Ú s t í n/L. - Další z tragických startů do utkání Ústeckým Lvům nyní vaz nesrazil. V souboji o to, kdo stráví reprezentační pauzu na posledním místě extraligy bojovali s Kladnem. Už ve čtvrté minutě prohrávali o dvě branky. Od poloviny první části se vzepjali k bojovnému výkonu, stříleli branky a osm a půl minuty před koncem základní hrací doby dokázali srovnat. Na dvou z nich se podílel František Mrázek, jeden dal, na druhý asistoval. Vítězství urvali v nájezdech.
ne 4. 11. 2007
Rytíři Kladno
5:4sn 1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Mrázek (Hašek), 23. Klimt (Martinec), 37. Hašek (Mrázek), 52. Janků (Pazourek), 65. Špirko - 2. Kalla, 4. Kuchler (Čurila), 9. Gardoň (Čurila), 36. Procházka (Patera). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4658. Střely na branku: 41:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - A. Novotný, Hořava, Zeman, Zápotočný, Ficenc, Evan, Houdek, Pojkar - Janků, Pazourek, Antoš - Šaffer, Martinec, Klimt - Mrázek, A. Nedorost, Hašek - Přeučil, Špirko, Pajič.

Rytíři Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Trončínský, Nádašdi, Štěpánek - Gulaš, Patera, Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Sedlák, Kazatel, Diviš.

Po opatrnějším začátku, kdy se střelci spíše zastřelovali, sebral ve 2.minutě Jaroslav Kalla puk Ficencovi u mantinelu v obranném pásmu domácích, nabruslil si před Přikryla, kterého chladnokrevně prostřelil - 0:1! Ve 4. minutě si domácí vytvořili tlak před Orctem, avšak puku se zmocnil Čurilla, najel si až před domácí bránu a přes bránícího beka předložil tutovku Kuchlerovi, ani ten se tváří v tvář Přikrylovi nemýlil – 0:2! O dvě minuty později ujel při vlastním oslabení František Mrázek a střelou z pravého křídla ani on nedal gólmanovi na druhé straně šanci - 1:2! V 9. minutě střílel na Přikryla Gardoň, jeho střelu ústecký gólman vyrazil, na dorážku už však v chumlu hráčů nedosáhl – 1:3! Blízko ke čtvrtému gólu hostí byl v 18. minutě Pavel Patera, jehož přesilovkou střelu zblízka ležící Přikryl se štěstím zlikvidoval.

Úvod druhé části patřil Ústeckým, kteří se usadil v pásmu Kladna. Z tlaku domácích vyplynula přesilovka, kterou nekompromisní střelou po několika vteřinách ukončil Tomáš Klimt a snížil tak na 2:3! Po krátké odmlce připravili Lvi další závar před Orctem, v útočném pásmu se usadila první lajna, pěknou kombinaci zakončil Antoš střelou, která se otřela o břevno. V polovině zápasu byl opět k blízko vyrovnání Antoš, který po přihrávce Novotného zpoza brány nedokázal zblízka ani natřikrát dostat puk přes Orctův beton. Ve 36. minutě se opět rozsvítilo červené světloza Přikrylem, to v přesilovce zužitkoval Paterovu přihrávku přesnou střelou Martin Procházka – 2:4! O minutu později se úspěšná přesilovka naskytla i domácím, Tvrdě vystřelil Mrázek, jeho střelu Orct vyrazil pouze před sebe, kde byl připravený Jiří Hašek, pro kterého už nebylo problém zasunout puk do odkryté brány – 3:4!

Vstup do třetí části se Ústeckým příliš nepovedl. Po padesáti vteřinách snahu o vyrovnání znesnadnil Hašek čtyřminutovým trestem, při kterém Přikryl musel několikrát ukázat své brankářské umění. Po skončeném oslabení se do útoku začali tlačit Lvi, avšak příliš se jim nedařilo usadit se před Orctem a Kladenští se tak dostávali do nebezpečných protiútoků, pohlednou akci bílomodrých nezakončil ve 48. minutě Čurilla. V 52. minutě se po pokračujícím tlaku domácí dočkali, Pazourek nahrál od mantinelu Pavlovi Janků, který svou dělovkou z mezikruží nedal kladenskému brankáři šanci – 4:4! Poslední pětiminutovka přinesla hostům další přesilovku. V 56. minutě se opět ke střele dostal Patera číhající u tyčky Přikrylovy branky, ani tentokrát však neuspěl. Dvě minuty před koncem třetí části se stejné výhody dostalo i Lvům, ani oni však přesilovku nevyužili, a utkání dospělo k prodloužení.

Do první šance v prodloužení se dostal Janků, mnohem nebezpečnější však byl o chvilku Bělohlav na druhé straně, jehož dělovka skončila v lapačce Přikryla. Rozhodující gól měl na holi Horna, jeho tvrdá střela zpoza obránce však orazítkovala tyč! Deset vteřin před koncem prodloužení byl ještě vyloučen kladenský Ševc, Janků ale v posledních vteřinách Orcta nepřekonal.

V první sérii trefil jen tyčku kladenský Kalla, svou bekhendovou specialitu opět provedl Rastislav Špirko, i potřetí se mu kousek povedl. Ve druhé sérii neuspěl Procházka. Pavel Janků tak mohl rozhodnout, ústecký matador po několika nepovedených nájezdech v minulých zápasech zvolil místo blafáku přímou střelu a rozhodl o zisku bonusového bodu pro domácí - 5:4!

Zdeněk Müller (HC GEUS Okna Kladno): "Utkání jsme dobře rozjeli, třikrát jsme vedli o dvě branky, ale neudrželi jsme to. Ve druhé třetině nás domácí dostali pod tlak, proměnili dvě přesilovky a dostali se do zápasu. V závěrečné třetině jsme udělali hrubou chybu v obranném pásmu, domácím se podařilo vyrovnat a nakonec jsme byli rádi za bod, protože jsme v závěru mohli přijít o všechno, když jsme poslední dvě minuty hráli ve čtyřech. Nemůžeme být spokojení, protože toto utkání jsme měli dotáhnout do vítězného konce."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kladno sem přijelo s útočným hokejem. My jsme měli, jako nyní ve všech zápasech, vstup do utkání takový, že kolem páté, šesté minuty prohráváme 0:2 a těžko se z toho potom hrabeme ven. Teď se nám to podařilo, ale Kladno nám vždy o ten gól uteklo. Pro nás asi byla nejhorší ta chvilka, když Jirka Hašek dostal 4 minuty za stavu 3:4 a tam kdyby Kladno dalo na 5:3, tak už jsme s tím asi nic neudělali. Teď budeme hrát proti dvacítce. Určitě tam dostane volno první lajna a do zápasu postavíme celou jednu lajnu juniorů."