Ú s t í n/L. - Po čtyřzápasovém půstu konečně vedoucí celek první ligy zvítězil. Ústečtí Lvi berou vydřené tři body po utkání s Olomoucí. Soubor trenéra Vladimíra Evana, který tak absolvoval úspěšnou premiéru coby hlavní kouč, udolal poslední celek ligy hlavně díky pevné defenzivě. Petr Přikryl nepustil za svá záda žádný puk. Nejblíže k jeho překonání měl Filip Smejkal. Nezvládl ale trestné střílení na konci druhé třetiny nařízené za hození hole. Stejnou možností pohrdl kuriózně už po jednadvaceti vteřinách na druhé straně Marek Ivan (na velkém snímku). Vítěznou ránu obstaral už v první třetině David Pazourek. Lvi své vítězství zvýraznili až v závěru, plusem pro ně jsou po předlouhé době dvě využité přesilovky.
st 14. 2. 2007
HC Olomouc
4:0 1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Pazourek (Slížek, Jan Kudrna), 30. Micka (Pojkar), 55. Hluchý (Houdek, Martinec), 59. Liščák (Hluchý, Pazourek). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Rozlílek. Vyloučení: 10:6, navíc Hořava (UNL) a Šafařík (OLO) TS, Nádašdi a Ivan (oba UNL) 10 min. (NESP). Využití: 2:0. Diváci: 2270. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Jan Kudrna, Nádašdi, Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný, Pojkar, Kolafa - Hluchý, Pazourek, Liščák - Slížek, Martinec, Klimt - Ivan, Micka, Klobouček - Přeučil, Kloz, Vítek

HC Olomouc: Adamec - Vlček, Janáček, Šafařík, Vyrůbalík, Kovalovský - Ministr, Smejkal, Bouz - Najdek, Žajgla, Bordowski - Čuřík, Zbořil, Bartoň - Rajnoha, Venkrbec, Luňák - Ondrůšek

Domácí hokejisté se mohli do vedení dostat už ve 3. minutě. Vítek propálil Adamce a kotouč se pomalu sunul do branky. Na poslední chvíli ho však stačil zamést Ondrušek. Vzápětí dostali hosté výhodu přesilové hry a po chvíli si zahráli minutu a půl dokonce v 5 proti 3. V 5. minutě se Hanáci dostali do velké šance, ale Přikryl podržel. Mírnou převahu si hosté udrželi i v následné hře s plným počtem hráčů. V 8. minutě dostal přihrávku za olomouckou obranu Kloz, ale i díky seknutí Vyrůbalíka Adamce nepřekonal. První ústecká přesilovka trvala pouze 30 vteřin. Tak dlouho trvalo, než Jan Kudrna zachytil na modré čáře vyhozený kotouč a ten po ose Slížek, Pazourek zapadl do odkryté branky - 1:0. O 2 minuty později projel Pojkar celým kluzištěm, ale až k zakončení se nedostal, neboť od kruhů jel po zákroku jednoho z obránců hostí po ledě po břiše. V 18. minutě vystřelil zpoza kruhu přes hráče Kolafa a Adamec měl plné ruce práce, aby kotouč, který mu málem vypadl, zkrotil. Vzápětí, během 7 vteřin, usedli na trestnou lavici hned dva hráči Slovanu a hosté si tak mohli dát repete při dlouhé dvojnásobné přesilovce.

Ještě 40 vteřin dohrávali na začátku druhé třetiny domácí hokejisté ve dvojnásobném oslabení, ale ubránili se. Hned poté poslal rozhodčí na trestnou lavici dvakrát po sobě Ficence a Lvi tak z prvních 6 minut druhé třetiny hráli 5 minut v oslabení. Hosté ale vyrovnat nedokázali, což domácím patřičně zvedlo sebevědomí. Ihned poté, co se hrálo opět s plným počtem hráčů, svého soupeře doslova přikovali před jeho branku. Díky aktivní hře donutili hosty faulovat. V závěru přesilové hry napřáhl od modré Pojkar a Micka prokázal že jeho důraz před brankou přináší ovoce - 2:0. I poté si domácí hokejisté udržovali mírnou převahu. Ve 38. minutě skočil Jan Kudrna těsně před útočícího hráče do střely a pod tělem zavezl kotouč až za branku. Vzápětí se Hanáci dostali po chybě do přečíslení 2 na nikoho, ale Přikryl ošemetnou situaci skvěle vyřešil. Současně s tím ale Hořava hodil hokejku a nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. K tomu se postavil Smejkal. Za ohlušujícího pískotu se rozjel proti Přikrylovi, ale při snaze o kličku ztratil kotouč. V rozmezí 21 vteřin rozhodčí zapískal další trestné střílení, tentokrát po faulu na unikajícího Ivana, na druhé straně. Sám postižený se postavil k jeho exekuci, ale kotouč mezi betony Adamce nepropasíroval.

Od začátku utkání se hosté zaměřili na důsledné napadání, což domácím hokejistům nesvědčilo hlavně v úvodu závěrečné třetiny. Ve 45. minutě hráli hosté přesilovku a vynutili si tlak. Smejkal dostal přesnou přihrávku až před Přikryla, ale ten byl opět pozorný. Hra byla kouskována mnoha přerušeními a vyloučeními a hráči se tak pořádně nedostali do tempa. Nepříliš přesné výroky hlavního arbitra vnesly do řad domácích nervozitu, což odnesl ve 49. minutě Nádašdi, který k trestu za podražení vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest. V 53. minutě si zahráli přesilovku i domácí, ale ta se jim vůbec nevedla. Až těsně po naskočení Bordowského z trestné lavice dorazil Hluchý do branky střelu Houdka - 3:0. Poté už se zdálo, že utkání se jen dohraje. V 59. minutě ale Vyrůbalík prohrál za brankou souboj o kotouč s Hluchým, ten nahrál před branku najetému Liščákovi, jehož volej stanovil definitivní skóre zápasu na 4:0.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): nezastižen
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Určitě jsme nemohli čekat lehké utkání, protože byť je Olomouc s velkou ztrátou poslední, tak hráli úplně uvolněně. Na nás bylo vidět, jak moc chceme, a z toho vyplývaly některé chyby, kdy jsme Olomouci nabídli několik šancí. Hned na začátku jsme jim nabídli i přesilovku, kdy jsme hráli ve třech. Tam bylo důležité, že jsme to ubránili. Když už jsme ale tu chybu udělali, zachránil to vynikající Petr Přikryl. S jiným soupeřem si ale takové chyby nemůžeme dovolit. Hráčům ale za nasazení a bojovnost musíme poděkovat. Před rozbruslením dnes přišel Pavel Janků, že má horečku."