Chomutov - Poslední derby s Chomutovem zvládli hokejisté Slovanu vítězně. Domácí však měli raketový start a už ve druhé minutě vedli po brance Charouska. Lvi na obranu hostí vyzráli až na konci druhé části, o to však úderněji. Nejprve se Ústí na KLH dotáhlo brankou Micky a za pár sekund už bylo ve vedení díky přesné střele Liščáka. Smrtící měli Lvi také vstup do třetí části, kdy skóroval Grof. Slovan do konce utkání udržel domácí útok na uzdě a vyhrál na půdě rivala 3:1.
st 14. 3. 2007
Piráti Chomutov
1:3 1:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Charousek (Jeslínek, Hašek) - 39. Micka (Martinec, Hořava), 40. Liščák (Ficenc), 41. Grof (Nádašdi, Pazourek). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Přeučil (UNL) 10 min NESP. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2340. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Piráti Chomutov: Chomutov: Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Vaněček, Révay, Filip, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Tauš - Heinisch, Hašek, Havlůj.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ústí n./L.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil.

Domácí zahájili bez ostychu a už ve 2. minutě dokázali skórovat. Jeslínkův pas stečoval před Přikrylem Charousek, a otevřel tak střelecký účet utkání - 1:0. Slovan se pokusil vzápětí o kontr, ale Antoš se z pravého kruhu neprosadil. V 5. minutě umocnil slibný nástup Chomutova Kloboučkův menší trest za krosček, v první přesilovce zápasu však KLH své vedení nenavýšil. O chvíli později zaujal svou akcí Jeslínek, ale v jejím finále se mu postavil do cesty Přikryl. Slovan sahal po vyrovnání ve 14. minutě, Hluchému ovšem včas nastavil beton Podolka. Záhy hráli v 5 proti 4 hosté, ti však početní výhodu nezvládli podle svých představ. Z přesilovky se Ústí dostalo plynule do oslabení po faulu Přeučila, který si protáhl svůj pobyt na trestné o deset minut za nesportovní chování. Slibně se pro Chomutov vyvíjela přesilovka ve svém závěru, kdy po rychlé kombinaci vypustil na Přikryla puk Kostourek, gólman hostí měl však situaci pod kontrolou. Z atraktivní úvodní třetiny tedy vytěžili jedinou branku domácí.

Hned po pauze navázal Chomutov na svůj nástup z první třetiny a zatlačil Ústí do defenzivy. V krátkém rozmezí si ústecká obrana nadvakrát nepohlídala Révaye, jenž ve své druhé šanci zazvonil na tyčku Přikrylovy klece. Za záchrannou brzdu zatáhl ve 25. minutě ústecký Hořava, po jehož zákroku šli hosté do čtyř. Slovan se měl v oslabení co ohánět, při šanci Bouška po Chatrnúchově pokusu si vybral pořádný kus štěstí. Krátce po přežitém oslabení se v přečíslení 2 na 1 ocitli žlutomodří, Hluchý ale zvolil samostatné zakončení, které se proti Podolkovi neujalo. Ve 29. minutě sáhl při Bouškově vyložené šanci po nedovoleném zákroku Zápotočný, následná přesilovka domácím kýžený efekt nepřinesla. Se stejnou mincí neuspěli po návratu Zápotočného a faulu Trefného hostující Lvi. S blížící se druhou sirénou se oba celky s chutí zakously do svého soka. Před ústeckým i chomutovským brankovištěm se pálily stoprocentní šance, až to ve 39. minutě nevydržel Micka, jenž z první poslal Martincův pas do Podolkovy sítě - 1:1. Tam za 23 sekund zamířilo i nenápadné Liščákovo nahození od modré, a Slovan tak před odchodem do šaten strhl vedení bleskurychle na svou stranu.

Ústí zůstalo při chuti i po přestávce a hned po půlminutě třetího dějství korunoval ukázkovou souhru žlutomodré pětky brankou Grof - 1:3. Nabuzené Lvy přibrzdilo ve 44. minutě vyloučení úspěšného střelce Grofa. Z přesilovky domácích vytěžil největší příležitost Charousek, jeho pokus však nepustilo do branky Přikrylovo rameno. Po Grofově návratu se ocitl v oslabení prozměnu KLH, který ve 49. minutě uchránil před Ficencovou příležitostí Podolka. Chomutovští si pak v 52. minutě vynutili další přesilovku, během níž přičichl ke kontaktní brance Jeslínek a především Boušek, jehož neposlušný puk zradil před poloprázdnou brankou. Už za plného počtu hráčů na ledě pocuchal Boušek z bezprostřední blízkosti nervy Ústeckým Lvům ještě jednou, hosty ale uklidnil zákrokem z kategorie vynikajících Přikryl. Závěr zápasu zpříjemnil Slovanu vyloučený Bombic, po jehož zákroku už si mohli hosté v klidu pohlídat vítězství 3:1.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): „Diváci dneska museli vidět naprosto vyrovnané utkání. My jsme dostali již tradičně branku druhé, třetí střídání a tím jsme nastartovali Chomutov. Ten byl do desáté minuty lepším týmem a vypracoval si i některé šance. Nakonec se rozhodlo během dvou minut druhé třetiny a potom na začátku třetí a to rozhodlo. Myslím si, že dneska vyhrál šťastnější, jelikož to utkání bylo vyrovnaný.“

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): „Bylo vidět, že se soupeř snažil od začátku soustředit na obranu, na druhou stranu musím říct, že jsme hráli výborný hokej. Vytvořili jsme si množství příležitostí ke vstřelení branky, ale bohužel se to nepovedlo. Ústí nás za to potrestalo rychlými brankami a to rozhodlo.“