. Ne se snažit za každou cenu hrát nátlakový hokej a chtít soupeře převálcovat. Na to máme ještě dostatek času, abychom to do těch hráčů dostali. Potom, když získáte tři body, je to přeci výsledný efekt práce všech lidí, kteří pracují. Takže díky za ten výsledek. Naposledy jsme v Ústí získali bod, teď dva a snad při dalším zápase už budeme slavit vítězství.“