Ú s t í n/L. - Jako poslední, s kým se Ústečtí Lvi v poháru měli potkat, přijel na led nováčka tým finalisty posledního ročníku extraligy HC Moeller Pardubice. Domácí vypadali nejprve trochu zakřiknutě, ale poté se svému soupeři vyrovnali. Hosté sice působili hokejovějším dojmem, hokejisté Slovanu však nedostaky dohnali svou bojovností. Ani po 65 minutách hry nebyl znám vítěz, proto utkání dospělo až k samostaným nájezdům. Prémiový bod hostům vystřelil Petr Sýkora.
út 14. 8. 2007
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
3:4sn 1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Janků (Pazourek), 30. Klimt (Martinec), 54. Hořava (Čaloun) - 31. Sýkora (Linhart), 35. Ondřej (Tvrdík), 53. Pivko (Havíř), 65. Sýkora (rozhodující sam. nájezd). Rozhodčí: Šír - Špringl, Podrazil. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3540. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - 17 Zeman, 22 Ficenc, 33 Novotný, 52 Hořava, 24 Houdek, 15 Vágner, 21 Pojkar, 32 Zápotočný - 2 Šaffer, 73 Martinec, 69 Klimt - 11 Čaloun, 7 Liščák, 9 Heřman - 10 Janků, 25 Pazourek, 29 Hašek - 26 Míka, 13 Slížek, 23 Klobouček.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Růžička - Koma, Linhart, Snopek, Havíř, Čech, Richter, Posmyk, Šeda - Sýkora, Rolínek, Hlinka - Andrašovský, Pivko, Somík - Tvrdík, Blažek, Ondřej - Klejna, Rákos, Haluza.

Z úvodního náporu Pardubic pramenily dva domácí fauly za sebou. Že se při přesilovce hostí neměnilo skóre, byla zásluha Přikryla v brance a Pojkara, který už překonaného brankáře včas zastoupil. Lvi se postupně rozkoukali a v závěru svého dlouhého oslabení si dokonce vytvořili šanci. V 7. minutě mířil přesně Míka, Růžička v brance hostí byl však proti a střelu vytěsnil vedle levé tyčky. Od 9. minuty měli domácí možnost hrát minutu dvojnásobnou přesilovku, ale neprosadili se. Naopak to byli hosté, kdo poté zatlačil svého soupeře do hloubi obranného pásma. Gólovou tečku za první třetinou přinesla její poslední minuta. Při hře 4 proti 4 posunul po vyhraném vhazování Pazourek kotouč na Janků a ten svůj brejk zakončil střelou nad lapačku pardubického gólmana - 1:0.

Ve druhé třetině se hrál od počátku rychlý hokej. Šance se rodily na obou stranách, brankáři byli ale spolehliví. Ve 26. minutě Východočeši přečíslili domácí, Sýkora ale střílel vedle. Poté se ale na nějakou dobu stali pány ledu hráči v červených dresech. Ve 27. minutě zaskočil za Přikryla, kterého po zásahu puk doslova přeletěl, Klobouček a vyhodil kotouč téměř z brankové čáry. Ve 30. minutě navíc usedl na trestnou lavici Vágner a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Jenže Klimt projel při oslabení celým kluzištěm a nenápadným bekhendem poslal kotouč Růžičkovi mezi betony - 2:0. Domácí byli v euforii a snad i pozapomněli, že hrají stále v oslabení. Zpět na led je vrátil pardubický rychlík Sýkora, který prakticky po vhazování ve středovém kruhu vyrazil na zteč. Čtveřice domácích se rozestoupila a Přikryl byl proti jeho pokusu téměř bezmocný - 2:1. Za další 4 minuty už bylo srovnáno. Tvrdík našel zpoza branky volného Ondřeje, jehož volej málem protrhl síť - 2:2. Ve 37. minutě měli domácí další dvojnásobnou přesilovku, tentokrát téměř celé 2 minuty. Nenaložili s ní však příliš dobře a šanci tak promrhali.

Úvodní minuty třetí části hry hrála obě mužstva dost opatrně. Ve 44. minutě přihrál od zadního mantinelu Heřman Čalounovi, jeho pohotový volej ale Růžička skvěle zastavil. Poté si obě mužstva zahrála přesilovku, nic dramatického ale nepřinesly. V 50. minutě vyřešil zalehnutím kotouče Přikryl ošemetnou situaci u svého brankoviště, ale hosté i nadále obléhali jeho svatyni. V 53. minutě se rozjetý Pivko vyhnul Pojkarovi a lehkým bekhendem překonal přesouvajícího se Přikryla - 2:3. Hosté tak poprvé v utkání vedli a vydrželo jim to přesně 72 vteřiny. Domácí si vynutili faul a v přesilovce po bleskově sehrané akci na jeden dotek poslal Čaloun puk před branku Hořavovi, jehož volej znamenal první bodovou radost pro Ústecké Lvy.

V prodloužení byla nejnebezpečnější šance Ficence po Pazourkově průniku a pardubické přečíslení 2 na 1 při vyloučení ústeckého Zemana. Protože prodloužení vítěze nepřineslo, přišly na řadu nájezdy. Za domácí se netrefil Míka ani Janků, za hosty mířil do černého Sýkora i Pivko.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): "Utkání splnilo to, co si od přípravy slibujeme. Mě se moc nelíbilo, že jsme tam hráli už trochu do obrany a přesilové hry, ale domácí hráli houževnatě. Chtěli už konečně v tom poháru utrhnout nějaký ten bodík a myslím, že si ho zasloužili."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Narazili jsme opět na silného soupeře. Až na pár hráčů byly Pardubice kompletní. Jsme rádi, že jsme konečně v poháru i bodovali. Museli jsme na poslední chvíli zamíchat sestavou. Po tréninku vypadl Franta Mrázek, který podstoupil drobný chirurgický zákrok na lokti a Milan Antoš, který rehabilituje se zády. Dnes podepsal smlouvu Petr Míka."