KLH Chomutov - Slovan Ústečtí Lvi 2:3 po prodloužení!
Hokejisté Ústí nad Labem dokázali v nervydrásajícím souboji v Chomutově odvrátit hrozbu konce série a po výhře v prodloužení rozhodli o tom, že o postupujícím do extraligy rozhodne až pátý zápas, který se v pondělí hraje v Ústí nad Labem. Vítězný gól vstřelil v 66. minutě zápasu Petr Hořava, další góly Slovanu dávali Jakub Grof a Tomáš Klimt.
so 14. 4. 2007
Piráti Chomutov
2:3pp 1:0, 0:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 5. Hašek (Jeslínek, Nosek), 54. Hašek (Charousek, Chatrnúch) - 21. Grof (Nádašdi), 36. Klimt (Martinec, Klobouček), 66. Hořava (Klimt, Micka). Rozhodčí: Bolina, Polák - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 11:10, navíc Mikšovic (CHM) 10 min NESP. Využití: 2:2. Diváci: 7000. Střely na branku: 38:48. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Piráti Chomutov: Horčička - Chatrnúch, Malínský, Trefný, Vaněček, Černý, Révay, Nosek, Bombic - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Polanský, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (21. Zikmund) - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Klobouček, Kolafa, Nádašdi, Zápotočný - Antoš, Hluchý, Janků - Klimt, Kloz, Vítek - Liščák, Martinec, Micka - Pazourek, Přeučil, Slížek

V úvodních minutách čtvrtého finálového duelu se do první šance dostali domácí, Jiří Charousek mazácky zasekl puk a poté si položil hostujícího gólmana, ale ten stihl hokejkou zažehnat gólovou radost domácích. O minutu později dostali modrobílý výhodu přesilové hry a půl minuty před jejím koncem poslal chomutovské fanoušky do varu Jaroslav Hašek. Střelu Noska ústecký gólman vyrazil před sebe, puku se zmocnil děčínský rodák a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Do konce úvodního dějství se již stav nezměnil, přestože blíže ke gólu měli domácí, ale Charouskovu kličku ze 12. minuty Přikryl vystihl. Když se neprosadil ani v 18. minutě Hluchý z rychlého výpadu, šlo se do šaten s jednogólovým náskokem pro Chomutov. Rozhodčí však ještě stihl třicet osm vteřin před koncem vyloučit za nedovolené bránění domácího kapitána…

…a chomutovští tak začínali druhou třetinu v početní nevýhodě. Slovan nabídnutou možností nepohrdnul. Necelou minutu po nástupu na led zkusil své štěstí Jakub Grof a několikrát tečovaný puk skončil k radosti ústeckých fandů v síti 1:1. Slovan měl v této fázi hry více ze hry a zle zatápěl domácí defenzivě. Ujmout vedení se mohli hosté o dvě minuty později, ale Janků odkrytou klec minul. Tlak Lvů byl ještě posílen třemi přesilovkami, ale ani jednu využít nedokázali, naopak to mohli být domácí, kdo se mohl znovu ujmout vedení, ale únik tří domácích forvardů na jediného ústeckého beka chomutovští překombinovali. Trest chomutovské neminul, ve 36. minutě vybojoval puk z pravého kruhu Tomáš Klimt a pohotovou a přesnou ranou zápěstím vymetl pavučiny z pravého rohu Horčičkovy svatyně 1:2. Svou aktivní hrou nepouštěl domácí hokejisty do tlaku a do konce druhého dějství se již skóre nezměnilo. Ústí otočilo pro něj nepříznivý stav a do třetí dvacetiminutovky vstupovalo s jednogólovým vedením.

Bouřlivá atmosféra na ČEZ stadionu hnala Chomutov do útoku, ale ten se proti důrazným hostům z počátku třetí třetiny ne a ne prosadit. Rozhodnout utkání mohli naopak Lvi, ovšem to by musel Ficenc, Janků či Micka samostatný únik proměnit…Luboš Horčička stále živil naděje domácích na vyrovnání. K nelibosti fanoušků v modrobílém však putoval za „katr“ Chatrnůch a na ledě se objevili odpadky. Po úklidu ledu mohli diváci vidět opět velmi vypjaté utkání s minimem šancí. O další rozruch v hledišti se postaral opět muž v pruhovaném dresu, když ochozy ČEZ stadionu nesouhlasily s jeho verdiktem ohledně zásahu na Mikšovice. Ani samotný hráč se s jeho rozhodnutím odmítal smířit a tak obdržel desetiminutový osobní trest. Led byl znovu zasypán odpadky a utkání bylo opět přerušeno. Přibližně půl minuty po úklidu ledové plochy se však na chomutovském stadionu strhla ohromná vlna radosti. V čase 53:23 dokázal Jiřího Zikmunda, jenž naskočil od druhé třetiny za zraněného Přikryla, překonat Jaroslav Hašek, jeho bývalý spoluhráč z Děčína, z pravého kruhu pro vhazování střelou těsně nad ledem, bylo srovnáno - 2:2. V hledišti propuklo peklo a chomutovští se snažili rozhodnout, ale kvalitní napadání domácí rozehrávky nepouštělo KLH do většího tlaku. Rozhodnout mohli opět přesilové hry, ale ani chomutovská, tak ani ústecká početní výhoda z 57. minuty brankou neskončily, a tak se severočeská bitva přesunula do prodloužení.

Do nastavení nastoupil sebevědoměji Slovan. V první minutě měli slušnou šanci Pazourek s Hořavou, ale jejich snahy vyšly na prázdno. Obrovskou šanci ke skórování mělo KLH v 62. minutě, Chatrnůch však z kruhů trefil jen Zikmunda, který si zkušeně vybruslil a snížil tak chomutovskému bekovi střelecký úhel. Přišlo potrestání, v přesilové hře hostujícího celku se po sporné situaci před Lubošem Horčičkou prosadil Petr Hořava a ČEZ stadion se ponořil do ticha. Ústečtí hokejisté zvítězili 2:3 a vrátili tak finálovou sérii na svůj led, kde se v rozhodujícím pátém klání rozhodne o tom, který ze severočeských celků získá extraligovou příslušnost…

Vladimír Petrovka (Chomutov): První třetina byla výborná, měli jsme dostatek šancí, kdy jsme mohli zvýšit náskok na 2:0, ale Ústí se po vyrovnávacím gólu zvedlo, začali si věřit, všechno navíc umocněno několika početními výhodami v řadě. Nás to stálo spousty sil v druhé třetině. Znova ale opakuji, že mužstvo je obrovsky silné, obrovsky bojuje a bohužel ten závěr dopadl, tak jak dopadl.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): „Chomutov, nabuzený včerejším vítězstvím, vstoupil do utkání parádně a musíme sportovně přiznat, že v první třetině byli domácí lepším mužstvem. Obraz naší hry se změnil ve druhé třetině. Chtěli jsme sérii vrátit do Ústí a za to musíme klukům poděkovat. Myslím si, že kdybychom ve druhé třetině proměnil několik šancí, které jsme měli, tak jsme se nemuseli na konci tak trápit.