Ú s t í n/L. - Přestože Ústečtí Lvi ve třetím semifinálovém zápase prohrávali dvakrát o dvě branky, opět prokázali, že tento tým je nesmírně houževnatý. Po dalším velkém obratu vezou z Boleslavi rozhodující třetí vítězství. Stejně jako v předešlých dvou zápasech i v tom třetím skórovali jako první Boleslavští. Přesilovku využil v sedmé minutě Eiselt. S góly se pak roztrhl pytel ve druhé třetině. Oba týmy dali po dvou brankách, a před závěrečným dějství tak vedli domácí o gól. Hned zkraje poslední třetiny však ve vlastním oslabení vyrovnal Hluchý a o několik minut později dokonal obrat Tomáš Klimt. Středočeši se však nepoložili a Káňa srovnal. Definitivní k.o. zasadil Boleslavi David Pazourek. Účet pod skvělou hostinou podtrhl při power play do prázdné boleslavské klece Milan Antoš - 4:6. Slovan neztratil s Mladou Boleslaví ani jeden zápas a naprosto zaslouženě postupuje do finále první ligy!
st 4. 4. 2007
BK Mladá Boleslav
4:6 1:0, 2:2, 1:4

Branky a nahrávky: 7. Eiselt (Ťupa, Bauer), 22. Šindel (Eiselt), 30. Šindel (Ťupa), 56. Káňa (Piecha, Bauer) - 24. Houdek (Ficenc), 37. Klobouček (Micka), 45. Hluchý (Martinec), 52. Klimt (Grof, Hluchý), 58. Pazourek (Antoš), 60. Antoš. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 14:13, navíc Jindra (MLB) 10 min ZHK, Jiří Kudrna (UNL) 10 min ZHK, Zápotočný (UNL) 10 min + OK NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 3500. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:6.

BK Mladá Boleslav: Altrichter - Gulaši, Nedoma, Bauer, Ťupa, Výborný, Rýgl, Jindra, Drábek - Gombár, Král, Káňa - Eiselt, Šindel, Rozsíval - Zdráhal, Piecha, Sedlák - Paroulek, Krupka L., Nouza

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Janků - Klimt, Martinec, Hluchý - Kudrna Jiří, Liščák, Micka - Vítek, Kloz, Přeučil

Na úvod se domácí ubránili přesilovce při vyloučení Šindela. Už začátek pak ukázal, že to bude pravá hokejová bitva s báječnou kulisou, kterou vytvořili fanoušci obou týmů. A ukázalo se také, že sudí Jeřábek nasadil od začátku přísný metr a v plném počtu hráčů se prakticky nehrálo. V 5. minutě pak dostali Boleslavští výhodu dvouminutové dvojnásobné přesilovky. Za katr putovali Jiří Kudrna a Micka. Sám před branku hostí se dostal Šindel, ale Přikryl předvedl parádní zákrok. Vzápětí byl vyloučen také domácí kapitán Král. Při hře čtyř proti třem pak Ťupa ideálně našel volného Eiselta a ten do odkryté části branky otevřel skóre – 1:0. Jako zatím pokaždé v sérii se tak Boleslav ujala vedení. Naopak vyrovnat mohli hosté dokonce ve vlastním oslabení. Janků zachytil nevydařenou střelu Rozsívala, ve finále naštěstí pro domácí puk na volného Pazourka nedokázal propasírovat. V závěru první třetiny si Boleslavští vytvořili tlak, střely Rýgla a Výborného si však cestu do sítě nenašly.

