Ú s t í n/L., Ch o m u t o v - Ve finálové sérii má ústecký soupeř mečbol. Ve třetím mači souboje o postup do extraligy padli Lvi v Chomutově 2:3 po prodloužení a pokud chtějí finále zvrátit, musí dvakrát za sebou soka porazit. Dnes se Ústeckým podařilo dvakrát vyrovnat náskok domácích. Nejdřív Kloz na 1:1, v polovině utkání pak Jakub Grof na 2:2. Potřetí již reagovat nemohli. Vítěznou ránu jim zasadil Jeslínek v prodloužení. Čtvrté utkání se hraje znovu v Chomutově zítra od 17:30 hod.
pá 13. 4. 2007
Piráti Chomutov
Ústecký Slovan s.r.o.
3:2pp 2:1, 0:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Polanský (Havlůj, Tauš), 14. Polodna (Boušek, Bombic), 62. Jeslínek (Charousek, Nosek) - 11. Kloz (Zápotočný, Kudrna Jiří), 27. Grof (Klimt, Janků). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 14:12, navíc Tauš (CHM) 10 min. ZHK a Nádašdi (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 28:51. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Piráti Chomutov: Horčička - Chatrnúch, Malínský, Trefný, Vaněček, Černý, Révay, Nosek, Bombic - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Polanský, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Kudrna Jiří - Přeučil, Slížek, Kloz.

Komentář

Do třetího finálového duelu vstoupili aktivněji hosté. Lvi dlouho obléhali branku Luboše Horčičky, avšak svůj nápor nedokázali přetavit v gól, když narazili na výborně organizovanou defenzivu Chomutova, v čele s jistým gólmanem. Tlak Slovanu byl rovněž umocněn řadou početních výhod. Gól v brance KLH visel ve vzduchu obzvlášť při šancích Kloze v minutě páté…Horčička však svůj tým podržel a ten se odměnil vyprodaným tribunám ČEZ stadionu vedoucí brankou. Tomáš Polanský se v 10. minutě ve skrumáži zorientoval nejlépe a modrobílá vlna radosti se mohla rozproudit - 1:0. Z vedení se Chomutovští neradovali dlouho, přesně dvacet čtyři sekund… Slovan v tlaku na bránu domácích nepolevil a odměnou mu byl gól, o nějž se zasloužil přesnou ranou do „vinglu“ Jan Kloz - 1:1. Početní výhodu dostali i chomutovští, a to hned dvojnásobnou. V ní uzamkla svého severočeského soka první formace KLH a důrazný Petr Polodna dorazil neposednou gumu za Přikrylova záda - 2:1 - chomutovský stadion bouřil radostí. Úsměv na tvářích příznivců modrobílé barvy vydržel až do přestávky a do šaten se tak šlo za výhodnějšího stavu pro Chomutov.

Nervy drásající utkání pokračovalo i po přestávce a na hráčích obou celků bylo vidět velké odhodlání v podobě obětavých obraných zákroků i dohrávání osobních soubojů. Úvodní nápor Lvů Chomutov opět přečkal, ale v šesté minutě druhé dvacetiminutovky mohla početná skupina podporující ústecký Slovan přeci jen podruhé zajásat radostí. Stav utkání srovnal Lev Jakub Grof, jehož nahozenou střelu domácí gólman neviděl a ta „zaplula“ přesně do pravého rohu branky - 2:2. Hostující tým si v dalším průběhu vynutil svou aktivní hrou „několik“ faulů a naskytla se mu přesilovka pět proti třem. Žlutomodří kombinovali v útočném pásmu tak dlouho, až jim nakonec z přesilovky nezbylo nic než jen vzpomínky bez gólového efektu. Obrovskou šanci ke vstřelení gólu měl Slovan po zaváhání domácího beka, ale lví drápy zbrousil obranným zákrokem Josef Revay a nepustil tak hosty do šance. KLH se prakticky do konce druhého dějství nedostalo ke své hře, k nevoli sedmitisícového kotle hrálo do konce třetiny ještě ve dvou oslabeních, ale snad nervozita či pocit nutnosti svazoval ústecké hole a do konce prostředního dějství se červené světlo nerozsvítilo.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako předchozí dvě. Diváci viděli doslova boj o každý metr ledu a finálová bitva měla všechny rysy vypjatého duelu – mnoho osobních soubojů, avšak minimum vyložených šancí…nikdo nechtěl udělat chybu, která by ho mohla stát vítězství. Blízko k brance měli modrobílí ve 44. minutě, „žolík“ druhého duelu ve Lví aréně, Martin Heinisch, však tentokrát odkrytou klec netrefil. Domácí se stále více dostávali do hry, ale dobýt svatyni Petra Přikryla se jim nepodařilo. Hra se přelévala z útoku do útoku a vyprodané tribuny viděly vyrovnanou fázi hry, poté se však ozvala léta chomutovského stadionu a ten se ponořil na dlouhých třicet minut do tmy. Po vynucené pauze se tak oba týmy vrátily na ledovou plochu s vědomím, že kdo dá branku, zvítězí… Větší šanci ke skórování měly domácí dvě minuty před třetí sirénou, ale Boušek s Polodnou ani na dvakrát vynikajícího Přikryla nepřekonali. Do třetí sirény se již nedostalo ani jedno z mužstev k vyloženému zakončení, a když už se zdálo, že vše dojde v klidu do prodloužení, fauloval Revay a čtyřicet čtyři vteřin před koncem se tak naskytla Slovanu jedinečná možnost zvrátit stav ve svůj prospěch. Bojovníci z Chomutova ale Lvy již nepustili do šance a prodloužení začalo domácím oslabením…

…ve kterém se Slovan nedostal krom střely Liščáka k žádné vážnější šanci, a tak zahřmělo na straně druhé. Chomutovský odchovanec Jiří Charousek zavezl puk do útočného pásma hostů, vyslal pas na najíždějícího Michala Jeslínka a ten se štěstím usměrnil puk za Přikrylova záda – zaplněné ochozy ČEZ stadionu zachvátilo šílenství…KLH zvítězilo v prodloužení 3:2, ujalo se vedení v sérii a udělalo důležitý krok…

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Souhlasím s trenérem soupeře. Dnes vyhrál šťastnější tým, jelikož byl zápas do posledních chvil vyrovnaný. O osudu utkání rozhodovaly přesilové hry, které naštěstí soupeř nevyužil. Zítra věřím, že dokážeme udělat ten poslední rozhodující krok."

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Myslím si, že dneska vyhrál šťastnější tým. O osudu utkání rozhodla naše střelecká nemohoucnost, zejména v první třetině, kdy nás vychytal Luboš Horčička. Samozřejmě nás hodně i mrzí početní výhody, které jsme trestuhodně promarnili. Trochu nás vykolejil i výpadek proudu ke konci zápasu. Potom jsme se již do tempa nedokázali dostat. Škoda, že jsme nedokázali dát branku v prodloužení z přesilovky, naopak jsme hned po ní inkasovali."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže