Ú s t í n/L. - Ohnivý souboj ve Lví aréně dvou největších aspirantů prvoligového titulu Slovanu Ústí a Mladé Boleslavi měl skvělou kulisu, tempo i napětí. Nakonec potřetí v sezoně základní hrací doba nestačila. A podruhé se po úspěšných samostatných nájezdech radují hosté. Ve čtvrté sérii rozhodl Richard Král. Ústí dělilo od výhry v základní době 2:58 min. Hosté nasadili v čase 56:56 k power play a po šesti vteřinách ji zužitkovali, když čistým průstřelem od modré srovnal exústecký Tomáš Sýkora. Už to vypadalo, že zásah Davida Pazourka bude mít vítěznou příchuť. Nestalo se. Hosté byli o něco nebezpečnější v úvodní třetině. Domácí zase výrazně přidali ve druhé části. První puk, který uvízl za Altrichetrem, ještě branku neznamenal. Lví aréna vybouchla podruhé po Martincově bekhendu, jímž si poradil s hostujícím brankářem. Tradičně v oslabení. Zásah již znamenal vyrovnání.
st 31. 1. 2007
BK Mladá Boleslav
2:3sn 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 32. Martinec (Klimt), 50. Pazourek (Liščák) - 10. Zdráhal (Nouza), 58. Sýkora (Jindra, Král), 65. Král. Rozhodčí: Bolina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:10, navíc Nádašdi (UNL) 10 min. (ZHK). Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4620. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Kolafa, Nádašdi, Hořava, Kudrna Jan, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Slížek, Pazourek, Liščák - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Jiří Kudrna - Kloz, Klobouček, Vítek.

BK Mladá Boleslav: Altrichter – Ťupa, Rýgl, Kolda, Jindra, Bauer, Drábek, Majeský – Gombár, Král, Kadlec - Eiselt, Sýkora, Paroulek - Rozsíval, Lipina, Sedlák - Beck, Zdráhal, Nouza - Piecha.

Hned od úvodního vhazování se hrál rychlý hokej a rozhodně ne v rukavičkách. První šanci zápasu měl ve 3. minutě Ivan. Prvních 7 minut se hrálo především na polovině Mladé Boleslavi, poté ukázali svou sílu i hosté. V 10. minutě byli Lvi nastěhovaní před Altrichterem, ale po souboji na modré čáře přišli Lvi o kotouč a dvojice boleslavských hráčů se dostala do přečíslení. Nouzovu přihrávku zužitkoval Zdráhal. Obdržená branka domácí hokejisty správně nabudila a Lvi se delší dobu nastěhovali do obranného pásma Boleslavi, ale hned tři po sobě jdoucí šance Altrichter zlikvidoval. V 18. minutě se opakovala velmi podobná akce jako ta, která předcházela prvnímu gólu. Tentokrát byli hosté v přečíslení 3 proti 1, ale Gombár netrefil branku. Minutu před první sirénou projel celým kluzištěm Ivan, ale Altrichtera nepřekonal. Svým pohybem si alespoň vykoledoval faul. Jenže přesilovky se domácím už nějakou dobu vůbec nevedou.

