Ú s t í n/L. - Po druhém semifinálovém mači mezi Ústeckými Lvy a Mladou Boleslaví je stav série 2:0 pro Ústí. Lvi zvítězili i ve druhém duelu na vlastním ledě. Tentokrát 4:1. Dnes se oproti včerejšku začalo o poznaní opatrněji, týmy nechtěly opakovat včerejší minely z úvodu utkání. Tempo hry nastartovala až úvodní branka hostujícího Lipiny. Domácí si pak vytvořili řadu šancí a na přelomu třetin obrátili vývoj zápasu. Vítěznou ránu zaznamenal Róbert Liščák. Třetí utkání je na pořadu již pozítří, ve středu 4. dubna v Mladé Boleslavi.
po 2. 4. 2007
BK Mladá Boleslav
4:1 0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 40. Antoš (Janků, Grof), 42. Liščák (Ficenc, Micka), 45. Houdek (Micka, Ficenc), 58. Martinec (Grof) - 25. Lipina (Sedlák). Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 14:14, navíc Přeučil (UNL), Eiselt (MBL), Káňa (MBL) 10 min. NESP a Altrichter (MBL) TS HOZ. Využití: 2:0. Diváci: 6230. Střely na branku: 57:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Ficenc, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Jiří Kudrna - Přeučil, Slížek, Kloz.

BK Mladá Boleslav: Altrichter - Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa - Gombár, Král, Káňa - Eiselt, Šindel, Rozsíval - Paroulek, Lipina, Sedlák - Zdráhal, Piecha, Nouza.

Už ve 2. minutě se zkoušel před Altrichterem prosadit Hluchý, ale boleslavská obrana ho včas zpacifikovala. Následoval tlak domácích, ale z přemíry snahy přišel faul v útočném pásmu a hosté měli brzy výhodu přesilové hry. Při ní ale nejnebezpečněji působil domácí Janků. Těsně po návratu domácího hráče z trestné lavice poslal Liščák do velké šance Micku, ale ten střílel těsně vedle. Vzápětí šli domácí opět do 4, ale hosté dokázali zakontrovat a během 27 vteřin už hráli Lvi přesilovku 4 proti 3 a poté i v 5 proti 3. Domácí hokejisté si ale nevedli příliš dobře a hosté se celkem bez větších obtíží ubránili. Pak následovala série vyloučení na obou stranách a hráči obou mužstev se nemohli pořádně dostat do tempa. Závěr první třetiny pak patřil hostům, kteří si vytvořili tlak a zamkli domácí v jejich obranném pásmu.

Jen několik vteřin ukrojila časomíra z druhé třetiny, když vyslal na Altrichtera jedovku Grof a vzápětí měl slibnou šanci Antoš. Hrálo se ve vysokém tempu, útoky se přelévaly ze strany na stranu. Ve 23. minutě předvedl Piecha po souboji s Jiřím Kudrnou kousek hodný Hollywoodu, ale hlavního rozhodčího přesto nepřesvědčil. Za nafilmovaný pád putoval na trestnou lavici. Domácí přesilovku ale krosčekem zkrátil Liščák. Ve 25. minutě, při hře 4 proti 4, vybojoval u hrazení kotouč Sedlák, posunul za branku na Lipinu, který chytrým nahozením na branku ze záporného úhlu našel skulinku mezi tyčkou a Přikrylovým betonem a odrazem o jeho nohu poslal hosty do vedení - 0:1. Ve 29. minutě nepřekonal při přesilovce v obrovské šanci Altrichtera Micka a poté se brankář hostí blýskl skvělým zákrokem proti Janků. O minutu později objel Kolafa boleslavskou branku a mezi betonem a tyčkou se snažil prostrčit puk do branky. Altrichterův beton kotouč ale zastavil na čáře, a protože nikdo z domácích jej nedokázal dorazit, z branky ho vyhodil Výborný. Důležité okamžiky přinesla 39. minuta. Slovan hrál přesilovku, když v souboji v rohu kluziště přišel o helmu Rozsíval. Krátkého okamžiku, kdy na ledě byli jen tři hráči soupeře, dokázali domácí využít k totálnímu rozebrání obrany a Antoš vyrovnával do prázdné branky. Při gestu radosti domácí kapitán zřejmě zavadil o Altrichtera, který okamžitě vystartoval a srazil se s jedním z čárových rozhodčí.

