Ú s t í n/L. - Už ve třetím duelu v této sezóně se Lvům podařilo zdolat hradeckého rivala, tím svůj náskok na čele tabulky navýšili na šest bodů. Přestože se domácí ujali vedení už ve třetí minutě, Ústečtí dokázali o dvě minuty později odpovědět, obě úvodní branky padly v dvojnásobných početních výhodách. Za konečný stav mohou ústečtí fanoušci poděkovat zejména Janu Kudrnovi, jenž vstřelil vítězný gól, a Petru Přikrylovi, který své spoluhráče několikrát významně podržel.
so 6. 1. 2007
Královští lvi Hradec Králové
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Šebek (Koma, Vondráček) - 5. Pazourek (Antoš), 32. Kudrna Jan (Pojkar, Klobouček). Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 8:10, navíc Klimt (UNL) 10 OT, Hendrich (HKR) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4319. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Královští lvi Hradec Králové: Hylák - Burián, Hendrich, Toužimský, Mocek, Koma, Prošek, Pazdera, Lesák - Šebek, Koudelka, Vondráček - Haluza, Roubík, Starý - Domin, Šeda, Suchý - Cetkovský, Fišer, Volráb.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Nádašdi, Pojkar, Zápotočný - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Klimt, Klobouček - Ivan, Micka, Jiří Kudrna - Hulva, Přeučil, Vítek.

První třetina s sebou přinesla krom dvou branek také celkem jedenáct vyloučených. Energetici se ujali vedení hned ze své první početní převahy, přihrávku Jaroslava Komy využil před brankou číhající Patrik Šebek a střelou nad Přikrylovo rameno otevřel gólový účet. I hosté ze severu Čech ale dostali výhodu dvojnásobné početní převahy, v 5. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Hylákem Pazourek a dorazil do domácí branky poskakující kotouč. Oba týmy pak měly ještě po jedné dvojnásobné přesilovce, ale krom tyče Jana Kudrny v ní zaplněné hradecké ochozy více neviděly, a tak se šlo do šaten po dvaceti minutách za nerozhodného stavu 1:1.

V prostřední části hry měli domácí nejprve tři veliké šance, ale ani jedna vedoucí brankou neskončila. Nejprve uháněli na Přikryla v přečíslení Roubík s Haluzou, ale ústecký brankář puk našel v lapačce. V polovině utkání hráli Energetici přesilovou hru, teč Petra Haluzy šla pouze o milimetry nad horní tyč ústecké branky a Pavel Suchý byl před rozhodující dorážkou před prázdnou severočeskou klecí nekompromisně sražen k ledu. A tak přišel zákonitý trest. Hosté ve 32. minutě využili v Hradci druhou početní převahu a dostali se tak do důležitého vedení. Na modré napřáhl Jan Kudrna a střela přešla přes hradbu těl až za domácího gólmana Hyláka. Hradec měl k vyrovnání ještě hodně blízko v samém závěru třetiny, ale z pod ležícího Přikryla nakonec touš odpálili hostující obránci na zakázané uvolnění.

V poslední třetině se hrála taktická bitva, přesto byly k vidění další zajímavé momenty. Ve 43. minutě krásně vystřelil ve vlastním oslabení přes obránce Jaroslav Roubík, střela šla však těsně nad. Deset minut před koncem mohl pohnout s ukazatelem skóre i domácí Haluza, ale ani on před Přikrylem neuspěl. Poté mohli definitivně rozhodnout hosté, ale Hulvovu střelu odrazila branková konstrukce východočeské branky. Při závěrečném náporu Energetiků v power-play měl blízko k vyrovnání Cetkovský, avšak ani jemu se nepodařilo dotlačit puk za záda ústeckého brankáře. Lvi si vezou tedy z Hradce Králové důležité tři body a mají nyní na prvním místě tabulky náskok šesti bodů.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Myslím si, že byl k vidění pěkný hokej, ve kterém jsme nebyli horší, nemáme se za co stydět. Dokonce jsme chvílemi byli i lepší, ale prohráli jsme stejně jako dosud pokaždé s Ústím. Ve druhé třetině jsme měli dvě nebo tři gólovky, ty jsme bohužel nedali a pak jsme inkasovali z takové situace, jak by měl obránce střílet v přesilové hře. Střela by měla jít zhruba padesát centimetrů nad ledem. Kluci to všichni oddřeli a odmakali, za co jim patří veliké dík.

Pavel Hynek (hlavní trenér Ústí nad Labem):
Chtěl bych klukům poděkovat za vydřené body. Dneska se hrál zápas prvního s druhým před parádní diváckou návštěvou i kulisou. Kdo čekal hokej plný kombinací a šancí, hru nahoru dolu, mohl být asi trošku zklamaný, byl to spíš úporný hokej o každý centimetr ledu. V první třetině mi připadaly oba týmy trošku přemotivované, dělaly zbytečné fauly. My jsme prohrávali, ale dokázali jsme zápas otočit a získat tyto vydřené body. Chtěl bych ale vyzdvihnout i výkon Hradce, hrál opravdu dobře, domácí dřeli a měli i šance na vyrovnání. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář Přikryl.