Svěřenci trenéra Setikovského nedokázali prodloužit vítěznou sérii na více než tři zápasy a podlehli boleslavským hokejistům 1:3. Pro Mladou Boleslav to naopak po třech prohrách znamená zisk tří důležitých bodů. Vítězství domácí dokonali ve třetí třetině, kdy dokázali vstřelit dvě branky a čestný úspěch hostí zajistil Sýkora. Ústečtí Lvi tak nevyužili zaváhání Berouna, jenž také dnes nebodoval. Znamená to tedy, že zůstavají minimálně do středy na čtvrté příčce.
so 22. 11. 2003
BK Mladá Boleslav
3:1 1:0, 0:0, 2:1

Branky: 4. Weiss, 42. Žák, 58. Metlička - 48. Sýkora. Rozhodčí: Hodek - Frühauf, Chochola. Vyloučení: 7:12, navíc Hodek a Lipina (oba Ústí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

BK Mladá Boleslav: Šindelář - Vála, Vyskočil, Toužimský, Holý, Pazdera, Míka - Metlička, Oliverius, Slanec - Kadlec, Král, Weiss - Kristek, Sirotek, Žák

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Skuhrovec, Mrázek, Evan, Kříž, Drábek, Malinský - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, M. Tvrzník - Appel, Sýkora, Dragoun - D. Tvrzník, Sedlák

I bez útočníka Mojmíra Musila nastoupili ústečtí hráči do utkání o poznání aktivněji než jejich soupeř. Pomohla jim k tomu jistě i početná skupina ústeckých fandů. Po několika náznacích šancí se do první skutečné příležitosti dostali po závaru již v polovině druhé minuty hráči 2. útočné formace Ústeckých. Martin Tvrzník vyzkoušel domácího brankáře Šindeláře jedovatou střelou, ten puk pouze vyrazil před sebe, avšak dorážející Lipina s Buďou nebyli úspěšní. Domácí začali s respektem a tak se do další dobré příležitosti o minutu později proháčkoval Daniel Tvrzník, jehož střelu z prostoru mezi kruhy zastavila až levá tyčka domácí branky. Na začátku 4. minuty však udeřilo na druhé straně. Obránce Mrázek se nechal přebruslit domácím útočníkem Weissem, od něhož se puk po Sáblíkově pokusu o odehrání kotouče odrazil do ústecké branky - 1:0.

Hosté se rychle z nešťastné branky otřepali a v 5. minutě měl na hokejce po pasu Pavlase vyrovnání Lipina, který nikým neatakován objel domácí branku, avšak puk po jeho bekhendovém pokusu projel po brankové čáře mimo klec bezmocného Šindeláře. Hosté pak měli možnost první přesilové hry a když už se zdálo, že během této početní výhody branku domácích ani neohrozí, vypálil od modré čáry obránce Kříž a jeho střela se odrazila zpět do hřiště od pravé tyčky klece bezmocného Šindeláře. Poté se osmělili opět domácí, nejprve v 9. minutě střelou od modré vyzkoušel Sáblíka obránce Vála, ve 12. minutě pak hostující brankář nedovolil skórovat osamocenému Sirotkovi.

Další závar Lvů ve 14. minutě připravil horké chvíle domácímu brankáři, ten však se štěstím zlikvidoval i pokus u levé tyčky dorážejícího Dragouna. Chvilku poté dostali po útočném faulu Lipiny první možnost přesilové hry také mladoboleslavští hokejisté. Naložili s ní však po svém a již za 30 sekund byl vyloučen také domácí obránce Vyskočil. Tato vyloučení obě mužstva přibrzdila a tak diváci až do 20. minuty sledovali hru převážně ve středním pásmu. Na jejím začátku však našlápl k sólu domácí Kristek a obránce Drábek jej musel zastavit až za cenu nedovoleného zákroku. V závěru první třetiny měl vyloženou šanci v přesilové hře Vyskočil, Sáblík však skokem do odkryté klece jeho příležitost zneškodnil.

