Ú s t í n/L. - Po dvou porážkách si Ústečtí Lvi připisují první extraligový bod. V zápase ve Vítkovicích vydržel bezbrankový stav do druhé třetiny, na jejímž začátku otevřel skóre domácí Weissmann a zanedlouho přidal druhý gól Petrovický. Rychlou odpovědí se však Ústečtí Lvi vrátili do zápasu. Přesnou trefu si připsal Jiří Zeman. Dlouho to vypadalo na další těsnou porážku, proti však byl pět minut před koncem David Pazourek. Prodloužení však trvalo pouhých 24 sekund. Na konečných 3:2 pro Vítkovice rozhodl Jurečka.
pá 21. 9. 2007, ČEZ Arena
HC Vítkovice Steel
3:2pp 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 23. Weissmann (Hubáček), 27. Petrovický (Prorok), 61. Jurečka – 28. Zeman (Evan), 55. Pazourek (Janků). Rozhodčí: Homola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3783. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Vítkovice Steel: Prusek - Barinka, Jurečka, Trnka, Marušák, Gulaši, Kuboš, Heš - Weissmann, Burger, Hubáček - Petrovický, Vala, Prorok - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Tomášek, Hruška, Köhler.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Houdek, Vágner, Novotný, Hořava, Zeman, Evan, Ficenc, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Nedorost, Liščák, Mrázek - Martinec, Klimt, Hašek - Míka, Klobouček.

Vítkovice od prvních chvil režírovaly průběh hry, jejich nápor navíc umocnila vyloučení Liščáka a Nedorosta v úvodu první třetiny. Důsledně bránící Lvi však natěsno k Přikrylovi žádného borce v modrém nepustili. Naopak sami mohli domácí celek nepříjemně zaskočit, Kloubouček ve 13. minutě dostal před Pruskem dostatek prostoru a domácí gólman se musel znenadání ohánět. Vítkovice pak bez následků přečkaly ústeckou početní výhodu, ačkoliv Novotného projektil olízl boční síťku. Domácí poté opět začali nováčka svírat, ale Valovi byl před svatyní žlutomodrých puk adresovaný Prorokem spíše na překážku.

Obrana hostí byla pro domácí Steel uzavřena až do 23. minuty, to když při Zemanově vyloučení úřadoval po tyčce Hubáčka Weissman - 1:0. Vedení Vítkovic mohl podtrhnout Prorok, Přikryl však dal na odiv své kvality a vytěsnil puk mimo branku. Domácím ke druhému gólu výrazně přispěl autor prvního úspěchu, tentokrát však z trestné lavice. V oslabení totiž za sebou nechali ústecké hráče Prorok s Petrovickým, který vítkovické přečíslení dotáhl do zdárného konce - 2:0. Slovan bleskově vrátil do zápasu Zeman, jeho ránu od modré sice musel dobrých deset minut prověřovat videorozhodčí, ale gólové parametry jí upřít nemohl - 1:2. Dlouhá prodleva se podepsala zejména na Vítkovicích, kteří ze svého výkonu viditelně slevili. Přikryl sice i nadále nesměl pustit domácí střelce z dohledu, ale Ústí se pomalu začalo také hlásit o pozornost.

Silný nástup hostů do třetího dějství podpořily dvě přesilové hry. Zvláště v té první měli Ústečtí vyrovnání na dostřel. Už za plného stavu na obou stranách pláchl ve 49. minutě obraně Steelu Martinec, ale Prusek souboj muže proti muži ustál. Ze snahy Lvů vyplynula další přesilovka, při té se však v největší šanci octl domácí Burger. Jeho mocnému nápřahu se do cesty postavil Přikrylův beton. V 56. minutě vítkovická obrana neodolala ústecké touze po vyrovnání, od Pavla Janků dostal zpoza branky kotouč David Pazourek a z voleje nezaváhal - 2:2. Žlutomodří ucítili možnost a Nedorost mohl před odkrytou brankou domácích strhnout vedení na lví stranu. Půl minuty před koncem poslal mimo hřiště kotouč Pazourek a poslední sekundy třetí části strávili hosté ve čtyřech.

Po třiceti vteřinách prodloužení mohl Pazourek trestnou lavici opustit. Ze hry vypadl po zlomení hole Mrázek a proti dvěma bránícím hráčům Ústí mohl Burgerovu příhru v klidu poslat příklepem do ústecké sítě Jurečka - 3:2.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Neproměněné šance a vynikající výkon brankáře Přikryla nás stály tři body. Bohužel se nám to stalo podruhé ze tří kol, že jsme nedokázali dotáhnout do konce dvougólové vedení. Za stavu 2:0 jsme dostali sporný gól. Trvalo asi půl hodiny, než rozhodčí rozhodl a to je rarita, která se jen tak nevidí. Nás to vyvedlo z rytmu, soupeř si odpočinul, ale na to to nechci svalovat. Můžeme si za to sami."

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): "Uhráli jsme první historický bod a jsme za něj rádi. Do utkání jsme nastoupili vlažně a nebýt Přikryla, prohrávali jsme 4:0 a bylo po zápase. Ve druhé třetině se to začalo vyrovnávat a v třetí už jsme měli i několik šancí, abychom zápas nakonec mohli i vyhrát. Bohužel v prodloužení jsme měli i smůlu, když Mrázek zlomil hůl a přesilovku čtyři na dva domácí využili."