Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi nezačali zápas na východě Čech vůbec špatně. Byli to právě oni, kdo v přesilové hře otevřel účet utkání. Pardubicím se podařilo dvanáct vteřin před koncem první třetiny vyrovnat. Slovan ale ve svých snahách neustal. Na 1:2 upravoval stav Rastislav Špirko. Od té doby Ústí pozorně bránilo a tu a tam hledalo skulinky v pardubické obraně. Těsný tříbodový výsledek se ale uhájit nepodařilo. Zápas tak dospěl do prodloužení a posléze i k nájezdům. V těch dlouho vítězili oba gólmani. Nakonec se trefil pardubický Tomáš Blažek.
ne 6. 1. 2008, ČEZ Arena Pardubice
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
Ústecký Slovan s.r.o.
3:2sn 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Blažek (Tvrdík), 55. Tvrdík, 65. Blažek - 17. Pazourek (Pojkar), 26. Špirko (Novotný). Rozhodčí: Minář – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6913. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2 .

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Lašák – Snopek, M. Šeda, Kolář II, Nikolov, Posmyk, Linhart, Koma – Tvrdík, Rolinek, Blažek – Sýkora, Pucher, Hlinka – Kolář, Koukal, Somík – Cetkovský, Starý, Ondřej.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl – Pojkar, Gýna, Zeman, Klobouček, Novotný, Evan – Čaloun, Pazourek, Hašek – Janků, Martinec, Šaffer – Novák, Špirko, Havel – Míka, Nedorost, Šagát.

Komentář

Slovan vstoupil do utkání o poznání živěji a hned po 15 vteřinách se mohlo měnit skóre, kdyby Pazourek jen o trochu lépe umístil Čalounovu nezištnou přihrávku. Pardubice, do jejichž sestavy se zapojil i uzdravený střelec Petr Sýkora, působily unaveným dojmem a nechaly se zatlačit až před Lašáka. Vzápětí navíc Pucher vyhodil kotouč přes hrazení a byla z toho úvodní přesilovka.

Ústí se prezentovalo několika povedenými kombinacemi a po kolmé přihrávce Novotného chyběly Šafferovi centimetry, aby poslal puk do odkryté branky. Domácí se osmělili až na sklonku páté minuty. Cetkovský nejprve z pravé strany otřel kotouč o tyčku a v pokračující akci po drzém výpadu před Přikryla vybojoval faul na svoji osobu. První početní výhoda Moelleru ale domácím příznivcům mnoho radosti neudělala. Za zmínku stojí snad jen teč Hlinky.

Lvi se soustředili především na kvalitní defenzívu a ve středním pásmu čekali trpělivě na chyby Pardubic. Po jedné z nich se dostal ke střele z levého kruhu Špirko, Lašák se ale zaskočit nenechal. Stejně tak Přikryl na druhé straně v pohodě zasáhl proti dvěma pokusům Blažka. Do náznaku skutečné šance se probil Jan Kolář, jenže sám před Přikrylem zamířil hodně nepřesně.

V patnácté minutě byl poslán za katr podruhé v utkání jinak málokdy vylučovaný Pucher a tentokrát se dvouminutového odpočinku nedočkal. Vše začalo chybou Linharta na obranné modré čáře. Pojkar v přečíslení 2 na 1 vypálil zleva na vzdálenější tyč a Lašákem vyražený puk dorazil do sítě výstrojí dojíždějící Pazourek – 0:1. Pardubice přeci jen v závěru třetiny zvýšily úsilí a dvanáct vteřin před sirénou bylo srovnáno. Tvrdík vystřelil po ledě od mantinelu a Přikryl vykopl puk přímo na hůl Tomáše Blažka, jemuž nečinilo problém zavěsit do prázdné branky – 1:1.

O přestávce probíhalo v pardubické kabině zřejmě mytí hlav, neboť domácí hokejisté do druhé části hry vlétli jako uragán. Přikryl musel likvidovat několik nebezpečných ran a když Klobouček zahákoval rozjetého Sýkoru, mohli pardubičtí zúročit svůj tlak i gólově. V přesilovce zaujala pouze rána Sýkory po sehrané situaci, tu však Přikryl se štěstím zachytil. Hosté si ale dlouho v plném počtu nezahráli. Starý se dostal za obranu Lvů a jen díky lapačce ústeckého brankáře se neměnil stav. Za předchozí faul nicméně dostal dvě trestné minuty Pazourek.

Páté vyloučení v zápase se přeci jen zúročilo i gólově. K upřímnému šoku většiny přihlížejících ale na opačné straně. Po sérii nepřesností v pardubické obraně Špirko odrazem o Lašákova záda poslal Lvy ve vlastním oslabení znovu do vedení – 1:2. Pardubická mizérie pokračovala a hosté zasypali Lašáka sprškou ran. Namátkově zblízka mezi betony zkoušel štěstí Pazourek, hned po buly donutil pardubického gólmana k preciznímu zákroku Janků.