V úvodu druhého dějství dohrávali domácí přesilovku a Sáblíka prověřil nejprve obránce Toužimský a v závěru početní výhody pálil v nepřehledné situaci nebezpečně Žák. Diváci sledovali i nadále pohledný hokej a domácím fanouškům nepokazil radost ani osamocený Daniel Tvrzník, jehož pokus opět zneškodnil skvěle chytající brankář Šindelář. Hezkou kombinaci ve 24. minutě předvedli hostující Lipina s Buďou, ani jim však střelecké štěstí nepřálo. Hosté, hrající od druhé třetiny pouze na tři formace, měli v tuto dobu mírnou převahu. Tu ve vyrovnávací branku nepřetavil ani Lipina, který se řítil na začátku 27. minuty sám na Šindeláře, ten však jeho blafák rozklekem zneškodnil.

Poté přišel na řadu opět hlavní sudí Hodek, který poslal postupně na trestnou lavici dva hráče Ústeckých i Mladoboleslavských. Už v plném počtu hráčů na obou stranách měl velkou příležitost po nájezdu dva na jednoho domácí Metlička, avšak Sáblíkovu branku prudkou ranou přestřelil.

V čase 32:35 se sice hosté již radovali ze vstřelené branky, puk skutečně přešel po závaru před domácí svatyní brankovou čáru, avšak rozhodčí gól neuznal, protože těsně předtím přerušil hru. Ve 35. minutě byl vyloučen opět hostující Lipina za hákování a domácí si během přesilové hry připravili několik dobrých příležitostí. Sáblík byl však vždy na svém místě a tak ani další z početních výhod neskončila brankou.

Ve 37. minutě předvedl krásnou hokejovou akci Daniel Tvrzník. Z vlastní třetiny našlápl, projel celým kluzištěm, z domácích zadáků udělal statisty, avšak jeho konečnou se jako ve všech předešlých případech stal domácí brankář, který jeho blafák zastavil těsně před brankovou čárou pravým betonem. Hra se poté po vzoru první třetiny uklidnila a za zmínku stojí až faul po odpískání, kterého se dopustil ve 40. minutě hostující obránce Kříž.

Do závěrečné třetiny tak vstoupili domácí další přesilovou hrou, kterou ve 42. minutě po přihrávce obránce Vyskočila zužitkoval prudkou střelou mezi Sáblíkovi betony Žák - 2:0. Poté přišli na řadu ústečtí "fans". Zhruba během 43. minuty jich několik proniklo k domácímu kotli a zde se strhla mezi oběma tábory potyčka, kterou musela vyřešit až bezpečnostní agentura. Nervozita se pak přenesla také na ledovou plochu a hlavní sudí musel během posledního dějství rozdat osm menších a dva desetiminutové tresty. První výměnu názorů měli ve 44. minutě domácí Král a ústecký útočník Dragoun. Na trestnou lavici hostů vzápětí mířil také kapitán Hodek, rozhodčí ho za protesty obdaroval osobním trestem na 10 minut, v sestavě ho po dobu trestu nahradil Sedlák.

Hokej jako by se v této části utkání z ledu vytratil. Zejména Ústečtí se zdáli být zaskočeni rychlou brankou a tak ani nepřekvapí, že jedinou příležitost při jejich přesilové hře za faul domácího obránce Holého, měl v závěru početní výhody před Sáblíkem útočník Sirotek.

Ve 47. minutě po další vzájemné potyčce rozhodčí poslal zchladit hlavu za katr mladoboleslavského obránce Vyskočila a hostující Buďu s Drábkem. Domácím se tak otevřela možnost další přesilové hry. Naložili s ní však trestuhodně a po chybě ve středním pásmu se do samostatného úniku dostal ústecký Sýkora. Byl prvním, komu blafák na Šindeláře vyšel a vykřesal tak jiskřičku naděje pro hostující hráče - 2:1.

Domácí hráči pak však pozornou obranou středního pásma nepouštěli hosty k žádným vážnějším šancím. Ti se s přibývajícím časem snažili o rychlý přechod do útočného pásma a to se jim v 58. minutě stalo osudným. Brankář Sáblík se snažil puk rozehrát na jednoho ze svých spoluhráčů, svou přihrávkou však našel přímo hůl domácího útočníka Metličky, pro něhož již nebylo problémem dopravit puk do zcela odkryté Sáblíkovi klece - 3:1.

Kouč ústeckých hokejistů Jindřich Setikovský si ihned vybral oddechový čas, ani ten však Lvům nepomohl, protože místo jejich náporu přišel v 58. minutě faul Daniela Tvrzníka a o minutu později další trest na 2 + 10 min. pro hostujícího útočníka Lipinu. Domácí si tak závěr zápasu v klidu pohlídali a mohli si vychutnat ovace spokojeného publika.