Ú s t í n/L. - Teprvé druhé domácí tříbodové výhry a celkově čtvrté se dočkali Ústečtí Lvi. Pod vedením provizorního trenérského dua Pecka - Mach zařídil všechny tři góly nově vytvořený první útok Čaloun - Martinec - Mrázek. Každý forvard přispěl k výhře jedním gólem. 80 sekund před koncem rozhodl nerozhodnou bitvu vítěznou trefou uzdravený Jan Čaloun, který si v zápase připsal ještě jeden bod za asistenci. Zásluhu na dnešním vítězství má i gólman Martin Volke, který si připsal teprve třetí extraligový start.
st 26. 12. 2007
Orli Znojmo
3:2 1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 14. Martinec (Čaloun), 45. Mrázek (Špirko), 59. Čaloun (Martinec) - 17. Bičánek (Selingr), 42. Plášek (Vyrůbalík). Rozhodčí: Polák - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 9:7, navíc Vágner TS za PODR. Pojkar 10 min. NARZ. Využití: 1:1. Diváci: 3051. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Hořava, Novotný, J. Evan, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Čaloun, Martinec, Mrázek - Janků, Pazourek, M. Havel - V. Novák, Špirko, Šaffer - Šagát.

Orli Znojmo: Trvaj - Švrček, Jareš, Vyrůbalík, Chvátal, Mojžíš, Bičánek, Všetečka - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Padělek, Beroun.

Hned ve 2. minutě zavezl puk do pásma Novák, předložil před branku Špirkovi, ale v zakončení mu zabránil faul. Půl minuty před koncem přesilovky vyhodil navíc Bičánek puk a domácí hráli dvojnásobnou přesilu. Jenže nic nedokázali vymyslet a v přesilovce 5 na 4 se ani pořádně nedostali ke střele. Poté se ke slovu dostali i hosté a k vidění byl hokej nahoru dolů. V 8. minutě si první přesilovku zahráli i Jihomoravané. V osabení ujeli Janků se Zápotočným, ale ústeckému obránci se překonat Trvaje nepodařilo. Minutu nato si hosté mohli dát s přesilovkou repete, zamkli Lvy před jejich brankou, ale ti se i podruhé za sebou ubránili. Vzápětí nahrál Špirko před branku Šafferovi, ale z nepřehledné situace gól nepadl. O minutu později se nepodařil nájezd Čalounovi s Pojkarem, ale brzy nato se už po přesném Čalounově pasu radoval Martinec. V 15. minutě musel hasit nedovoleným zákrokem znojemský brejk Novotný, vzápětí k němu usedl Pojkar a hosté dostali dlohou výhodu dvou mužů v poli. Výhodu plně využili, když vyrovnávací gól střílel od modré Bičánek.

Hned v úvodu druhé třetiny prověřil Volkeho Kucharczyk, vzápětí si na Vágnera vyšlápl u hrazení Svoboda a další přesilovka domácích byla na světě. Při ní zaujala nejprve chyba Volkeho při rozehrávce a poté šance Nováka na druhé straně. Ve 24. minutě motal domácím hlavu Dopita, ale na Volkeho nakonec nevyzrál. Vzápětí dostali početní výhodu hosté. Do brejku se však po skvělém Špirkově zákroku dostal Novák, na Trvaje ale nevyzrál. Ve 29. minutě, po dalším oslabení, vytvořili domácí před Trvajem nepřehledný závar, hostům se však nakonec povedlo vyhodit přes všechny čáry. Poté se hra vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu. Ve 33. minutě měli hosté další dlouhou dvojnásobnou přesilovku, domácí se však dokázali ubránit. Mezi 17. a 18. minutou Volke dvakrát své spoluhráče podržel při nebezpečných šancích Znojma. Na závěr třetiny měli možnost hrát přesilovku ještě i domácí, jenže ta se jim již tradičně nevedla.

Hned po úvodním bully třetí třetiny se vydal na zteč Čaloun, ale Jareš mu skokem znemožnil zakončit. Po nedorozumnění ve středním pásmu se hosté dostali do brejku a Vágner musel zatáhnout za ruční brzdu. K trestnému střílení se postavil Dopita, ale Volke jeho pokus vyrazil. Z následného vhazování se už ale hosté po dorážce Pláška radovali - 1:2. Ve 43. minutě přišla další obrovská šance domácích a opět bez efektu. Neurodilo se ani z následné dvojnásobné přesilovky. Ve 45. minutě vyhodil Dopita kotouč do hlediště a domácí si mohli dát repete v dvojnásobné výhodě. Se vstupem Chvátala na led se do šibenice trefil tečí Špirkovy střely Mrázek. Ve 47. minutě opět před Tvajem hořelo, domácí ale nedokázali trefit odkrytou branku. Hra postupně nabírala tempo, šance se střídaly na obou stranách. Hra se postupně měnila v urputný boj o každý kousek ledu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. 4 minuty před třetí sirénou dostali hosté výhodu přesilové hry, ale Lvi se ubránili. V čase 58:40 dostal Čaloun od Martince přesnou nahrávku mezi kruhy a z první poslal domácí vstříc třem bodům.

Václav Sýkora (HC Znojemští Orli, a. s.): "Nám se nepodařily zopakovat výkony z posledních zápasů. Myslím, že jsme to utkání začali dost vlažně. Chtěli jsme do něj vstoupit aktivněji a ve vyšším tempu. Přestože jsme se tlačili do útoku, tak jsme si nevytvořili příliš mnoho šancí a naopak domácí chodili do nebezpečných přečíslení. Myslím, že jsme hráli špatně i přesilovky. Výsledek vyplynul z větší touhy domácích po vítězství."
Miloš Pecka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Musím pochválit mužstvo za disciplinovaný, bojovný výkon. O složení řad a brankáři jsme se rozhodli včera. Nějaké zápasy jsme prohráli a zkusili jsme udělat trochu změny. O tom, že povedu prozatímně A tým jsem se dozvěděl 24. prosince ráno. Přijal jsem to a jsem rád, že jsem tuto důvěru dostal. Nevím, na jak to bude dlouho, ale jsem rád, že jsem to mohl absolvovat."