Ú s t í n/L. - Výhra nakonec. Díky jediné přesné trefě Františka Mrázka dokázali Ústečtí Lvi v posledním přípravném utkání před vstupem do premiérové extraligové sezony porazit Kladno. Znovu však ukázali, že střílet branky je v současnosti jejich největší problém. Mají týden na této činnosti zapracovat.
pá 7. 9. 2007
Rytíři Kladno
1:0 0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 32. Mrázek (Zeman) . Rozhodčí: Fraňo - Novák, Biedermann. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Houdek, Evan, Zeman, Hořava, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Heřman, Liščák, Mrázek - Šaffer, Špirko, Klimt - Klobouček, Míka, Hašek

Rytíři Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Šmach, Schnabel, Procházka L., Nádašdi, Štěpánek - Bělohlav, Patera, Procházka M. - Čurila, Gardoň, Tenkrát - Horna, Kalla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Diviš

Jako první se ke střelbě dostal Tomáš Houdek, nejprve vypálil od modré, posléze nahazoval puk na branku. Už po prvních minutách se mohli Lvi ujmout vedení, kdyby Zdeněk Orct neměl dobře postavená tyče, ta po jeho levé ruce zazvonila po Evanově pokusu. Ale i kladenští borci se vydali na průzkum ústeckého obranného pásma. Nejčastěji střílející obránce Martin Ševc byl prvním, kdo si zasloužil Přikrylovu pozornost. O něco později přihrával Šmach Tenkrátovi k tyči, puk se nakonec odrazil mimo a ani z následné skrumáže se hostům nepodařilo nic vytěžit. V rozkleku si Petr Přikryl poradil se Štěpánkovou střelou z první. David Pazourek nastřelil z mezikruží opět tyč, puk se ještě odrazil od Orctových zad, ale do branky nedoputoval. Na druhou stranu se vydal Radek Gardoň, domácí gólman jeho pokus vyrazil. Velký tlak si na konci třetiny vytvořil Liščákův útok, ale ani Heřman ani Mrázek puk za čáru neprotlačili.

Jestliže v první třetině měli o něco více šancí domácí, ve druhé se hra znatelně srovnala. Kladenští tlačili obzvláště v početních výhodách, Paterova formace roztáčela série přihrávek v domácí obraně, ale Paterův pokus pokryl Přikryl vyrážečkou, Procházkovu střelu vytěsnil mimo. Kazatel byl sám před brankou, ale domácí brankář střelu vyrazil. Při další přesilové hře se odvážně mezi dvěma ústeckými prodíral kupředu Kalla a málem se mu ještě v pádu podařilo zakončit. Ve třicáté druhé minutě však došlo k obratu. Tentokrát měli o jednoho muže v poli více Ústečtí a dokázali toho využít. František Mrázek převzal puk ještě ve středním pásmu od Jiřího Zemana, dostal se až před gólmana hostí a střelou po ledě umístil puk za jeho záda. Na samém konci druhé části měl na holi vyrovnání Martin Procházka, který se dostal do samostatného úniku, Přikryl mu šanci vzal, včas mu puk vypíchl.

Do poslední třetiny nastoupili aktivněji domácí. Šaffer objel Orctovu branku, ten si ale bližší tyč pohlídal. Míka pronikl do kladenské obrany, ale Pojkar na dorážku nedosáhl. Klimt hledal jednoho ze tří najíždějících spoluhráčů, k odraženému puku se dostal opět Šaffer a už potřetí zazvonila tyč. Poté se ale nadechli i Kladenští. Jenže Tenkrát z těsné blízkosti na Přikryla nevyzrál, tvrdou střelu Libora Procházky domácí brankář také pokryl. Mrázkovi nabídl příležitost ke zvýšení Zdeněk Orct, když mu rozehrál přímo na hůl do ideální střelecké pozice mezi kruhy, ústecký útočník umístil střelu z první nad branku. Do tlaku se hosté dostali opět díky přesilové hře, v níž střílel Kalla, ale k dorážce se nikdo nedostal. Vzápětí se tentýž hráč natřikrát snažil propasírovat puk za Přikrylova záda. Neujal se ani Ševcův pokus od modré, ani Paterova střela, do níž si lehl obránce. K překonání Petra Přikryla nevedla ani kladenská hra bez brankáře, a tak se oba celky rozešly za konečného stavu 1:0.

Zdeněk Müller (HC Kladno): „Ústí hrálo dneska dobře, bojovali, hráli s nasazením. My jsme hlavně v první třetině moc nehráli, hráli jsme velmi vlažně, pak jsme se trochu zlepšili, ale měli jsme tam nějaký šance, který jsme neproměnili. Ani z těch přesilovek nedávali góly, většinou dáváme ty přesilovky a dneska nám nešly. Málo jsme stříleli, a když tam byla šance, tak jsme to nedali pomalu do prázdný branky.“
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): „My jsme po Litvínovu odehráli opět kvalitní utkání, dobře do obrany, už jsme začali i hrát aktivně a myslím, že jsme dneska vyhráli zaslouženě. Bohužel se nám kupí zranění, k Čalounovi přibyl Martin Vágner, který odstoupil na tréninku po Litvínovu, včera byl na vyšetření a má natržený přitahovač, takže tam bude tak desetidenní výpadek. Snad bude v pořádku Petr Hořava, který si tam dneska malinko vymknul kotník. A snad se nám to už začne vyhýbat, protože jsme dohrávali na pár hráčů.“