Jaký měli domácí závěr druhé třetí třetiny, tak vstoupili i do třetí. Ve 42. minutě vyhrál Micka vhazování na Ficence, ten z rohu uviděl úplně volného Liščáka u vzdálenější tyčky a trefou do odkryté branky poslala posila ze slovenské Skalice domácí do vedení - 2:1. Ve 45. minutě domácí při přesilovce opět rozebrali hostující čtveřici a Micka už mohl dávat do prázdné branky. V tom mu hozenou holí zabránil Altrichter. Nemohlo následovat nic jiného, než trestné střílení. K tomu se rozjel Janků, položil si brankáře na led, ale nedokázal přehodit jeho beton. Poté pokračovala domácí přesilovka a po 19 vteřinách ji bombou z vrcholu deštníku proměnil Houdek - 3:1. Hosté se nevzdávali a dokázali žlutomodrým několikrát pěkně zatopit. Ve 49. minutě se během půlminuty vyfaulovali dva domácí hráči a hosté měli obrovskou šanci zkorigovat nepříznivý stav. Trojice domácích hráčů byla celou dobu pod obrovským tlakem, ale nakonec se ubránila. V 54. minutě se dostali do přečíslení Martinec s Klimtem, ale druhý jmenovaný ve velké rychlosti nezvedl dostatečně kotouč přes Altrichterův beton. V 57. minutě si hosté vyžádali oddechový čas a poté zkusili hru bez brankáře. Příliš se jim ale nedařilo dostat domácí pod tlak, a tak zákonitě musel přijít trest. Po Grofově nahrávce stanovil Martinec střelou do prázdné branky konečný stav utkání na 4:1.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): "Utkání rozhodla poslední půlminuta druhé třetiny, kdy jsme dostali gól na 1:1. Do té doby to bylo z obou stran kvalitní utkání, kdy se hrálo na to, aby ten gól někdo nedostal. Vedli jsme 1:0, ale, bohužel, dostali jsme na 1:1 třicet vteřin před koncem třetiny. Nevím, jestli to byl zákrok na odpískání. V dané situaci jsme dostali gól, a to nás poznamenalo. Venca Eiselt si ještě nesmyslně vykoledoval desetiminutový trest, hráči byli v kabině rozhozeni a tím se vlastně ta hra zhroutila. My jsme dostali hned ve druhé minutě po hrubce Lipiny gól. To byla ale taková hrubka, že takovou nesmí udělat starší žák. Říkali jsme si, že toto utkání rozhodne možná jedna dvě chyby. Bohužel, lajdáckostí koncem druhé a začátkem třetí třetiny jsme prohráli celé utkání. Dřina, která tam dvě třetiny byla, je vniveč. S takovým výkonem se tak kvalitní soupeř, jakým je Ústí, nedá přehrát. Pokud bychom nechtěli věřit, že to doma zvrátíme, bylo by potřeba to rychle zabalit. Musíme se na to připravit a urvat doma vítězství, jinak je po sérii. Pokud tohle někdo nemá za cíl, tak si odevzdá věci, i kdybychom měli hrát třeba jen s patnácti hráči..."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme to utkání odehráli parádně, zodpovědně, s chutí. Udělali jsme minimum chyb do obrany a myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Hráčům můžeme jedině poděkovat a hlavně pogratulovat, protože předvedli to, co umí. Od začátku jsme byli v pohybu. Včera jsme ho měli v první třetině a dnes jsme to vydrželi celé utkání. Série je ale stále otevřená. Nic není rozhodnuté. Čeká nás další utkání v Boleslavi a nevěřím tomu, že oni jsou takové mužstvo, které by složilo zbraně. Jak je to s Markem Ivanem? Marek Ivan dnes byl odvolán z týmu a v play off se už neobjeví. Důvod je interní. Řekl bych jen jedno. Marek dělal spoustu neslučitelných věcí, aby mužstvo fungovalo tak, jak má fungovat, což já jako trenér nemohu tolerovat."