Ú s t í n/L. - V předehrávce 13.kola nejvyšší soutěže se v premiérovém severočeském derby v Ústí radovali domácí. Porazili Litvínov 2:1 po prodloužení. Vítěznou ránu zasadil Andrej Novotný, který využil po 21 vteřinách nastavení přesilovou hru ranou od modré čáry. Dlouho bezbrankový stav zlomla šťastná branka Milana Vobořila pouhých 26 vteřin před druhou přestávkou. Nevinně vypadající sitauce a střela od modré čáry skončila v ústecké brance. Domácí vyrovnali krátce po přestávce Antošem.
čt 18. 10. 2007
HC Verva Litvínov
2:1pp 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 41. Antoš (Špirko), 61. Novotný (Antoš) - 40. Vobořil (Branda). Rozhodčí: Minář - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6, navíc Šlégr a Hranáč (oba LIT) 10 min. O.T. Využití: 1:0. Diváci: 4983. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Hořava, Zeman, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, Martinec, Klimt - Klobouček, Mrázek, Evan - Šaffer, Heřman, Liščák.

HC Verva Litvínov: Franěk - Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma, Šlégr - Bahenský, Reichel, Lukeš - Benda, Branda, Bednařík - Jánský, Černý, Jenáček - Machulda, Rindoš, Sklenička.

Již po 83 vteřinách od úvodního vhazování historicky prvního extraligového derby mezi Slovanem a Litvínovem měli domácí prvního vyloučeného. Hosté ale domácí branku příliš neohrozili, nebezpečně vypadal pouze pokus Brandy. Poprvé pohnout se skórem mohli v 6. minutě domácí, ale Klimt dvakrát po sobě Fraňka nepřekonal. Další minuty přinesly po jedné přesilovce na každé straně, přičemž domácí byli o dost nebezpečnější. Domácí hokejisté postupně získávali mírnou převahu, ale od 14. minuty hráli dvakrát po sobě opět v oslabení, a tak se po první siréně šlo do kabin za stavu 0:0.

Domácí si hned v úvodu druhé třetiny také vyzkoušeli dvě přesilovky brzy po sobě, ale kromě Špirkovy tutovky nic kloudného nevymysleli. Ve 28. minutě se až před Přikryla natlačil Rindoš, domácího brankáře však nepřekvapil. Brzy nato vystřelil od modré nepříjemně Benda, ale i jeho pokus Přikryl zkrotil. Ve 32. minutě si najel na odražený kotouč Novotný, ale zblízka trefil jen Fraňka. Vzápětí se před ním vytvořil nepřehledný závar, při kterém hlavní rozhodčí Minář ztratil puk z dohledu. Pro jistotu se poté poradil s videorozhodčím, ale ten mu jen potvrdil, co už tušil celý stadion. Kotouč nepřešel brankovou čáru. Poté hosté zrychlili svůj pohyb a domácí se několikrát dostali do úzkých. Ovoce litvínovským hokejistům přinesla až závěrečná minuta. Nejprve střílel z mezikruží Bahenský a k dorážce se tlačil Lukeš, ale Přikryl byl rychlejší. Vzápětí po vhazování vystřelil přes hráče Vobořil a od Martincovy brusle se kotouč nešťastně odrazil z dosahu domácího brankáře - 0:1.

Lepší vstup do třetí třetiny si domácí přát ani nemohli. Po pravé straně se protáhnul už po 20 vteřinách hbitý Špirko, nahodil puk před branku a rozjetý Antoš nedal střelou z první Fraňkovi šanci - 1:1. Brzy poté usedli postupně na trestnou lavici dva hráči Ústeckých Lvů, dvojnásobná přesilovka Litvínova však trvala pouhých 8 vteřin. V 51. minutě se před Přikrylem zčistajasna objevil nikým neatakovaný Machulda, ale domácí brankář své spoluhráče podržel. Brzy na to se skvělým zákrokem prezentoval i Franěk, když se vytasil efektním semaforem proti jedovce Hořavy. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba brankáři byli pozorní. V 56. minutě vybojovali hokejisté Slovanu při vlastním oslabení vhazování v obranném pásmu Litvínova a Pazourek poté střílel těsně vedle. Vzápětí nepřekvapil na druhé straně Přikryla střelou přes hráče Lukeš. V dramatickém závěru mohla rozhodnout o zisku tří bodů obě mužstva. Nejprve po střele od modré tečoval Benda do tyčky a poté, kdy se trochu zbytečně hosté nechali vyloučit, mohli rozhodnout domácí, když Fraňkovi vypadl kotouč z lapačky.

Prodloužení začalo krátkou přesilovkou domácích 4 proti 3. Po 21 vteřinách ho však bombou od modré ukončil Novotný - 2:1.

Jaroslav Hübl (HC Litvínov, a. s.): "Bohužel jsme nevybočili ze zápasů, co jsme hráli venku. Venku hrajeme jinak než doma. Přesto, že jsme si nějaké šance vytvořili, tak zakončení je špatné. Zápas jsme nakonec prohráli naší nedisciplinovaností. Nechali jsme se vyloučit a domácí toho využili. Musíme se venku polepšit. Dnes se nám zranil Vojta Kubinčák, který nám chyběl v prvním útoku a hnula se celá ta přesilovka. První třetinu jsme hráli hodně přesilovek, ale pak jsme hráli hodně oslabení a stálo nás to síly a nezvládli jsme to."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme podali fantastický výkon. Dnes jsme nastupovali bez čtyř útočníků, navíc se nám zranil Pavel Janků, klíčový útočník. To vítězství jsme vydřeli. Má asi naražená žebra, uvidíme po rentgenu. U Andreje Nedorosta i Jirky Haška se uvidí za týden. U Andreje to vypadá na vazy v koleně, u Jirky to u těch žeber snad zlomenina není."