Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se ocitli ve strastiplné situaci. Potřetí za sebou nezískali ani bod. Na předposlední Kladno již ztrácejí tři body. Vedoucímu týmu hokejové extraligy Slavii Praha vzdorovali na domácím ledě jen 36 minut. I když prohrávali, nevypadala jejich hra zle. Za stavu 0:2 však neproměnil Špirko trestné střílení a vzápětí během dvou minut dvakrát z dorážek inkasovali a definitivně tak pohasly jejich naděje na úspěch v utkání. Ani dnešní výrazně změněná sestava Slovanu, jehož kapitánem byl premiérově Václav Novák, tak nedokázala odvrátit další nezdar. Lvi nakonec padli 1:5. Poslední zápas před reprezentační pauzou sehrají v pátek ve Vítkovicích.
út 4. 12. 2007
HC Slavia Praha
1:5 0:1, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 48. Šagát (Zápotočný) - 17. Růžička (Duda), 23. Duda (Beránek), 38. Sup (Borovanský), 40. Micka (Rataj), 57. Hruška (Sloboda). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2, navíc Vašíček (SLA) TS. Bez využití. Diváci: 4453. Střely na branku: 27:47. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, Novotný, Evan, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Janků, Nedorost, Hašek - Novák, Mrázek, Šaffer - Šagát, Špirko, Klobouček - Míka, Pazourek, Přeučil.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Žižka, Němeček, Kolařík, Sloboda, Drtina, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Borovanský, Červenka, Vondrka - Duda, V. Růžička ml., Doležal.

Úvod utkání se domácím příliš nepovedl, protože se již po 11 vteřinách museli bránit v oslabení. Ve 4. minutě výborně napadali kolem branky Slavie Mrázek a Novák, vybojovali kotouč a po následném závaru si domácí vykoledovali faul. V 7. minutě si do slibné šance najel Novák, ale přihrávka mu šla na dlouhou hokejku a netrefil. Brzy nato neproměnil svoji šanci ani Špirko. Dalším výborným forčekingem vybojovali domácí kotouč v 9. minutě a Slavii zatopila formace vedená Nedorostem. Slavia se pomalu rozjížděla a v 11. minutě poprvé nebezpečněji vyzkoušel Přikrylovu pozornost Žižka. Poté otěže zápasu uchopili hosté pevně do svých rukou a několikrát důrazně zahrozili před domácí svatyní. Domácí se ke slovu dostali opět až ve 14. minutě, ale Nedorostovu střelu zápěstím Furch chytil a z následného tlaku se neurodilo. Trest za neproměněné šance přišel v 17. minutě. Zápotočnému přeskočil ve středním pásmu puk hokejku, toho se zmocnil Růžička a vymetl horní růžek Přikrylovy branky - 0:1.

Druhou třetinu začali hosté pěkně zostra. Ve 22. minutě se ale domácí dostali do rychlého protiútoku, při kterém nebezpečně dorážel Přeučil. Nevídanou minelu vytvořili Lvi o minutu později, když zapomněli na Beránka, který nijak prudkou střelou orazítkoval tyčku domácí branky. Protože se ale nikdo z domácích nevracel a Přikryl vůbec nevěděl, kde má kotouč, nebylo pro dojíždějícího Dudu problém zasunout do zcela odkryté branky - 0:2. Odpovědět mohli domácí ve 25. minutě, ale Novotný, po příhře zpoza branky, brankáře neprostřelil. Další minuty patřily hostům, domácí se opět osmělili až ve 30. minutě. Nejprve tečoval zblízka nad branku Hašek, vzápětí ramenem vytěsnil Durch střelu Nováka. Ve 33. minutě předvedl ukázkový průnik do útočného pásma Hruška, ale Přikryla nepřekonal. Zápas se pravděpodobně lámal ve 37. minutě. Nejprve Vašíček podrazil unikajícího Nedorosta a k nařízenému trestnému střílení se postavil tradiční exekutor Špirko. Zkušeně si položil gólmana na led, ale puk poslal nad branku. Propásnutou šanci Lvů hosté během několika minut tvrdě potrestali. Nejprve si Pojkar při nahození vysokým obloukem nerozuměl s Přikrylem, a z následného závaru zvyšoval Sup na 0:3. Těsně před odchodem do kabin ještě prokázal svůj důraz před brankou Micka a hosté tak trávili přestávku s příjemným čtyřgólovým náskokem.

I po druhé přestávce se hrál hokej nahoru dolů, hosté ale měli hru pod kontrolou. Ve 42. minutě vytáhl Durch parádní zákrok proti nepříjemné střele Nováka. Ve 48. minutě zavezl do útočného pásma puk Pojkar a po střele Zápotočného se v nastalém zmatku nejrychleji zorientoval Šagát a vstřelil čestný úspěch domácího Slovanu. Hosté poté hru zrychlili a domácí měli náhle méně prostoru. I přesto se ale snažili výsledek zkorigovat, v oslabení ohrozil branku Slavie Novák. Veškerou snahu ale zhatila další chyba v 57. minutě, když si za obranu najel Hruška a blafákem nedal domácímu brankáři šanci - 1:5.

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): "Především si myslím, že ten výsledek vůbec neodpovídá předvedené hře. To utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané a rozhodlo vlastně to, že se nám podařilo vstřelit z několika šancí branky, které nás uvedli do relativního klidu a ten zápas jsme potom dohráli. Ten výsledek je pro domácí, myslím, dost krutý, protože odehráli velmi dobré utkání."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Strašně těžko se mi to hodnotí, protože si myslím, že v první třetině, hlavně v úvodu, jsme si tam vytvořili několik šancí a, bohužel, nedali jsme gól. První gól jsme pak dostali, kdy to tam Danovi přeskočilo hokejku. Myslím, že jsme měli možnost s tím utkáním ještě něco udělat. Měli jsme trestné střílení, tam to Špirko provedl krásně, ale přestřelil. Pak nám Slavia odskočila na 3:0 a s takovým mužstvem se s tím výsledkem těžko něco dělá. Já bych chtěl ale klukům poděkovat, protože to utkání dohráli až do konce. Abych předešel nějakým spekulacím, tak Tomáš Martinec dnes odpočíval, do Vítkovic s námi normálně pojede. Co se týče Tomáše Klimta, Tomáše Ficence a Milana Antoše, tak ti dnes nastoupili dovolenou nařízenou klubem. Milan je navíc ve stavu nemocných."