Na začátku 22. minuty se pak domácím vyplatil důraz před brankou soupeře. Střelu Eiselta totiž Přikryl neudržel a Šindelova dorážka znamenala vedení 2:0. Janků naopak v přesilovce Lvů zkoušel pozornost Altrichtera. Následně hráli Severočeši ve čtyřech proti třem a i oni se dočkali gólové trefy. Po přihrávce Ficence mířil přesně Tomáš Houdek – 2:1. Hosty gól povzbudil a stále častěji se tlačili před domácí svatyni. Antošův bekhend ale Altrichter kryl. Na druhé straně pozornost Přikryla vyzkoušel nepříjemnou střelou Výborný. V polovině zápasu už ale opět červené světlo za Přikrylem svítilo. V početní převaze střílel Ťupa a Šindelova dorážka znamenala dvoubrankové vedení – 3:1. Ovšem ve 37. minutě si za branku najel Jan Klobouček a než se Altrichter stačil přesunout ke druhé tyči, ústecký obránce puk protlačil za brankovou čáru – 3:2.

Od 45. minuty se pak začínalo znovu. Hosté si svou trefu do černého nechali do vlastního oslabení, když individální akci Petra Hořavy zakončil u tyče nekrytý Milan Hluchý - 3:3. A mohlo být z pohledu domácích ještě hůře. Klimt našlápl k sólu, ale koncovku nevzdál. Puk vyslal nad Altrichterovu branku a Grof od modré mířil jen do tyče. Další obrovskou příležitost nevyužil ústecký Klobouček, když v přečíslení dvou na jednoho poslal Mickův pas jen filigránsky bekhendem těsně vedle. Hosté měli ve třetí části jednoznačně více ze hry a přidali další gól. Tentokrát pro změnu v přesilovce. Střelu Grofa v 52. minutě ještě Altrichter vyrazil. Jenže na dorážku z hole Tomáše Klimta už nedosáhl – 3:4. Ovšem domácí se nevzdali a v 56. vyrovnali. Na přihrávku Piechy si do volného prostoru najel Káňa a vrátil Boleslav do hry – 4:4. V přílišné snaze o to strhnout vedení na svou stranu ale domácí chybovali, a to dokonce v přesilovce. Toho využil zkušený Antoš, který vybojoval puk za soupeřovou brankou, a po jeho asistenci zcela volný David Pazourek upravil na 4:5. Při závěrečné power play pak střelou do prázdné branky rozhodl s definitivní platností nejen o výhře, ale také o postupu Severočechů Milan Antoš.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme znovu prohráli po hrubých chybách. Čtyři z pěti inkasovaných branek padly skutečně po individuálních chybách. Ty soupeř potrestal. Do třicáté minuty jsme přitom byli lepším mužstvem. Hráli jsme slušný hokej. Bohužel hraje se na šedesát minut. My to až do konce nezvládli. A to jsme za stavu 4:4 hráli přesilovou hru a při ní naopak inkasujeme rozhodující gól. Zase po hrubé chybě dvou hráčů. Samozřejmě hokej se hraje na chyby. Kdo je umí využít, tak vyhrává. Soupeř nás potrestal.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi):Mohu jen potvrdit, že to bylo utkání kdo s koho. Jak jsme předpokládali, Boleslav nesložila zbraně. Byla pro nás velice nepříjemným soupeřem. My jsme tentokrát vyhráli vůlí. Hráči, zejména za předvedený výkon ve třetí třetině, zaslouží absolutorium. A jestli to bylo nervózní utkání? Nám zpočátku ta hra nevyhovovala. My potřebujeme hrát na čtyři pětky a dostat se do tempa. Byla tam spousta oboustranných vyloučení. Pak se někteří nedostanou na led a hraje se to pouze na pár lidí, což je škoda. Nám to skutečně nevyhovovalo. Ve druhé třetině se nám ale podařilo dát kontaktní gól na 3:2 a to bylo dobré. Věděli jsme, že tak se nám půjde lépe do třetí třetiny. A také jsme věděli, že my máme tři mečboly. Naproti tomu Boleslav už musela vyhrát. Proto jsme do třetí třetiny šli s tím, že nemáme co ztratit. Podařilo se nám utkání otočit a proto jsme rádi.“