Hned na začátku druhé třetiny trochu podcenil Altrichter nenápadnou Nádašdiho střelu. Na odražený kotouč najel Micka, ale brankáře Boleslavi nepřekonal. Ve 25. minutě si ve vlastním oslabení povodil Slížek hned celou pětici hostujících hráčů a navíc donutil k faulu Ťupu. Při následné hře ve 4 proti 4 najel do útočného pásma zleva Eiselt, nahrál před Přikryla Paroulkovi, jehož pokus šel ale vedle. 28. minuta přinesla gejzír radosti v ochozech stadionu. Po nepřehledné situaci před Altrichterem vystřelil Micka a od Ivanova ramene se kotouč odrazil do branky. Za brankou se rozsvítilo červené světlo, rozhodčí Bolina ukázal do branky (viz foto vlevo). Vzápětí se na něj ale vrhlo klubko hostujících hráčů (viz foto níže) a on po poradě s čárovým rozhodčím, který stál v době dosažené branky na modré čáře, branku odvolal. Mnohokrát opakovaný záběr na kostce potvrzoval regulérnost branky, sudí Bolina byl však neoblomný. Domácí hokejisty jakoby tato křivda vybudila ještě k vyšším obrátkám. Ve 32. minutě, v oslabení, zachytil nepřesnou rozehrávku Boleslavi Klimt, před brankou našel Martince, který nedal Altrichterovi šanci - 1:1. Vzápětí, ještě v oslabení, měl velkou šanci Nádašdi, ale těsně minul. Největší šanci druhé třetiny měli hosté ve 36. minutě. V oslabení ujeli Král s Paroulkem, ale Přikryl fantastickým zákrokem své spoluhráče podržel.

Celou první polovinu závěrečné části hry hrála obě mužstva dost opatrně. V 50. minutě zatáhl nový muž v ústecké sestavě Liščák kotouč do útočného pásma, prosadil se přes oba obránce a těsně před brankovištěm nahrál k opačné tyči volnému Pazourkovi, kterému stačilo nastavit čepel a z první poslal domácí do vedení - 2:1. Hosté po obdržené brance zrychlili tempo, domácí se bleskově přizpůsobili. V 55. minutě zlikvidoval jasnou šanci Boleslavských Přikryl, vzápětí na druhé straně neuspěl ve velké šanci Klobouček. V 57. minutě zastavila šanci Piechy Přikrylova vyrážečka. V čase 56:56 si trenéři hostí vyžádali oddechový čas a poté nechali na střídačce brankáře Altrichtera. Šestici boleslavských hokejistů stačilo pouhých 6 vteřin, aby Sýkora střelou přes hráče, kterou Přikryl nemohl vidět, vyrovnal - 2:2. Poslední střelu Hořavy nedokázali v čase 59:59 dotlačit do branky Micka ani Ivan.

Do prodloužení vstoupila, po incidentu před Altrichterem, obě mužstva ve třech. Hrálo se opatrně, obě mužstva se chtěla vyvarovat zbytečné chyby. Krále nejprve zpacifikovali bránící hráči, Janků na druhé straně vychytal Altrichter. Protože prodloužení vítěze nepřineslo, přišly na řadu nájezdy. Za domácí se trefil pouze Janků, za hosty Lipina a Král.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): "Byl to dobrý zápas z obou stran. Přijeli jsme sem s jinou taktikou než posledně. Hráli jsme více ze zajištěné obrany, i když to tak chvílemi nevypadalo. Zvlášť když nás Janků nebo Ivan prošel. To, co jsme si řekli, se celkem plnilo. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a jsme rádi, že jsme Ústí konečně porazili. Dnes se čekalo na chybu. Přestáli jsme ten úvodní pětiminutový tlak Ústí a počkali si na chybu. Tam jsme ještě šli 3 na 1 a na konci první třetiny to mohlo být trochu jinak. Zaplať bůh za to, že jsme v powerplay dali nakonec gól na 2:2. "
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to nadprůměrné oboustranně kvalitní utkání. Výborná divácká návštěva i atmosféra. Přestože jsme v tom prodloužení nebo na penalty nevyhráli, musím hráče pochválit. Odvedli výborný výkon. My jsme to měli rozhodnout už v těch šedesáti minutách. Tam jsme na to odskočit na 3:1 šance měli. Všechny tři třetiny jsme je dokázali přestřílet, když oni měli 7, 6 a 4 střely. Je to jedno z 52 kol a koukáme na další zápas. Určitě jsou tam chyby, kterých se nevyvarujete. Do poloviny zápasu jsme třikrát pustili soupeře do přečíslení. Stejně jako zbytečná chyba před gólem, kdy jeli 2 na 1. Jediné, kde jsme zaostávali bylo vhazování. Tam jsme většinu prohráli."