Ú s t í n/L. - Slovan vstoupil do první třetiny aktivně, byli to však domácí, kdo se po prvním dějství radoval. Minutu před jeho koncem totiž při vlastním oslabení našel při úniku dva na jednoho Říha Vymazala a Jestřábi vedli. Zvýšit mohli Prostějovští v půlce zápasu po Dubově střele do břevna, povedlo se jim to ale až těsně před koncem třetiny. Po další přesné Říhově přihrávce zvýšil Lukáš Duba. Naději na bodový zisk vykřesal svojí premiérovou brankou Zápotočný. Šance však netrvala dlouho, smrští tří branek Jestřábi definitivně Lvy zardousili – 5:1. Hvězdou utkání byl bezesporu domácí forvard Říha, který se podílel na všech brankách Prostějova.
st 7. 3. 2007
LHK Jestřábi Prostějov
5:1 1:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 19. Vymazal (Říha), 39. Duba (Říha, Procházka), 50. Vymazal (Říha), 54. Říha (Suchý, Vymazal), 55. Kukla (Říha, Procházka) - 46. Zápotočný (Vítek). Rozhodčí: Hradil - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 14:13, navíc Všetečka do konce zápasu, Suchý (oba PRO) 10 min. - Antoš (UNL) 5 min a do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1218. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Biegl - Procházka, Poživil, Suchý, Všetečka, Podešva, Jedlička - Duba, Čech, Gengel, Kukla, Říha, Vymazal, Nakládal, Piluša, Minařík, Ondrejkovič

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Nadášdi, Zápotočný, Antoš, Čurilla, Hluchý, Janků, Klobouček, Kudrna Jiří, Liščák, Martinec, Micka, Pazourek, Slížek, Vítek

Kdo dnes přišel do prostějovské HŽP Arény s tím, že se bude dívat na hokej, kde Lvi budou plnit roli jasného favorita a svého soupeře naprosto rozsápají, spletl se! Začátek utkání sice nasvědčoval tomu, že počátek gólového přídělu v brance domácích je jen otázkou času, i vzhledem k tomu, že Jestřábi nastoupili ve značně okleštěné sestavě. Už ve druhé minutě ujel domácí obraně Jiří Kudrna a řítil se tváří v tvář Bieglovi. Domácí brankář jej však s přehledem vychytal. Po této šanci hostí tempo hry hodně zvolnilo, až na konci minuty sedmé se domácí na delší dobu usadili v útočném pásmu, Zikmunda v brance však příliš neohrozili. Neujala se rána Vymazala mířící mezi betony ani na druhé straně bomba Hluchého. Následný tlak hostí vyústil až v oboustranné vyloučení díky šarvátce, kterou vyprovokoval Piluša. Vyfasoval za to dvě minuty navrch, a tak hráli hosté přesilovku, Biegl ale moc práce za této situace neměl. Domácí fanoušci se mohli zaradovat, když v polovině čtrnácté minuty rána Duby propadla Zikmundovi pod lapačkou, ale kotouč se jen zblízka potkal s pravou tyčí branky hostů. Další roztržka mezi hráči na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát byli jejími aktéry Nádaši a Všetečka. Necelou minutu nato hráli Jestřábi ve čtyřech proti třem, když šel za podražení pykat Micka. Domácí si v této příležitosti sice vytvořili několik šancí, Zikmund je ale bez problémů všechny zneškodnil. Až v oslabení po Kuklově hákování se před brankáře Lvů prokličkoval Říha, jeho střela mezi betony ale za tenkou červenou linii neprošla. Gólový zásah přišel až při vyloučení Suchého, když ujeli Říha s Vymazalem, prvně jmenovaný předvedl ukázkovou přihrávku napříč pásmem a Michal Vymazal bombou z kruhu otevřel skóre zápasu.

Do druhé části vstupovali Jestřábi s vědomím, že je zanedlouho čeká přesilová hra. Na konci první třetiny byl za držení vyloučen Hořava. Zikmund ale příliš svého umění opět předvádět nemusel. První vážnější situací byla až střela Grofa, s níž si ale Biegl poradil. Na počátku čtyřiadvacáté minuty se měl domácí brankář opět hodně co otáčet, vše ale vyřešil sebejistě. Při vyloučení Minaříka za zdržování hry vystihl přesilovkovou kombinaci hostů Říha, samostatnou akci ale nedokázal proměnit, Zikmund jej zneškodnil skvělým zákrokem. Polovina páté minuty a kotouč se odrazil přímo na hůl Liščáka, který mohl pohodlně srovnat stav utkání, Biegl bezmocně ležel, ale ústecký útočník naprosto trestuhodně minul odkrytou klec. Domácí posléze dostali možnost dvojnásobné přesilovky, když byl Slížek vyloučen za sekání a půlminutu před koncem jeho trestu dostal Antoš 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, když si v souboji s Kuklou počínal velmi nešetrně. Ani tato přesila Jestřábů nepřinesla zužitkování v podobě gólu, Dubovi přeskočil kotouč hokejku, když mohl zakončovat do poloprázdné branky hostí a chvíli nato byl Říha vyloučen za nedovolené bránění. Toho chtěl využít Martinec, jeho střela do skuliny mezi betony nadělala Bieglovi hodně starostí, za jeho záda se ale nedostala. Osm sekund před návratem Říhy byl vyloučen Houdek, a tak se domácím rýsovala téměř dvouminutová výhoda dvou hráčů na ledě. Ti ji ale, až na neproměněnou vyloženou šanci Gengela, promrhali. Šanci na brejk dostal Lev Hluchý, ale domácí rychlobruslař Čech jej dohnal a zneškodnil. V polovině sedmatřicáté minuty byli Jestřábi pevně sevřeni v tlaku Lvů, Biegl však ostřelování ukončil pohledným zákrokem lapačkou. Hned po vhazování se do šance řítili Říha s Vymazalem, ale po povedené příčné přihrávce druhý jmenovaný přestřelil. Odraženého puku se zmocnil Vítek, spolu s ním ujel domácím Čurila, tato akce ale ztroskotala na domácím brankáři. V závěru prostřední části přidal hostům na cestu do šatny gól Lukáš Duba, který propasíroval puk mezi výstrojí Zikmunda.

Třetí perioda začala poněkud vlažně, až na konci třiačtyřicáté minuty byl vyloučen Procházka za zdržování hry. Minutu poté se počet aktérů zápasu opět měnil. Tentokrát se poté, co Pazourek nešetrně srazil Říhu, vydal domácího ostrostřelce mstít Všetečka. Skončili oba na ledě v pevném objetí a na trestnou lavici putoval Pazourek na 2 + 2 minuty za hrubost a Všetečka ke stejnému počtu minut dostal ještě trest do konce utkání. Domácím tak zbylo jen pět obránců. Navíc ani ne půl minuty nato dostal pukem do obličeje Suchý a byl tak na chvíli také mimo hru. Ochromení zadních řad Jestřábů Lvi okamžitě využili, bombu Hluchého Biegl sice vyrazil, k puku ale neměl daleko nehlídaný Daniel Zápotočný, a tak prohrávali hosté rázem už jen o jednu branku. Při těsném stavu se začal hrát velmi rychlý a pohledný hokej s množstvím šancí na obou stranách. Šťastnější však byli domácí hráči, opět v oslabení ujel obraně Ústí Michal Vymazal a perfektním blafákem do bekhendu překonal Zikmunda a vrátil tak svému týmu dvoubrankové vedení. Další branka padla také při nerovnovážném počtu hráčů na ledě, tentokrát však Jestřábi využili vyloučení Zápotočného, když se kotouč po několikeré teči dostal až k Lukáši Říhovi, který ranou švihem napálil břevno, od něj se však puk odrazil za brankovou čáru. Naneštěstí pro hosty se však provinilec nemohl vrátit zpátky do hry, protože bylo signalizováno další vyloučení ústeckého hráče. Necelou minutu nato zasadili Jestřábi Lvům další ránu, když od modré čáry pálil Říha, kotouč se dostal k nekrytému Petru Kuklovi a ten trefil naprosto neomylně a dovršil tak skóre zápasu, jaké by asi čekal jen málokdo – 5:1. Následovala již jen série vyloučení, utkání se víceméně dohrávalo a po závěrečné siréně se tak po poněkud překvapivém vítězství Jestřábů mohlo prostějovskou HŽP Arénou rozeznít The One and Only...

Radomír Kužílek (trenér Prostějova): Je třeba poděkovat hráčům, kteří dnes odehráli utkání ve vynikajícím nasazení, bojovali a nevzdali se, přestože nastoupili proti silnějšímu mužstu, které má úplně jiné cíle. Ústí sice přijelo bez pěti hráčů sestavy, ale i tak mělo hodně silný kádr a naši kluci je svou bojovností dokonale zaskočili.
Vladimír Evan (trenér Ústí nad Labem) se na tiskovou konferenci po zápase nedostavil.