L i t v í n o v - Chemici i proti Ústí prokázali svou sílu na domácím ledě. Hosté v úvodu přežili dvě oslabení a sami pak ve 14. minutě využili početní výhodu Špirkem. Litvínov však s odpovědí dlouho neotálel, na 1:1 srovnal Jenáček. Na začátku druhé části se v dvojnásobné převaze trefil Pojkar a Lvi znovu vedli. Chemici ovšem hosty vzápětí zmrazili dvěma údery po sobě a rázem se octli ve vedení 3:2. V 53. minutě navíc potrestal v přesilovce často faulující Ústí Reichel. Jiskřičku ústecké naděje vykřesal v 59. minutě Václav Novák, Ústí ale na body nedosáhlo a v Litvínově prohrálo 3:4.
pá 30. 11. 2007, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
Ústecký Slovan s.r.o.
4:3 1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Jenáček (Černý), 26. Punčochář (Jenáček), 27. Poživil (Rindoš), 53. Reichel (Lukeš) - 14. Špirko (Janků), 23. Pojkar (Novotný), 59. Novák. Rozhodčí: Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11, navíc Šlégr 5 + OK ZHK, Reichel (oba LIT) 10 min NESP, Zápotočný 10 min NESP, Hořava (oba UNL) 10 min NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6056. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

HC Verva Litvínov: Hübl - Poživil, Šlégr, Vobořil, Skuhrovec, Koma, Hranáč, Punčochář, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Černý, Jenáček - Trávníček, Benda, Sklenička - Machulda, Rindoš, Bednařík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Zeman, Vágner, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Gýna - Janků, Pazourek, Klimt - Novák, Martinec, Šaffer - Šagát, Špirko, Klobouček - Přeučil, Nedorost, Hašek.

Komentář

Po počátečním vzájemném oťukávání, z něhož asi nejvíce zaujaly projektily Šlégra a Punčocháře od modré a pokus Janků o prostrčení puku na Nováka do výhodné pozice, se dostaly ke slovu i nebezpečnější situace. Kubinčák nahození tečoval Hranáč mimo. Šagátovu ostrou příhru přes šířku kluziště proměnil Špirko ve střelu z první, ale Hübl se zvládl přesunout. V této fázi hry měli lehce navrch hosté, aktivně napadali a Litvínovským působili problémy s rozehrávkou. Tak domácího brankáře postupně otestovali Janků, Šaffer i Nedorost. Domácí pro změnu hrozili z přesilových her. Ve třinácté minutě tuto výhodu získali ale i Lvi a neváhali ji zužitkovat. Nejprve vystřelil Pojkar, Hübl puk vyrazil před sebe, k tomu se dostal Janků, domácí gólman opět zasáhl, ale na pokus třetího ústeckého hráče už byl krátký, Rastislav Špirko poslal hosty do vedení 0:1. To ale nemělo trvat dlouho. Třikrát dorážet puk – tolik času nechali Lvi Martinu Jenáčkovi, až se prostě trefit musel. Zbytek třetiny se neodehrával zrovna v přátelském duchu. Ve středu hřiště zůstal po střetu se Šlégrem ležet Jiří Zeman, ve výhodě měl šanci Janků, ale pak byla hra přerušena kvůli vážným obavám o zdravotní stav ústeckého beka, který nakonec utkání nedohrál stejně jako litvínovský Šlégr, jenž za zásah do oblasti hlavy a krku putoval do sprch.

Hned na začátku druhé třetiny se litvínovské oslabení změnilo ve dvojnásobné, tuto výhodu neváhal využít David Pojkar, k němuž se odrazila střela Novotného. O tom, že domácí nehrají v rukavičkách se brzy přesvědčil i Ficenc, který si musel s vyraženým dechem dojet na střídačku pro herdu do zad od maséra. Iniciativy se nyní po obdržené brance chopili Litvínovští, nejprve zahrozil Benda, který si vybruslil před Přikryla a mohl by ještě dorážet nebýt faulován Šafferem. Z následující početní výhody ale už zapršelo. Hosté opět neuhlídali litvínovské hráče před brankovištěm, Přikryl už ležel a Punčochář tak měl podstatně zjednodušenou práci – 2:2. Slepit jeden gól s druhým většinou znamená našlápnout k vítězství a právě to se dnes Litvínovu podařilo. Poprvé do vedení jej poslal Lukáš Poživil střelou od modré do horního růžku Přikrylovy branky. I přes sympatické pokusy Vágnera, Haška a Janků se stav nepodařilo korigovat. Ke konci třetiny si ještě zahráli domácí 5 proti 3, ale největší šance Jánského z mezikruží se neujala. Po druhém dějství byl stav 3:2.

Třetí třetinu rozkouskoval vysoký počet vyloučených, převaha kolísala stejně jako počet hráčů na ledě. Ze začátku to vypadalo, že se Ústečtí vrátili ke hře, která je zdobila v prvním dějství – to znamenalo pokusy Janků, Šaffera a Pazourka. Naopak na druhé straně si před Přikryla vybruslil Kubinčák, ale nepřekoval ho ani nadvakrát, Reichel rovněž neuspěl, Trávníček branku přestřelil. Litvínov ale dostal i další výhodu dvojnásobné přesilové hry a v ní už se Robert Reichel nezmýlil, když dostal nádhernou příhru od Lukeše na druhou stranu branky, střela z první pak znamenala vedení domácích 4:2. Na ledě se přiostřilo, v krátkém sledu došlo ke dvěma zákrokům u hrazení a Daniel Zápotočný vyzýval k bitce Lukeše, rozhodčí jim ale tuto zábavu zatrhli. Zbytek třetiny už se prakticky nehrálo pět proti pěti. Ústečtí se snažili snížit. To se ale podařilo až v čase 58:39 při signalizovaném vyloučení doklepl puk do odkryté branky Novák. Vzápětí se ale hosté museli bránit a posledních deset vteřin hry v plném počtu bylo příliš krátkých. Domácí tak potvrdili výbornou bilanci na svém ledě, když zdolali rivala ze severu Čech 4:3.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Příbram 21 53
2. Tábor 20 50
3. Chomutov 19 48
4. Děčín 21 40
5. Letňany 20 38
6. Most 21 36
7. Vrchlabí 20 33
8. Kobra 19 27
9. Benátky n. J. 20 23
10. Kralupy 20 19
11. Cheb 20 19
12. Ústí n. L. 19 18
13. Písek 20 17
14. Hronov 19 14
15. Řisuty 19 12

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže