Ú s t í n/L. - Ve 20. kole O2 extraligy prohráli Ústečtí Lvi na znojemském ledě 4:0. Všechny góly padly v početních výhodách Orlů, když potrestáno bylo hned první vyloučení. Hráči Slovanu nebyli na ledě Hostan areny příliš nebezpeční, do gólových šancí se dostávali spíše sporadicky. Od horšího výsledku zachránil žlutomodré několika výbornými zákroky gólman Petr Přikryl. Lvi podruhé v sezóně nevstřelili ani jednu branku.
st 14. 11. 2007, Hostan arena
Orli Znojmo
4:0 1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Jareš (Kříž), 24. Jareš (Selingr), 26. Erat (Bičánek), 44. Růžička (Kucharczyk). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:13. Využití: 4:0. Diváci: 2151. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 4:0.

Orli Znojmo: Trvaj (Kameš) - Bičánek, Chvátal, Mudroch, Jareš, Kříž, Kotaška, Švrček - Erat, Růžička, Dopita - Demel, Plášek, Haman - Svoboda, Selingr, Kucharczyk - Beroun, Procházka, Meidl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Ficenc, Evan, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Novák - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Martinec, Klimt - Šagát, Špirko, Klobouček.

Domácí vtrhli do utkání s velikou aktivitou a odhodláním. V první šanci se ocitl už po 40 sekundách Erat, který však střílel jen do náruče ústeckého brankáře. Hosté si počínali mnohem skromněji. Trvaj poprvé zasahoval až ve 4. minutě. V 7. minutě hráli znojemští hráči přesilovku. Od modré tvrdě střílel do břevna Kříž, k odraženému puku si však dojel Jareš a nekompromisně zavěsil. Soupeř měl poté možnost dvojnásobné převahy, ovšem nic z ní nevytěžil. Obdobně se dařilo i domácímu týmu, který měl stejnou možnost, ale střely Jareše, Erata, Kříže a Dopity si cestu do svatyně hostů nenašly. Skóre tak zůstalo nezměněno.

Druhá část nezačala sice tak výrazným tlakem jako první, přesto Orli svůj náskok zvýšili. Ve 24. minutě opět v přesilové hře pálil Selingr, Přikryl vyrazil, ovšem pro kotouč se dostal znovu Jareš a prostřelil zblízka Přikryla. Neuplynuly ani tři minuty a znojemská Hostan aréna opět vybuchla v gólové radosti. Po Bičánkově střele vložil do dráhy puku svoji hůl Erat a nedal ústeckému brankáři nejmenší šanci. Jareš mohl dovršit hattrick. V polovině utkání při cestě z trestné lavice vystihl nahození spoluhráčů a uháněl sám na ústeckou branku, tentokrát však neuspěl. Za hosty to posléze zkoušel Novák, když projel celým kluzištěm, ale střílel jen do Trvaje. Znojmo mělo ke konci třetiny ještě možnost dvojnásobné převahy, ovšem Dopita a po něm ani Erat nedokázali ležícího Přikryla přehodit.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Orli s chladnou hlavou a tříbrankovým náskokem, který ještě zvýšili. Erat nejprve nastřelil tyčku, ale o chvíli později po Kucharczykově střele dorazil puk do sítě Růžička. Hosté měli možnost hrát podruhé v zápase dvojnásobnou početní výhodu, ale ani tu nevyužili. Znojmo dál útočilo. Dopita se Seligrem a po nich Jareš se Švrčkem své šance nevyužili. Ústí se v závěru snažilo alespoň o čestný úspěch. Pazourkovo nahození si málem srazil do vlastní sítě Jareš, naštěstí pro něj šel puk mimo, o dvě minuty později ujeli ve vlastním oslabení Mrázek s Haškem proti jedinému obránci, ale jejich snahu zastavil ofsajd. Znojemští orli si tak po reprezentační přestávce připsali první vítězství, čtvrté v řadě na domácím ledě.

Pavel Hynek (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili náporem, ze kterého jsme vytěžili vedoucí branku. Důležité bylo, že jsme přečkali přesilovky soupeře, kdy jsme šli do čtyř a do třech a nám se přesilové hry vydařily. To rozhodlo.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): Dnes to bylo utkání přesilovek. Domácí využili čtyři. My jsme měli možnost v první třetině, hlavně když jsme hráli pět na tři, s tím něco udělat, ale nepovedlo se nám to. Hlavní rozdíl byl v důrazu před oběma brankami. Domácí byli daleko důraznější a zaslouženě vyhráli.