Ústečtí Lvi dnes po bojovném výkonu porazili medvědy z Berouna 3:0, bodově se s nimi srovnali a posunuli se tak díky lepším vzájemným zápasům na třetí pozici v provoligové tabulce. Výrazným dílem se na výhře podílel Lukáš Sáblík, na kterého dnes Berounští nenašli recept a dovolili mu připsat si do osobních statistik třetí nulu sezóny.
st 26. 11. 2003
Medvědi Beroun 1933
3:0 2:0, 1:0, 0:0

Branky: 6. Dragoun (Buďa, Lipina), 18. Drábek (Lipina), 34. Buďa (Lipina, Kříž). Rozhodčí: Štěpán - Stulák, Kostuba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3200.

Zápas o třetí místo přitáhl na ústecký zimní stadion více než tři tisícovky diváků, kteří ale určitě nelitovali. K vidění byl kvalitní hokej s vysokým nasazením. Domácí brankář Lukáš Sáblík vychytal svůj letošní třetí shot-out. Utkání přihlížel i kladenský trenér Zdeněk Müller, který shodou okolností naposledy trénoval právě místní Lvy a předtím Berounské Medvědy.

Hned od začátku utkání byl k vidění kvalitní a rychlý hokej. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostali hosté, ale Klimentovu střelu z kruhu Sáblík vyrazil betonem. V 6. minutě vybojoval Lipina kotouč v rohu kluziště, přistrčil ho Buďovi za branku a Dragoun jeho přihrávku před brankoviště přetavil tvrdou střelou z voleje v první gól utkání. Vzápětí měli hosté výhodu přesilové hry a zamkli domácí hokejisty v jejich obranném pásmu. Ti se však velkému tlaku soupeře ubránili. Medvědi měli velkou příležitost srovnat ve 14. minutě. Po vhazování napravo od domácí branky se před Sáblíkem objevil osamocený Frolík, ale domácí brankář skvěle proti jeho pokusu zasáhl. Berounští hokejisté postupně získávali mírnou převahu, kterou umocnil v 17. minutě Hodek, který přišel na obranné modré čáře o kotouč. Hostující hráči byli ale náhlou šancí tak překvapeni, že se netrefili do branky. Hned z protiútoku vyslal Lipina do brejku Drábka, který se střelou zápěstím z hranice brankoviště trefil přesně pod víko a přesně tak naplnil otřepanou frázi.

Od úvodu druhé třetiny vystřídal Kopřiva v brance hostí Ježe. K vidění byl opět pěkný hokej, tentokrát s mírnou převahou domácích Lvů. Pokud se ale nebezpeční hosté přesto dostali k přímému ohrožení domácí svatyně, našli tam spolehlivého Sáblíka. V polovině zápasu našel pěkně Klimenta najetého Víška, ale ten na hranici brankoviště nestačil zpracovat skákavý kotouč. Vzápětí na druhé straně Kopřiva chytil pokus Adamského z bezprostřední blízkosti. Ve 33. minutě vybídl Hodek zpoza branky ke skórování najetého Pavlase, ale jeho pokus z první brankář hostí chytil. Ihned po rozehrání posunul Lipina kotouč na Buďu, který objel branku a než se Kopřiva stihl přesunout ke druhé tyčce, zasunul puk za jeho záda - 3:0.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté hodně aktivně, ale přemíra snahy o zkorigování výsledku jim jakoby trochu svazovala ruce. Domácí hokejisté naproti tomu kontrolovali hru a vyráželi do nebezpečných brejků. Ve 47. minutě ujeli v oslabení Lipina s Buďou, ale Kopřiva byl na místě. K vidění byl fyzicky velmi náročný celoplošný hokej s množstvím soubojů. V 53. minutě měl při přesilovce velkou šanci Frolík, ale jeho střelu zblízka domácí brankář parádně vykryl betony. S blížícím se koncem zápasu hýřili Medvědi aktivitou, měli daleko častěji kotouč na svých holích, ale hokejisté Slovanu je prakticky už k ničemu nepustili.

Ohlasy trenérů:
Otakar Vejvoda (HC Berounští Medvědi): "My teď trochu zápolíme se sestavou, máme s ní trochu problémy. Proti tomu základnímu kádru, se kterým jsme sezónu začínali nám chybí sedm hráčů. Naštěstí nám vychází vstříc Liberec a celkem i Kladno, takže sestavu vždy tak nějak zacelíme. Já si myslím, že jsme tu ale dnes neodehráli zas až tak kvalitní zápas. Jsem zvyklý na trochu větší nasazení. Jestli se chceme udržet v první čtyřce? Minule jsme hráli s Třebíčí, měli jsme s ní velké problémy a prohráli jsme 2:3. Teď nás čeká Havířov a potom jedeme do Hradce. Letos není v lize slabé mužstvo a nelze před žádným zápasem říci, že dnes asi vyhrajeme. Není to ode mne alibismus, ale my bychom si přáli, abychom si letos zahráli play-off."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes to mohu shrnout několika slovy. Kvalitní soupeř, pěkný hokej. Divákům se taková hra musela určitě líbit. Je to také dáno tím, že Beroun chtěl nejenom bránit, ale hlavně hrát hokej, což tu většina týmů nedělá. Důležité pro nás ale je, že jsme už s naší hrou tam, kde jsme chtěli být. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a přecházeli do rychlého protiútoku. Doufám jen, že to takhle půjde dál. Teď pojedeme do Opavy a naším cílem je dostat co nejméně branek. Neradi bychom se s někým přestřelovali nějakým divokým výsledkem. Na hostování do konce prosince přišli dva hráči. Prvním je Martin Adamský, to je vynikající bruslař. Nebylo pro něj jednoduché zapadnout do mužstva, ale při jeho kvalitách se rychle sehraje a půjde nahoru. Druhým je Václav Kočí. Kvalitní levý obránce, který dělá minimum chyb. Takového jsme tu potřebovali"