Přestože Ústí nad Labem v Liberci od deváté minuty prohrávalo, nesložilo zbraně a postupně skóre otočilo zásluhou přesných zásahů Ficence a Heřmana. Jenže na obrat ve skóre stihli Tygři zareagovat již za tři minuty a navíc na začátku třetího dějství udeřil ještě liberecký Hunkes, který stav vrátil na stranu hokejistů z pod Ještědu. Ústí nad Labem si tak ze Svijanské Areny odvezlo těsnou prohru 2:3.
út 7. 8. 2007, Tipsport arena
Bílí Tygři Liberec
3:2 1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Kašpařík (Novák), 33. Dušek (Rapač), 41. Hunkes (Plodek) - 18. Ficenc (Šaffer), 30. J. Heřman (Antoš). Vyloučení: 12:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Žabka, Zíb, Derner, Jiruš, Kočí, Hunkes, Holub, Rýgl - Novák, Kašpařík, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Nedorost, Rapač - Vantuch, Dušek, Špaček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Hořava, Houdek, Kudrna, Novotný, Pojkrar, Vágner, Zeman - Antoš, Čaloun, Heřman - Janků, Klimt, Kudrna - Martinec, Mrázek, Míka - Pazourek, Přeučil, Šaffer.

První třetina

První příležitost k otevření skóre si vypracovala ve druhé minutě formace Liberce vedená Janem Plodkem, když si nejprve vynutila přesilovku a v ní následně roztočila obranu hostí. Rozvlnit síť za zády Přikryla se jim ale nepodařilo. V páté minutě byli domácí oslabeni o Nedorosta, který šel na trestnou a Hnilička musel hasit požár po střelách Heřmana a Čalouna, i on ale nakonec odolal. Na počátku šesté minuty se v další šanci ocitl Plodek, který nedokázal přes hradbu těl překonat ležícího Přikryla, neujala se ani následná dorážka Klimenty. I nadále se hrálo spíše v obranném pásmu Ústí, Liberec ale nedokázal vymyslet finální přihrávku, která by znamenala gól.

Devátá minuta už ale branku přinesla. Po chybě obránce hostí ve středním pásmu se puku zmocnil Václav Novák, který zavezl puk do pásma a vystřelil. Jeho pokus zlikvidoval Přikryl betonem, ale odražený puk se dostal ke zcela volnému Pavlu Kašpaříkovi, který ho vrátil do odkryté branky.

Druhá polovina první části už nebyla tak pohledná, hra sice trochu přitvrdila a přibylo i vyloučených, ale na atraktivitě zápasu to nepřidalo. Dobrou příležitost na srovnání měli Lvi při vyloučení Žabky v sedmnácté minutě. Nápor první formace Bílí Tygři ještě přežili. Pak přišla ale střela z úhlu v podání Šaffera a následná dorážka Tomáše Ficence, která přinesla hostům vyrovnání.

Druhá třetina

Prostření část začala dohrávkou přesilovky domácích, kteří ale nedokázali vymyslet zhola nic. Pak se k trestoměřičům odebral Hunkes za zdržování hry, ale paradoxně se ve velké šanci ocitl domácí Plodek, který ukličkoval dva obránce Ústí a následně trefil tyč. Poté měli přesilovku domácí, ale dvě sekundy před návratem hříšníka Klimta fauloval zbytečně Plodek a nabídl tak tu samou výhodu Slovanu.

Hosté se ale díky výborné obraně Liberce před Hniličkou takřka neusadili a gólman Liberce si připsal během oslabení pouze jeden zákrok, když přikryl puk po nahození Ústí. Na konci devětadvacáté minuty si připsal výborný zákrok Hnilička po samostatné akci Jana Heřmana. Útočník hostí však z neproměněné šance nemusel být smutný, protože ve třicáté minutě se mu povedla střela z kruhu a překonal Hniličku.

Slovanu narostla křídla a hráčů ve žlutém byl plný led a Hnilička měl plné ruce i nohy práce. Zahřmělo ale na druhé straně. Po střele Rapače od modré zazvonila za zády Přikryla tyč, k odraženému puku se dostal Antonín Dušek a srovnal stav utkání. Obraz hry se po vyrovnání obrátil a aktivnějším celkem na ledě byl Liberec. Na konci druhého dějství hráli Bílí Tygři přesilovku, ale nebezpečí pro hosty z toho nevyplynulo. Hra obou celků postrádala sehranost a přesnost. Ve čtyřicáté minutě šel na trestnou Klimt, Liberec však už do přestávky Přikryla neohrozil.

Třetí třetina

Stejně jako na začátku druhé třetiny i ta třetí začala dohrávkou přesilovky domácích. Zkrácenou početní převahu dokázali domácí využít, když odražený puk po střele Plodka vrátil za záda Přikryla Jiří Hunkes. Ve třiačtyřicáté minutě měl tutovku Leoš Čermák, který po křižné přihrávce jen těsně minul vzdálenější tyč. O minutu později vybídl ke skórování chybnou rozehrávkou Přikryl Nedorosta, svou chybu hned napravil včasným sklapnutím betonů.

Padesátá minuta přinesla další vyloučení. Přistiženým při činu byl hostující Antoš, který zahrál vysokou holí. Domácím se ale hra s mužem navíc nepovedla a díky dobré vysunuté obraně hostí Přikryla skoro neohrozili. Hned po přesilovce se dobrou střelou z mezikruží zkoušel prosadit Petr Hořava, jeho pokusu ale chybělo pár centimetrů. Na druhé straně střílel z první Víšek, jeho projektil zasáhl Přikryla do masky a hra musela být přerušena.

Ve čtyřiapadesáté minutě šel na trestnou za vražení na hrazení Špaček a dal hostím dvouminutovou výhodu. Jen o chvilku později k němu přisedl Boris Žabka, Ústí tak mělo před sebou minutu a půl dlouhou přesilovku proti třem. V ní promarnil tutovku Martinec, který byl po přihrávce Čalouna zcela sám před brankou. Pak se proti pravidlům provinil Antoš, a hra tak pokračovala přesilovkou čtyř proti třem. I tu ale domácí přečkali bez úhony. Hosté se na konci ještě snažili o vyrovnání, ale Novotný připravil svůj tým o naději, když byl vyloučen za hákování. V nabídnuté přesilovce si už domácí Bílí Tygři pohlídali jednobrankový náskok a mohli se tak radovat z prvního pohárového vítězství.