Ú s t í n/L. - Na tento okamžik čekali všichni příznivci Slovanu od září. Ústečtí hokejisté se poprvé v této sezóně ujímají vlády nad první ligou. V posledním kole tohoto roku zajížděli na led nováčka z Havlíčkova Brodu a tentokráte se nenechali překvapit jako při prvním duelu, který s Rebely prohráli 4:3. Základ úspěchu položil již v úvodu zápasu Jan Klobouček. Další branka do sítě brodského Nerudy padla díky střele Pavla Janků v úvodu třetího dějství a definitivu dal svým druhým gólem znovu Jan Klobouček. A protože Rebelové na Přikryla nevyzráli ani jednou, svítilo na ukazateli skóre po skončení zápasu jednoznačných 0:3.
st 20. 12. 2006
HC Rebel Havlíčkův Brod
0:3 0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Klobouček (Janků), 41. Janků (Hořava), 50. Klobouček (Přeučil, Janků). Rozhodčí: Fraňo - Polonyi, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1250. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Kolář, Jelínek A., Šulc, Vašíček, Charousek, Drtina - Kubeš, Čermák, Žák - Borovanský, Jelínek P., Havel - Ondráček, Kreuzer, Varga - Fábry, Matušík, Třetina - Němec, Jonáš

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Houdek, Hořava, Kudrna Jan, Ficenc, Kolafa, Nádašdi, <!--Pojkar, -->Zápotočný – Antoš, <!--Bauer, -->Hulva, Ivan, Janků, Klobouček, Kudrna Jiří, Micka, Přeučil, Slížek, Vítek<!--, Salač-->.

V posledním letošním prvoligovém utkání se v havlíčkobrodské Kotlině představil jeden z největších favoritů soutěže, celek Ústí nad Labem. Papírové předpoklady hovořily jasně, ale domácí Rebelové v letošní sezoně již několikrát předvedli, že soupeře zvučných jmen potrápit umí. Nic nebylo předem rozhodnuto.

Po úvodním vzájemném oťukávání se jako první střelecky osmělil domácí Ondráček, s jehož pokusem hostující brankář Přikryl příliš starostí neměl. Naopak Ústečtí se mohli hned po první velké šanci radovat z gólu. Po zmatku před Nerudou dostal ve třetí minutě po asistenci Pavla Janků darem gól do prázdné brány Klobouček – 0:1. Vyrovnání měl na holi v 8. minutě v probíhající přesilové hře Čermák, ale v poslední chvíli před odkrytou brankou promáchl. I nadále hrála obě mužstva vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Ani jeden z brankářů se v první dvacetiminutovce rozhodně nenudil. Přikryl musel ukázat svoje kvality zejména ve 14. minutě proti Kubešově průniku. Na druhé straně o několik okamžiků později lapil Neruda jedovatou Přeučilovu střelu. Diváci se však dalšího gólu do první přestávky již nedočkali.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a domácí se bránili jen za cenu nedovolených zákroků. Během sedmi minut usedli na trestnou lavici postupně tři domácí hráči a Ústeckým se tak naskytla dobrá šance zvýšit svůj náskok. Rebelové se však s vypětím sil a také díky výbornému Nerudovi ubránili. Ohrožení pro Přikrylovu branku znamenalo až vyloučení Slížka z 31. minuty. Rebelové dokázali hosty uzavřít v jejich obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Ve 34. minutě si zpoza branky před Nerudu vyjel Micka, ani on neuspěl. Stejně tak si vedl Antoš o necelou minutu později. Rebelům se do druhé sirény naskytla ještě jedna přesilová hra, kterou znovu nesehráli špatně, ale znovu k úspěchu nevedla. Neruda v poslední minutě druhé části ještě zneškodnil vyloženou šanci Jiřího Kudrny a do kabin se tak odcházelo stále za stavu 0:1.

Na začátku závěrečné třetiny se ve svém pásmu ujal kotouče Kubeš, projel celé kluziště až před Přikryla, kde mu v zakončení zabránila obrana hostí. Ústecká branka zůstala nedobytná i po následné Žákově dorážce. Uběhlo jen několik vteřin a radovali se hosté. Z pravého kruhu vymetl pavučiny v horním růžku Nerudovy branky Pavel Janků – 0:2. Snížit mohl ve 48. minutě po drzém průniku až před branku hostí Havel, bohužel pro domácí i on ztroskotal na připraveném Přikrylovi. Snad největší šanci domácích spálil ve 49. minutě Ondráček, když netrefil z dobré pozice odkrytou část branky hostí. Gól padl v 50. minutě opět do sítě Rebelů. Klobouček napřáhl z hranice levého kruhu a propálil Nerudu mezi betony – 0:3. Po třetím gólu se utkání pouze dohrávalo. Rebelové již nenašli síly s výsledkem něco udělat. Naopak hosté mohli přidat ještě jednu pojistku v poslední minutě z hole Přeučila. Ten však kotouč před prázdnou brankou netrefil. Ústí nad Labem tak splnilo roli favorita a odváží si z Kotliny plný bodový zisk.

Pavel Hynek (trenér Ústí nad Labem): Jsme rádi, že jsme se s letošním rokem rozloučili vítězstvím. V posledních zápasech se nám nedařilo tak, jak bychom chtěli ať už po herní nebo výsledkové stránce, tak jsem rád, že se to dnes podařilo. Chtěl bych také poděkovat našim fanouškům za podporu v tomto roce.

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): Dnes se projevila kvalita kádrů. My máme mužstvo, které nemá v podstatě žádné ligové zkušenosti na rozdíl od našeho soupeře, který má extraligové ambice a to rozhodlo. I když jme měli několik gólových šancí, tak se nám je bohužel nepodařilo proměnit.