Hosté nadále kontrolovali hru a hokejkám pardubických hráčů jakoby chyběla i ta trocha klidu, potřebná pro základní herní vzorce a kombinace. Ze série bezobsažných minut vybočila až ta pětatřicátá a v ní hezká akce Koukala, který se zpoza branky pokusil nadvakrát dostat puk do ústecké branky. Z protiútoku tečoval po akci Nováka těsně před Lašákem Hašek, jenž však vzápětí odešel na trestnou lavici spolu s pardubickým Ondřejem.

Varianta 4 na 4 více vyhovovala domácím barvám. Pardubice se natlačily před Přikryla a soustředěnou palbou se snažily propálit obranný val. Ústí ovšem stačila vteřinka nepozornosti a přes celé hřiště předvedl parádní přímočarou akci hostující kapitán Novák. Ten si stihl položit i Lašáka, ve velké rychlosti a z úhlu už ale nestačil zvednout kotouč nad jeho položený beton. Třetinu uzavřela půlená přesilovka po faulu Kloboučka, jenže Moelleru se tentokrát husarský kousek s vyrovnáním v posledních vteřinách nezdařil.

Dohrávanou přesilovou výhodu zakončila rána Somíka do hrudi Přikryla po hezké individuální kličkované Puchera. Po ubráněném oslabení se hosté vydali znovu na zteč pardubického obranného pásma a hned si vynutili faul. V početní výhodě musel Lašák čarovat na brankové čáře proti pokusům Pazourka a Haška, nepřišel si na něj ani Šaffer, jenž zakončoval svůj únik blafákem do bekhendu.

Povislý prapor Východočechů se pokusil trochu zvednout Tvrdík, který si vybruslil mezi kruhy, ale jeho rána jen prosvišťěla vedle pravé tyče. Ještě blíže brance byl po samostatné akci Somík. Ten se natlačil až před Přikryla, jenže ústecký gólman odolal a ještě stihl kotouč ustřelit před hokejkou dotírajícího Puchera. Možnost dalších útočných kreací dočasně pozastavila poškozená reklama na mantinelu, jejíž oprava znamenala neplánovanou pětiminutovou přestávku.

Umělá pauza jakoby ještě více rozmělnila již tak dost neurovnaný hokej. Slovan se zatáhl ještě hlouběji před Přikryla a soustředil se zejména na odpalování puků směrem k pardubické brance. Přílišná pasivita se ale hostům nevyplatila. Odražený kotouč napálil z otočky od modré čáry na hostující branku Tvrdík a ten překvapivě skončil až v síti – 2:2. Moeller ožil a hned po vhazování si vynutil faul Haška a přesilovou hru.

Její začátek byl hodně slibný a probudili se konečně i diváci, kterých se vměstnalo do ochozů 6 913. Bohužel pro domácí rány Snopka ani Posmyka brankou neskončily. Moeller bojoval o tři body, ale mohl přijít i o ten jeden. Minutu před koncem ujela obraně dvojice Martinec-Šaffer a druhý jmenovaný mohl rozhodnout. Na remízovém stavu nezměnila nic ani teč Cetkovského a utkání tak stejně jako v prvním měřené obou soupeřů v ČEZ Areně dospělo do prodloužení.

Prodloužená nijak nevybočila ze slabé úrovně celého utkání a hokejové trápení mohl po dvou minutách ukončit Nedorost. Ten už zblízka dával do prázdné branky, když se najednou kdesi z časoprostoru vynořila lapačka Lašáka a kotouč se do ní schoval jak capart mamince pod sukni. Na řadě byly nájezdy.

Jako první se rozjel k exekuci penalty úspěšný autor druhé branky Slovanu Špirko, ale blafákem do bekhendu minul. Za Pardubice se rozjel navrátilec Sýkora, jenže jeho střela na lapačku postrádala razanci i moment překvapení. Jan Čaloun znající Lašáka víc než dobře zkusil malou kulišárnu, ale také on si vylámal zuby. Střelou na lapačku neuspěl ani Tvrdík a šlo se do třetí série. Blafák do bekhendu podruhé a tentokrát z toho byla tyč a smutný Novák. Rozhodnout mohl fantóm nájezdů Blažek, ani on ale neuspěl.

Následovala náhlá smrt. Otočilo se pořadí nájezdů a Pucher blafákem nedal, stejně jako na druhé straně Pojkar. Napodruhé znovu neuspěl střelou pod lapačku Sýkora a v páté sérii Ústí poslal puk do boční tyčky Čaloun. Až v té šesté se ochozy dočkaly branky. Blažek složil reparát úspěšně střelou nad lapačku. Když vzápětí trefil Špirko jen horní tyč, zůstal druhý bod v Pardubicích.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Bohužel jsme v utkání ztratili bod, ale díky zákrokům Lašáka v prodloužení můžeme být rádi alespoň za dva body.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Podali jsme obětavý výkon. Škoda, že jsme neproměnili šanci v poslední minutě třetí třetiny, kdy jsme mohli rozhodnout. Dohrávali jsme na pět obránců, stálo nás to hodně sil, proto jsme spokojeni alespoň s bodem.“

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže