Ú s t í n/L. - Neuvěřitelné drama o dvou dějstvích shlédla v sobotním podvečeru Lví aréna. Dějství prvé: Délka: třicet minut. Zápletka: Ústí – Brno 0:3. Hlavní hrdina David Appel (na snímku v jedné ze šancí). Dějství druhé: Délka: třicet minut. Zápletka: Ústí – Brno 5:0. Hlavní hrdina: ústecký útok. Resumé: Ústečtí Lvi obrátili značně nahnutý duel s Kometou Brno. Nastartovala je tomuto počinu dorážka Petra Přeučila ve 32. minutě. Ten naběhl z trestné lavice a poprvé v zápase překonal brněnského brankáře. Rozbouřil mohutný tlak Ústeckých, kterému Kometa neodolala. Vítěznou ránu zasadil v 53. minutě Pavel Janků po nejhezčí akci celého mače. Ústí tak ještě teoreticky může na čele tabulky předstihnout Hradec Králové.
so 10. 3. 2007
HC Kometa Brno
5:3 0:2, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 32. Přeučil (Klobouček, Hluchý), 35. Ivan (Janků, Nádašdi), 43. Zápotočný (Kloz, Hluchý), 53. Janků (Pazourek, Nádašdi), 60. Klobouček (Micka, Martinec) - 1. Appel (Hodek), 15. Lhotský (Černý), 25. Hodek (Appel). Rozhodčí: Nečas - Mašek, Bejček. Vyloučení: 5:6, navíc Zápotočný (UNL) 10 min NESP. Využití: 0:1. Diváci: 3871. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Jiří Kudrna - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil

HC Kometa Brno: Maláč - Staněk, Lhotský, Šmach, Vyhlídal, David, Martínek, Mikel - Černý, R. Hruška, Barus - Appel, J. Hruška, Hodek - Mikšan, Zábranksý, Näättänen - Vincour, Barták

Podobně jako v zápase s Hradcem Králové prohrávali domácí už v 1. minutě, když střelou z mezikruží překvapil Přikryla Appel. Brzy poté měli možnost domácí hokejisté hrát přesilovku, ale jejich snaha byla poměrně bezzubá. Další nebezpečnou situaci museli řešit domácí hokejisté v 7. minutě, když hostující Kometa vytvořila kolem domácí branky kolotoč. Následovala hra nahoru dolů, v 10. minutě musel zakročit Maláč proti pokusům Jiřího Kudrny a Hořavy. Ve 12. minutě napřáhl z levého kruhu Hodek a Přikryl kotouč vytěsnil nad branku ramenem. Jak má vypadat správná přesilovka předvedli hosté v 15. minutě. Od vhazování až po finální střelu Lhotského uběhlo pouhých 10 vteřin - 0:2. Minutu nato usedl na trestnou lavici další domácí hráč a hosté rozpoutali před Přikrylem hotové peklo. To ukončil až Mikšan, který si nedovoleně pomohl hokejkou. Poslední slovo první třetiny měli domácí. Micka zavezl kotouč po pravé straně, nahrál před branku rozjetému Liščákovi, ale ten netrefil dobře puk.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět hosté a po závaru před Přikrylem si dal odrazem o brusli málem vlastní gól Ficenc. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a ve 25. minutě, při hře 4 proti 4, udeřili hosté potřetí. Zaváhání Liščáka ve středním pásmu využil Appel, vyslal do brejku Hodka a proti jeho přízemní střele neměl domácí brankář šanci - 0:3. V tu dobu by na domácí tým zřejmě nikdo nevsadil ani pětník. Jestliže patřila první polovina utkání zcela hostům, pak tu druhou jasně ovládli domácí Lvi. Ti se z šoku postupně oklepali a zaveleli k útoku. Již ve 32. minutě, po návratu posledního vyloučeného domácího hráče, Přeučila, na led, prokázal tento svůj důraz na puku a vyraženou Kloboučkovu střelu vrátil do sítě Maláčovy svatyně - 1:3. Vzápětí se na druhé straně vyznamenal Přikryl, který pokryl nebezpečnou střelu Appela. Z následného protiútoku se domácí hokejisté dočkali dalšího snížení. Po přesném pasu Janků z rohu kluziště poslal puk prudkým volejem za Maláčova záda Ivan. Po zbytek třetiny se hosté už jen bránili.

Na začátku závěrečné části hry dohrávali domácí přesilovku, ale svými chybami se připravili o možnost ohrozit soupeřovu branku. Ve 43. minutě udělal vítr v brněnské obraně Kloz, objel branku a příhrou mezi kruhy našel přesně čepel najetého Zápotočného, proti jehož voleji zblízka neměl Maláč šanci - 3:3. Tlak domácích hokejistů pokračoval a hosté se často osvobozovali jen za cenu zakázaného uvolnění. Ve 49. minutě přišel jeden z mála nebezpečných kontrů Komety, ale hned nato pálil nebezpečně na druhé straně Janků. Svůj nápor hokejisté Slovanu korunovali v 53. minutě. Pazourkovu zadovku nahodil před branku Nádašdi a těsně před Maláčem změnil Janků směr letu kotouče přesně do horního růžku - 4:3. Následné chvilkové polevení se Lvům však málem nevyplatilo a mohli děkovat jen výbornému zákroku Přikryla, který zneškodnil pokus úplně volného Appela. S postupem času se Lvi zaměřili spíš na bránění hubeného náskoku a hosté začali zlobit. Na začátku závěrečné minuty si vyžádali oddechový čas a krátce poté odvolali brankáře. Micka ale dokázal vybojovat kotouč a obloukem ho vyhodit z obranného pásma. Na ten si nabruslil Klobouček a střelou do prázdné branky uzavřel účet utkání na 5:3.

Rostislav Čada (HC Kometa Brno): "Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný. Paradoxem a ironií je, že v době, kdy jsme vedli 3:0, a měli dvě přesilovky za sebou, jsme trochu vypadli z pozornosti, nasazení a ostražitosti. Po těch nevyužitých šancích, které tam byly, jsme dostali dva rychlé góly a tím jsme pustili Ústí do utkání. Myslím si, že to byla taková naše pasivita v určité části utkání, která se nám nevyplatila."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Já bych utkání rozdělil na dvě poloviny. Ta první byla na ručník a druhá na infarkt. Začali jsme velice špatně a hlavně vlažně. Po zkušenosti s Hradcem jsme si řekli, že musíme dát pozor na začátek a hned při druhém střídání jsme dostali gól. Po polovině utkání nám hodně pomohl ten kontaktní gól na 3:1 a ve třetí třetině jsme už jasně dominovali. Tam už soupeř jen čekal, jak to dopadne."